Британія запровадить податок на фейкові новини

30.07.2018
Британія запровадить податок на фейкові новини
Британська парламентська комісія запропонувала боротися з недостовірними новинами за допомогою додаткових податків. Парламентарії запропонували брати плату за поширення fake news з таких інтернет-компаній, як Facebook, Google і Twitter

Британські народні обранці також вважають за необхідне надати компаніям особливий статус, що передбачає підвищену відповідальність за поширювані дані.

“Ми зараз зіткнулися з кризою використання даних в інтернеті і маніпуляцією персональними даними”, – йдеться в доповіді Комісії з цифровим технологіям, культурі і медіа при палаті громад. Доповідь має бути опублікована в неділю, 29 липня, однак деякі її частини вже виявилися у вільному доступі. Комісія також зазначила, що “існуючі юридичні рамки не адаптовані до цифрового світу, що швидко розвивається”.

Протягом останніх місяців британська комісія вивчала можливі заходи реагування на появу фальшивих новин і намагалася виміряти силу їх впливу на результати виборів в Сполученому Королівстві.

Президент Комісії Деміан Коллінз вважає, що Facebook і інші платформи повинні посилити захист призначених для користувача даних. Він запропонував переглянути статус інтернет-компаній і покласти на корпорації велику відповідальність за дані користувачів. На думку Коллінза, завдяки цьому компанії більше не зможуть відмовлятися від відповідальності за витік інформації, посилаючись на те, що на їхніх серверах дані “всього лише зберігаються”.

Введення податків для компаній, також запропоноване Комісією, має допомогти, зокрема, профінансувати програми навчання цифрової грамотності в Британії.

“Цифрова культура повинна стати “четвертою несучою стіною” базової освіти нарівні з читанням, письмом і математикою”, – наголосили представники Комісії.

Британська Комісія також знову звернулася до очільника Facebook Марку Цукербергу з проханням особисто приїхати на засідання, щоб “відповісти на численні запитання, на які Facebook наразі не дав задовільної відповіді”. Вперше Цукерберга покликали до британського парламенту в березні, однак мільярдер вирішив відправити на зустріч одного зі своїх заступників.

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Військового з Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького
Новини

Військового з Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького

Сьогодні, 15:21

Миколу Нікітіна із Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.  Про це повідомляє Тульчинська міська територіальна громада. «Указом президента України №268/2022 ….

Дикі кабани вештаються вулицями Жмеринки і лякають місцевих жителів
Новини

Дикі кабани вештаються вулицями Жмеринки і лякають місцевих жителів

Сьогодні, 14:57

Лісових жителів, які заблукали у місті, зазнімкували перехожі. Вулицями Жмеринки розгулюють дикі кабани. Їх помітили перехожі. Фото оприлюднили на сторінці ….

Тіло зниклого 38-річного чоловіка знайшли закопаним у лісосмузі
Важливе

Тіло зниклого 38-річного чоловіка знайшли закопаним у лісосмузі

Сьогодні, 14:23

38-річного Володимира Грибівського із Хмільника, який зник ще 21 лютого разом зі своїм автомобілем, знайшли вбитим. Тіло виявили закопаним у лісоcмузі між ….

Давня образа: жінка із помсти спалила автомобіль знайомої
Люди

Давня образа: жінка із помсти спалила автомобіль знайомої

Сьогодні, 13:41

37-річна жителька Вороновицької громади спалила автомобіль односельчанки. Так вона вирішила помститися за давню образу.  Як повідомляють у відділі комунікації поліції Вінницької області, ….