У Вінниці з’явиться літературний музей

14.08.2018
У Вінниці з’явиться літературний музей

У Вінниці готують до відкриття Вінницький обласний літературний музей, де розповідатимуть про знаменитих земляків, які стали відомі не лише в Україні, а й у всьому світі. Відкриє він двері для відвідувачів в наступному році, сьогодні ж збирають експонати. Про це розповів ініціатор створення такого музею, головний редактор журналу «Вінницький край», член Національної спілки письменників України Вадим Вітковський.

Він зізнається, ідея відкрити на Вінниччині літературний музей зародилася уже давно, після того, як побував у аналогічному музеї Хмельниччини.

 Я випадково потрапив в обласний літературний музей в Хмельницькому. Тоді під час екскурсії, побачив, що чимало представлених  постатей – це вихідці із нашої Вінницької області. Або народженні в нас, або їх життя було пов’язане з Вінниччиною. Тому повернувшись звідти, одразу запропонував створити Вінницький обласний літературний музей. Вінниччина багата літературною історією, але про це багато хто не знає. Наприклад, всі знають класика англійської літератури Джозефа Конрада (справжнє ім’я  Коженьовский), якого Нобелівські лауреати Гемінгвей і Фолкнер називали своїм учителем, але мало хто знає, що родинне коріння його з нашої Вінниччини. І таких цікавинок у літературному музеї буде багато, – зазначив Вадим Вітковський.

За вже сталою вінницькою традицією, більшість музеїв розташовані на головній вулиці Вінниці. Новий музей підтримає традицію. Він буде знаходитися за адресою Соборній, 72, де колись знаходилася обласна виборча комісія. Спочатку заклад буде підпорядкований Вінницькій обласній письменницькій організації, далі час покаже…

Вже зроблено ескізи, зараз прораховуємо скільки коштуватиме облаштування музею. З січня-лютого, залежить від того, коли зроблять експозиційні шафи, почнемо формувати експозиції. Вже є перші експонати. Їх  передала мама покійного фантаста Ігоря Федорова.  Це його особисті речі та фото, на яких він з Реєм Бредбері, – розповів Вадим Вітковський.

Джерело –  NaПарижі 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

На благодійній виставці у Вінниці збирають кошти для ЗСУ
Люди

На благодійній виставці у Вінниці збирають кошти для ЗСУ

Вчора, 18:43

В одному з торговельних центрів Вінниці 29 січня відкрили благодійну виставку «Мистецтво України під час війни». Кожен охочий має змогу переглянути ….

На війні загинув 36-річний військовий з Тульчинського району
Важливе

На війні загинув 36-річний військовий з Тульчинського району

Вчора, 14:38

У Донецької області у запеклих боях з російськими окупантами 27 січня загинув житель селища Кирнасівка Микола Лисенко.  Як пише Тульчинська громада, ….

Книгу вінницької письменниці внесли до списку забороненої літератури в «ЛНР»
Важливе

Книгу вінницької письменниці внесли до списку забороненої літератури в «ЛНР»

28.01.2023

В угрупуванні «ЛНР» створили список літератури «екстремістського» змісту, які наказали вилучати з фондів шкільних бібліотек. Список «заборонених» творів складається з ….

На війні загинув Віталій Барчишен з Вінниччини
Люди

На війні загинув Віталій Барчишен з Вінниччини

28.01.2023

Під час оборони України на Донеччині загинув житель Жмеринської громади Віталій Барчишен. Життя військового обірвалося 24 січня під час виконання ….