Куди поділось вінницьке золото?

09.08.2018
Куди поділось вінницьке золото?

За останні роки золото в Україні подорожчало і продовжує зростати у ціні. Експерти зазначають, що найвигідніше вкладати гроші в золоті злитки і монети. Однак, як виявилося у Вінниці, мірні злитки дороговартісних металів у банках купити не можна. Їх не продають, хоча в окремих комерційних банківських установах злитки виставленні на вітринах, а у касі кажуть, скільки вони вартують.

Відповідь стосовно купівлі банківського золота майже скрізь однакова: або «на жаль немає», або «банк не здійснює торгівлю металами».

У прес-службі Ощадбанку зазначили, що мають надію, що проблема носить тимчасовий характер і незабаром вона буде розв’язана.

На даний момент на банківському ринку існує проблема з ввезенням банківських металів. Сподіваємось, у найближчий час її буде вирішено, – зазначили в прес-службі Ощадбанку.

Водночас питання, чи така ситуація склалася лише у Вінниці, чи по всій Україні, залишилося без відповіді. Не розповіли про це і у Національному банку України. Єдине зазначили, що НБУ не зобов’язує банки працювати з банківськими металами, вони самостійно приймають рішення щодо роботи з валютними цінностями, у тому числі з банківськими металами, і працюють з ними на підставі Генеральної ліцензії.

Банки є економічно незалежними у своїй діяльності та самостійно визначають напрями своєї діяльності і спеціалізацію за видами послуг. відповідно до вимог нормативно-правових актів НБУ (постанова  № 325) для здійснення операцій з банківськими металами з фізичною поставкою банк повинен мати експерта, – розповіли НБУ.

Водночас, в прес-службі Національного банку України повідомили, що українські банки у першому півріччі здійснювали продаж золота та срібла.

Джерело: На Парижі.

Також, читайте:

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

У Тульчині на Вінниччині демонтували пам’ятники, пов’язані з росією
Новини

У Тульчині на Вінниччині демонтували пам’ятники, пов’язані з росією

Вчора, 18:53

У Тульчині працівники комунальних служб демонтували пам’ятники російському полководцю Олександру Суворову та поету Олександру Пушкіну. Роботи виконувались уночі 9 грудня.  ….

В боях на Бахмутському напрямку загинув Богдан Мацієвський
Важливе

В боях на Бахмутському напрямку загинув Богдан Мацієвський

Вчора, 17:19

На Бахмутському напрямку у Донецькій області 1 грудня загинув захисник з Вінниччини Богдан Мацієвський. Чоловік воював з перших днів повномасштабного вторгнення ….

У Вінницькій області в ДТП розбилось подружжя
Люди

У Вінницькій області в ДТП розбилось подружжя

Вчора, 16:46

8 грудня у Гайсині, що на Вінниччині, сталась моторошна за наслідками ДТП. Там зіткнулися вантажівка Volvo та автомобіль «ВАЗ». У розчавленому ….

П’яниця з сокирою погрожував поліцейським
Новини

П’яниця з сокирою погрожував поліцейським

Вчора, 16:12

Ввечері 8 грудня у Бершаді Вінницької області затримали 37-річного місцевого жителя, який погрожував сокирою знайомому та поліцейським. Як повідомляють у ….