Влада проти камер спостереження у садочках

01.09.2018
Влада проти камер спостереження у садочках

На початку серпня у Вінниці було зареєстровано петицію, в якій вінничанка пропонувала встановлювати у групах дитячих садочків міста веб-камери. Звернення підписало більше осіб, аніж це потрібно для розгляду місцевою владою й від останньої сьогодні, 31 серпня, надійшла відповідь.

Зазначимо, що необхідність нагляду за дітьми в садочку за допомогою камер авторка петиції Людмили Деркач обгрунтувала  тим, що “батьки зможуть в любий момент часу побачити, чим займаються їхні діти в садочку”.

Натомість у відповіді на петицію зазначено, що оскільки немає відповідної згоди батьків, із врахуванням можливого негативного впливу на організацію навчально-виховного процесу, а також через необхідність витратити на влаштування системи відеоспостереження значну суму коштів – прохання вінничанки відхилено.

Зокрема, посилаючись на низку законів, було повідомлено, що “встановлення засобів відеоспостереження допускається тільки в публічних місцях, тобто в місцях численного скупчення людей, зокрема, при вході в школу, на шкільному подвір’ї, коридорах.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про охорону дитинства», розголошення чи публікація будь-якої інформації про дитину, що може заподіяти їй шкоду, без згоди законного представника дитини забороняється.

Враховуючи те, що проведення відповідної зйомки може суттєво порушувати певні особисті немайнові права фізичних осіб, зокрема дітей та працівників закладу, негативно вплинути на проведення навчально-виховного процесу, вважаємо, що встановлення в групах дитячих садочків веб-камер є передвчасним так як необхідно мати відповідну згоду батьків, а також хочемо зважити і на те, що це значний ресурс, який сьогодні спрямовується згідно до пріоритетів на заходи з енергозбереження та покращення матеріально-технічної бази закладів”.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Пішоходу мало не наїхали на ноги — ДТП у центрі Вінниці
Новини

Пішоходу мало не наїхали на ноги — ДТП у центрі Вінниці

Сьогодні, 17:02

У Вінниці стався небезпечний інцидент на вулиці Театральній. Водій автомобіля Nissan ледь не збив чоловіка, який рухався по пішохідному переходу. Автопригоду 3 ….

У боях на Херсонщині загинув 55-річний Олександр Ковальчук з Вінниччини
Люди

У боях на Херсонщині загинув 55-річний Олександр Ковальчук з Вінниччини

Сьогодні, 16:36

2 вересня в боях із російськими загарбниками біля населеного пункту Сухий Ставок на Херсонщині загинув 55-річний захисник з Вінницької області. Як ….

У Вінниці багатодітні сім’ї отримають по 50 кілограмів борошна
Важливе

У Вінниці багатодітні сім’ї отримають по 50 кілограмів борошна

Сьогодні, 16:14

Вже сьогодні, 5 жовтня, перша сотня сімей отримає по 50 кілограмів борошна. Програма підтримки багатодітним родинам стартувала у Вінниці. По 50 кілограмів ….

У Тульчині жінка вирвала гроші з рук 13-річної переселенки
Люди

У Тульчині жінка вирвала гроші з рук 13-річної переселенки

Сьогодні, 14:15

У Тульчині з рук 13-річної дитини невідома жінка вирвала понад 2000 гривень. Йдеться про інцидент, який стався неподалік місцевого ринку.  ….