Сенцова видвигають на Нобелівську премію

29.08.2018
Сенцова видвигають на Нобелівську премію

Варшава – Лех Валенса, колишній президент Польщі, Нобелівський лауреат миру ініціював присудження цієї премії засудженому в Росії українському режисерові Олегу Сенцову, який голодує з 14 травня з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, яких утримують в Росії та анексованому нею Криму. Згідно з правилами Нобелівського комітету, лауреати нагороди мають право висувати нових кандидатів. Про це сказано в заяві Валенси, опублікованій Польською кіноакадемією, яка звернулася з відповідним проханням до засновника польського руху «Солідарність». ​У заяві Валенси йдеться про те, що український режисер підтримував Євромайдан, брав участь у мирних протестах проти «анексії Росією його рідного Криму», після чого його засудили до 20 років ув’язнення. Лех Валенса розповів Радіо Свобода, чому він виступив з такою ініціативою.

 

Я також був у складній ситуації, я також боровся. І ця нагорода дуже допомогла повернути свободу і мені, і Польщі. У випадку Сенцова потрібна аналогічна допомога. По-перше, це була б подяка йому за те, що він боровся, а по-друге – заохочення до продовження мирної боротьби. І саме тому я робитиму все, аби ця премія потрапила в руки Сенцова.

Ви гадаєте, що цю нагороду можуть присудити Сенцову? Якої реакції у світі очікуєте?

 

Якби в світі домінувала чесність, то він точно її отримав би. Я переконаний, що вона повинна належати йому. Гадаю, що він має такий шанс, якщо тільки протримається у своїй боротьбі. Навіть якщо не з першого разу, бо і я також отримав цю нагороду не відразу, але за другим разом я таки отримав цю премію. Він має шанс, робімо все, щоб його відзначити.

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Пішоходу мало не наїхали на ноги — ДТП у центрі Вінниці
Новини

Пішоходу мало не наїхали на ноги — ДТП у центрі Вінниці

Сьогодні, 17:02

У Вінниці стався небезпечний інцидент на вулиці Театральній. Водій автомобіля Nissan ледь не збив чоловіка, який рухався по пішохідному переходу. Автопригоду 3 ….

У боях на Херсонщині загинув 55-річний Олександр Ковальчук з Вінниччини
Люди

У боях на Херсонщині загинув 55-річний Олександр Ковальчук з Вінниччини

Сьогодні, 16:36

2 вересня в боях із російськими загарбниками біля населеного пункту Сухий Ставок на Херсонщині загинув 55-річний захисник з Вінницької області. Як ….

У Вінниці багатодітні сім’ї отримають по 50 кілограмів борошна
Важливе

У Вінниці багатодітні сім’ї отримають по 50 кілограмів борошна

Сьогодні, 16:14

Вже сьогодні, 5 жовтня, перша сотня сімей отримає по 50 кілограмів борошна. Програма підтримки багатодітним родинам стартувала у Вінниці. По 50 кілограмів ….

У Тульчині жінка вирвала гроші з рук 13-річної переселенки
Люди

У Тульчині жінка вирвала гроші з рук 13-річної переселенки

Сьогодні, 14:15

У Тульчині з рук 13-річної дитини невідома жінка вирвала понад 2000 гривень. Йдеться про інцидент, який стався неподалік місцевого ринку.  ….