Вінниця приймає офтальмологів з усієї країни

12.09.2018
Вінниця приймає офтальмологів з усієї країни

Протягом двох днів, 12-13 вересня, у Вінниці проходить Всеукраїнська науково-практична конференція офтальмологів. Присвячена вона 80-річчю заснування Товариства офтальмологів України.

У конференції беруть участь більше ніж 400 фахівців офтальмології та суміжних спеціальностей з усіх областей України. Доповідати також будуть відомі вчені з Австрії, Угорщини та Іспанії. Близько 50 українських та зарубіжних фахівців представлять свої інноваційні рішення, винаходи, вдосконалення в галузі офтальмології.

На відкриття запрошено голову обласної Ради Анатолія Олійника та голову постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення, заступника головного лікаря з організації хірургічної допомоги Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова Ярослава Хребтія.

– Велика честь для усіх офтальмологів Вінницької області вітати почесну гостю директора Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. Філатова  члена-кореспондента Національної академії медичних наук України, доктора медичних наук, професора, Заслуженого лікаря України, академіка Наталію Володимирівну Пасєчникову, – зазначив у вітальному виступі Анатолій Олійник. – Відомо, що Інститут  очних хвороб і тканинної терапії ім. В. Філатова є головною кузнею кадрів для всієї України. Зокрема, у Вінницькій області усі лікарі-офтальмологи навчались своєї професії в цьому Інституті. І саме випускники Інституту Філатова принесли у вітчизняну офтальмологію багато нових досягнень. Бажаю усім офтальмологам плідної роботи на конференції, а вашим пацієнтам побажаю словами академіка Філатова – «Нехай кожна людина бачить сонце».

Відділенню мікрохірургії ока Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова цього року виповнилося 100 років. Щороку на базі цього відділення проводять близько трьох тисяч операцій на очах та понад п’ять тисяч вінничан з усієї області лікуються та проходять оздоровлення.

Для функціонування відділення мікрохірургії ока обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова в 2017 році профінансовано 4803 тис.грн, у 2018 році – 3252,2 тис.грн.

– Різні види операцій на оці у Вінницькій області вперше проводились саме на базі відділення мікрохірургії ока нашої лікарні, – зауважив депутат обласної Ради, заступника головного лікаря з організації хірургічної допомоги Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова Ярослав Хребтій. – Нині використовуються у відділенні найсучасніші методи діагностики, проводяться сучасні оперативні втручання завдяки новітньому обладнанню та лікарям-кандидатам медичних наук. Малоінвазивна хірургія глаукоми на Вінниччині виконується лише у стінах лікарні ім. М. Пирогова. Цей метод мінімізує область втручання в організм, він малотравматичний та після нього швидко проходить етап реабілітації пацієнта.

В рамках конференції відбудуться також «Філатовські Школи». Слухачі ознайомляться із сучасними підходами нейрохірургів, щелепно-лицьових хірургів та офтальмологів, які спеціалізуються на реконструктивних операціях.

Для учасників конференції організована виставка медичного обладнання та наукової літератури. На виставковому майданчику вітчизняні та зарубіжні компанії представили як фармацевтичну продукцію, так і спеціалізоване медичне обладнання й вироби медичного призначення.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

За день підтвердили загибель двох захисників з Хмільницької громади
Новини

За день підтвердили загибель двох захисників з Хмільницької громади

Сьогодні, 15:41

7 жовтня стало відомо, що у боях з російськими окупантами загинули двоє захисників з Вінниччини — Іван Яюк та Олексій Домбровський.  ….

Орден «Золота Зірка» та звання Героя України отримав нацгвардієць Фін з Козятина
Люди

Орден «Золота Зірка» та звання Героя України отримав нацгвардієць Фін з Козятина

Сьогодні, 14:51

Старшому сержанту Дмитру Фінашину з Вінниччини присвоєно звання Героя України. Також військовослужбовця нагороджено орденом «Золота Зірка». Про це йдеться на офіційному ….

Злочин у транспорті: кишеньковий злодій витягнув гаманець у пенсіонера
Новини

Злочин у транспорті: кишеньковий злодій витягнув гаманець у пенсіонера

Сьогодні, 14:04

Затриманий раніше відбував покарання за майнові злочини. У Вінниці правоохоронці затримали 46-річного вінничанина, який у громадському транспорті із  кишені пасажира ….

У селі на Вінниччині загинув тракторист. Що відомо про інцидент
Новини

У селі на Вінниччині загинув тракторист. Що відомо про інцидент

Сьогодні, 13:26

На Вінниччині загинув кермувальник трактора. Сталось це, коли він перевозив насіння соняшника.  Як інформує пресслужба Нацполіції області, інцидент трапився 6 ….