На Вінничину знову повертається кір?

19.09.2018
На Вінничину знову повертається кір?

З початку 2018-го року в Вінницькій області було зареєстровано 1200 випадків захворювання на кір, в тому числі 770 дітей. Госпіталізовано 790 осіб, серед яких – 490 дітей.

Проте жодного летального випадку від кору на Вінниччині не зафіксовано.

– Наразі це питання актуальне не тільки для Вінниччини, а вже й для всієї України. Особливо восени, коли діти пішли до школи. Тому, якщо в 2014-му році був критичний дефіцит вакцини, то зараз вона в достатній кількості. На сьогодні маємо більше 25 тисяч доз проти кору, паротиту та краснухи, які можуть використовуватись для вакцинації і дорослих, а не лише дітей, – розповідає начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації Ольга Задорожна.

Кір – це гостра інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом і поширена здебільшого серед дітей. Тому перші симптоми цієї хвороби схожі на звичайну простуду. А вже згодом з’являється висипка та висока температура. Іноді це може призвести й до смерті.

Також варто пам’ятати, що інфекційні захворювання, від яких роблять щеплення, це не тільки кір, а й правець та дифтерія.

– Не дивлячись на активну позицію медичних працівників по щепленню, все одно від них багато хто відмовляється, в тому числі і проти кору. Проте щеплення для дітей, згідно законам України, являються обов’язковими. Наприклад, в багатьох інших країнах з людиною не заключать навіть страховий договір, якщо у неї немає відповідного календаря щеплень, – каже Ольга Іванівна.

Також начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації Ольга Задорожна розповіла, що вакцина, яка надходить в Україну, закупляється централізовано. Тобто через міжнародні фонди, які є сертифікованими, якісними, та пройшли міжнародну оцінку.

– Хочу зауважити і розвінчати міф про те, що щеплення можуть викликати якісь ускладнення чи порушення, адже наразі такого немає. Останнім часом на Вінниччині не зафіксовано жодного такого випадку, – додає пані Ольга.

Згідно законодавчим актам, дітей не зараховуватимуть до дитячих садочків та шкіл, без відповідного календаря щеплень. Батьки мають право і відмовитись. Проте тоді їхня дитина повинна навчатись вдома індивідуально, дистанційно, або ж із репетиторами.

Також люди, які влаштовуються на роботу, повинні мати усі необхідні щеплення.

На Вінничині найбільш критична ситуація по захворюванню на кір в Шаргородському районі

– Щодо ситуації у Шаргородському районі, то більшість захворілих дітей не були вакциновані. Наразі загрози життю немає, адже їм надана вчасна медична допомога, – коментуєситуацію начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров’я Тетяна Бондаренко.

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

50-річний чоловік намагався втекти з України і отримав кримінальну справу
Люди

50-річний чоловік намагався втекти з України і отримав кримінальну справу

Сьогодні, 16:20

Військовозобов’язаний чоловік з Київської області намагався за підкуп втекти з України. Правопорушника затримали 27 вересня в пункті пропуску «Могилів-Подільський – ….

Була налякана і схвильована: у Вінниці врятували пенсіонерку, яка кликала на допомогу
Люди

Була налякана і схвильована: у Вінниці врятували пенсіонерку, яка кликала на допомогу

Сьогодні, 14:40

У Вінниці 86-річна пенсіонерка лежала на підлозі у власній квартирі. Жінці стало зле і вона не могла самостійно піднятися, лише кликала на ….

У Вінниці водійка під час паркування збила чоловіка, його ушпиталили
Новини

У Вінниці водійка під час паркування збила чоловіка, його ушпиталили

Вчора, 13:16

Водійка автомобіля Audi під час паркування збила чоловіка, в результаті чого його госпіталізували. Про це повідомили у пресслужбі поліції у ….

Захищаючи Україну, загинули двоє Героїв з Вінниччини
Люди

Захищаючи Україну, загинули двоє Героїв з Вінниччини

Вчора, 12:55

На війні з російськими окупантами загинули двоє захисників з Козитинської громади — Валерій Попов та Юрій Фомін. Про це у ….