Польська молодь приїхала за обміном до Вінниці

16.08.2018
Польська молодь приїхала за обміном до Вінниці

З 12 по 19 серпня у Вінниці реалізується проект з польсько-українського молодіжного обміну. Учасниками обміну є 30 молодих людей з Польщі та України віком від 16 до 24 років. Втілюється програма обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування спільно з Регіональним Центром волонтаріату м. Кельце в рамках Українсько-Польської ради обмінів.

Сьогодні, 16 серпня, у приміщенні обласної Ради молодь спілкувалася з журналістами та з керівництвом області. Разом з учасниками проекту «The Neighbours – Come In» у зустрічі взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, перший заступник керівника Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Репей, керівник української групи Вікторія Захарчук  та керівник польської групи Мартина Ямружська.

– Подолання упереджень та стереотипів у сприйнятті спільної польсько-української історії, знаходження спільного коріння, а також сприяння розвитку співпраці та гарних взаємовідносин між нашими країнами – ось мета, з якою ви, 15 молодих людей, презентуєте та пізнаєте українську культуру, – зазначив у своєму вітальному слові Михайло Кременюк. – Наші країни впродовж багатьох століть пов’язані і культурою, і історією. Такі проекти живі, адже ми повинні шукати той позитив, який об’єднає наші народи.

Минулого року аналогічний проект «Сусіди» реалізовувався на території Польщі з 8 по 15 жовтня 2017 року.

– Ми побачили наскільки вдалим був минулорічний проект, тому цього року «The Neighbours – Come In» є його продовженням, – сказав Володимир Репей. – Ми організували перебування польських представників у нас так, аби наші гості отримали гарні враження від Вінницької області, відчули колорит нашої культури та смак української кухні.

В рамках візиту польська та українська молодь знайомляться з традиціями, танцями та піснями обох країн. Вдень учасники проекту прослуховують тренінги на актуальні молодіжні теми: ведення бізнес-переговорів, створення web-дизайну тощо. А щовечора разом готують страви своїх національних кухонь.

– Немає різниці між українцями і поляками, у нас схожі менталітети, подібні проблеми, схожа історія. І завдання, які стоять перед суспільством теж схожі, – ділиться враженнями полячка Катажина Врубель.

– Їдучи сюди, я мала лише інформацію, яку публікували наші ЗМІ про Україну. Україні насправді є що показати, у вас насичена культура, у вас дуже красива природа, у вас щирі люди, а про вінничан можу сказати – у вас є культурна індивідуальність. Ми, молоде покоління, повинні багато спілкуватися та комунікувати, не слухати інформацію лише з телевізора і вірити всьому, що написано в інтернеті. – каже польська учасниця проекту Адріана Жак.

Вінничани Анатолій Савчук та Вадим Мельник, переконані, що 15 хлопців і дівчат, на жаль, не можуть змінити враження від усієї країни і розвіяти усі стереотипи, однак, кажуть, ми на правильному шляху змін.

Наступного року організатори планують продовжити проект «Сусіди». В рамках співпраці та зацікавленості міжнародного Центру волонтаріату розглядатиметься збільшення учасників проекту за обміном.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Не дожив до дня народження: біля Водяного загинув військовий Олександр Скорук
Люди

Не дожив до дня народження: біля Водяного загинув військовий Олександр Скорук

Вчора, 19:49

У боях за Україну загинув захисник з Вінниччини — сержант Олександр Скорук. До свого 51-річчя захисник не дожив п’ять днів. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Голова ….

Мікроавтобус збив жінку, яка переходила дорогу поблизу «зебри»
Новини

Мікроавтобус збив жінку, яка переходила дорогу поблизу «зебри»

Вчора, 18:33

У Гайсині 1 лютого мікроавтобус збив жінку, яка переходила дорогу у невстановленому для цього місці. Постраждалу госпіталізовано до місцевої лікарні. Про це повідомляє Нацполіція ….

На Вінниччині чоловік обікрав знайомого, який пустив його переночувати
Люди

На Вінниччині чоловік обікрав знайомого, який пустив його переночувати

Вчора, 17:58

Чоловік, який зупинився на ночівлю у знайомого, вирішив не гаяти час і забрав з його будинку два мобільних телефони.  Про ….

Поліцейські шукають чоловіка, якого підозрюють у тяжкому злочині
Люди

Поліцейські шукають чоловіка, якого підозрюють у тяжкому злочині

Вчора, 12:30

Поліція опублікувала фото 28-річного чоловіка та просить допомогти його розшукати. Він підозрюється у вчиненні тяжкого злочину. Про це повідомляють на Facebook-сторінці Нацполіції ….