У Вінниці з’явився центр для дітей з синдромом Дауна

18.09.2018
У Вінниці з’явився центр для дітей з синдромом Дауна

У Вінниці відкрили центр розвитку для дітей з особливими розумовими потребами «Сонечко».

Мета центру – допомогти дітям якнайкраще соціалізуватися. Наразі центр відвідує 30 дітей, які хворіють на синдром Дауна.

Заняття у регіональному інклюзивному просторі з підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю, розпочалися 10 вересня. І зараз центр «Сонечко» постійно відвідує 30 дітей, з якими займається 11 педагогів. Він працює шість днів на тиждень і приймає дітей з усієї області.

Центр з кімнатами для ігор, навчання, фізичної реабілітації та кухнею облаштували в новій будівлі за адресою: вулиця М. Кошки 10а. Як розповіла Тетяна Гнатик, заступниця директорки громадської організації «Вінниця Даун Синдром», на цей заклад у Вінниці чекали понад два роки, а його відкриття стало можливим завдяки волонтерам і небайдужим меценатам.

– Заняття в нас проходять з 12:00 до 19:00, так як зранку основна маса діток ходить в садочки і школи, – розповіла Тетяна Гнатик. – У нас є 30 дітей, які займаються постійно, але у кожного різна кількість занять: хтось приходить тричі на тиждень, хтось – один. Наприклад, по суботах ми проводимо заняття для діток, які приїжджають з районів. До нас на заняття з Жмеринки їдуть, з Хмільника… навіть з Хмельницького одна сім’я приїжджає. Ми стараємося підлаштовуватися і швидше брати тих, кому допомога потрібна більш критично, адже у Вінницькій області дітей із синдромом Дауна до 18 років десь біля 500.

Основною метою центру «Сонечко» є надати сім`ям, що виховують дітей з інвалідністю, первинну кваліфіковану допомогу: консультативну, психологічну та розвивальну. Таким чином батьки зможуть швидше адаптуватися до нового статусу та своєчасно отримати  «дорожню карту» по вихованню та розвитку «сонячної дитини», а діти отримають кваліфіковану підготовку до різних етапів життя у суспільстві.

Також у центрі розвитку «Сонечко» будуть проводити навчальні семінари, тренінги і майстер-класи для дітей, а їх батьків залучатимуть до навчального процесу, з метою здобуття елементарних навиків при навчанні та вихованні дитини з особливими освітніми потребами.

Для сімей, які виховують дитину з синдромом Дауна, цей заклад стане комфортним простором для спілкування, а спеціалісти, які там працюють, ще й допоможуть їм справитися з критичними ситуаціями та труднощами.

 

Читайте також:

У Вінницькому транспорті можна вивчити історію

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Андрій Кожухарьов – отримав поранення, відновився та повернувся на передову
Важливе

Андрій Кожухарьов – отримав поранення, відновився та повернувся на передову

Сьогодні, 19:44

2 жовтня у бою біля населеного пункту Калинівка Миколаївської області загинув житель Гніванської громади Вінниччини, 37-річний Андрій Кожухарьов. Про це ….

Смертельна пожежа. Мертвого 39-річного чоловіка знайшли у будинку
Люди

Смертельна пожежа. Мертвого 39-річного чоловіка знайшли у будинку

Сьогодні, 19:06

Трагедія сталась в Жмеринці сьогодні вранці. Інформація про займання до Служби порятунку «101» надійшла 10:16. Як повідомляє Головне управління ДСНС України у ….

Захищаючи Україну від окупантів, загинув 31-річний лейтенант Роман Огороднік
Люди

Захищаючи Україну від окупантів, загинув 31-річний лейтенант Роман Огороднік

Сьогодні, 18:38

У бою з російськими окупантами на Донеччині загинув військовослужбовець з Тростянця, що на Вінниччині, Роман Огороднік. Герою був 31 рік. ….

На Вінниччині попрощаються з двома бійцями, які загинули у боях за Україну
Важливе

На Вінниччині попрощаються з двома бійцями, які загинули у боях за Україну

Сьогодні, 17:58

На фронті загинули двоє захисників з Вінниччини: житель с. Слобода Ялтушківська Михайло Ласюк, і житель Бершадської громади – Олександр Коваль. Прощання ….