Ангеліна Драбата

Ангеліна Драбата

Автор

Пожежа в тексті.

Разом без формальних обов’язків

10.08.2018

Серед багатоманітності сімейно-шлюбних видів, які наразі спостерігаються в соціумі, найбільш актуальною моделлю сімейного життя є незареєстрований шлюб, який набуває характеру соціальної норми. Як на мене,  обгрунтувати це можна любов`ю до незалежності через присутній страх втратити свободу. Хоча про яку свободу може йти мова, якщо чоловік і жінка на добровільній основі, вже пов`язали себе спільним побутом та фактично мають права та обов’язки?

Такий вид шлюбних відносин завжди існував і у будь-якому суспільстві. Правововим аспектом існування фактичних відносин є таким, який найбільш яскраво доводить незахищеність партнерів. З юридичної точки зору незареєстрований шлюб є безглуздим ризиком. Особливі складнощі з юридичної сторони виникають, коли люди хочуть розлучитися. У цьому випадку така, на перший погляд, дрібниця, як штамп у паспорті, захищає майнові та інші права подружжя та їхніх дітей.

Здебільшого, жіноча сторона шукає в фактичному шлюбі якийсь підступ. А чи є він? Тут слід приділити увагу юридичній стороні даного питання, оскільки погоджуючись на «фактичний шлюб», громадяни тим самим допускають певну невизначеність подальших відносин у юридичному розумінні (починаючи з народження дітей, закінчуючи поділом майна), оскільки їх зміст становлять взаємні права та обов’язки. Частина 1 статті 74 Сімейного кодексу України нам трактує таке: якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

Незареєстровані відносини не дозволяють парі укласти шлюбний договір, в якому зазвичай прописані всі моменти права на нажите майно. Укласти його можуть тільки законне подружжя або вступають офіційно в шлюб. Навіть якщо такий договір був підписаний парою, то в свої повноваження він вступає тільки після офіційного укладення шлюбу, що підтверджується документами.

Існує міркування, що шлюб без реєстрації стає звичкою, яка може псувати імідж людини, хоча насправді нічого аморального в цьому немає, але необхідно обом розуміти, що пускати відносини на самоплив і затирати їх побутом не можна. Як на мене, фактичний шлюб має лише один недолік – юридичний, як би там не було, але штам в паспорті захищає майнові та інші права подружжя і його дітей. Відносини, побудовані на довірі, гармонії і любові будуть спонукати і на забезпечення матеріальної захищеності, але необхідно бути реалістом, оскільки життя непередбачуване і необхідно продумувати потенційні нюанси.

Наразі сім’я і родинні стосунки у їхньому традиційному розумінні справді втратили свою цінність, і це нездорова тенденція, оскільки співжиття людей, яке не благословенне Церквою і не зареєстроване в державному органі реєстрації актів цивільного стану, вважається звичайнісіньким блудом. Прагнення до такого виду сімейно-шлюбних відносин говорить про те, що ці люди бажають лише задовольняти свої тілесні пристрасті і потреби без ніякої відповідальності ні за себе, ні за сім`ю, ні за дітей. Шлюб має бути не просто юридичною формальністю, засобом продовження роду чи задоволенням природних потреб, а вічним єднанням подружжя один з одним, присікаючи свою гордість та егоїзм. Як правило, в старості статеві бажання подружжя згасають, але турбота не зникає. Просто людина виходить на інший рівень існування і варто не забувати про цей момент при виборі «своєї людини».

Безперечно, юридичне оформлення стосунків також не служить гарантом вірності та утримання людей. Не утримає й вінчання та обіцянка перед Богом, якщо у сім’ї нема щирих, взаємних почуттів. Але реєстрація – це певна відповідальність, і як сказав один із прихильників законного шлюбу: «штамп має бути не тільки в паспорті, а й в голові».

 

Поділитись fb twitter gplus
tags
Неоднозначне питання абортів

Неоднозначне питання абортів

11.06.2018

В умовах сучасного суспільства, тема абортів набирає буденності, але чому? Чи повинна держава шляхом заборони впливати на рішення українок залишити ….

Вони руйнують мою країну. Вражаючі кадри з Бучі після окупації

Вони руйнують мою країну. Вражаючі кадри з Бучі після окупації

03.04.2022

Ми з братом ходили на ночівлю до баби Гані. В неї не було ні телевізора, ні радіо. Через свої релігійні ….

Один вібратор в одні руки

Один вібратор в одні руки

28.09.2018

Потрібно швидше купити своєму діду слуховий апарат, щоб той краще чув маячню яка ллється із запланованиих нововведень законопроекту №6755, який ….

Скоро у тебе заберуть твої теплі лампові пільги!

Скоро у тебе заберуть твої теплі лампові пільги!

22.10.2018

Дайте мені засоби масової інформації, і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней Йося Геббельс На календарі жовтень, зимна погода ….