У вінничан заберуть субсидію

22.09.2018
У вінничан заберуть субсидію

У Вінницькій області майже 125 тис. споживачів, які отримують субсидії, наростили борги перед ТОВ «Вінницягаз Збут» за використаний природний газ на загальну суму близько 23 млн грн.

Боргують майже половина від усіх домогосподарств, які отримують пільги та субсидії. Згідно законодавства, в разі наявності боргів за газ понад два місяці субсидія не призначається, а призначена припиняється. Борги у субсидіантів виникають здебільшого через споживання ними газу в обсягах, що перевищують соціальну норму, на яку поширюється державна допомога. Споживачі, які отримують субсидію, мають самостійно сплачувати таку різницю. В іншому випадку нараховується борг.

Перелік таких споживачів «Вінницягаз Збут» щомісяця передає до органів соціального захисту населення. Ситуація з оплатою за газ значно погіршується з настанням опалювального сезону, адже різко збільшуються обсяги споживання блакитного палива для індивідуального опалення. Соціальні нормативи споживання газу для індивідуального опалення житла по регіону становлять: для 1-2 поверхових будинків – 4,69 м. куб. на метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період, та  3,42 м. куб. – для будинків від 3-х і більше поверхів.

«Житлова субсидія на опалювальний період розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно. Тому споживачам, які отримують державну допомогу або планують її отримати, необхідно терміново погасити борги», – наголошує директор ТОВ «Вінницягаз Збут» Василь Сопільник.

Споживачі мають контролювати власне споживання енергоресурсу, не перевищувати встановлені субсидією норми, або ж своєчасно сплачувати понаднормові обсяги, щоб залишатися взимку і з газом, і з державною допомогою на його оплату.

Читайте також:

Під загрозою опалювальний сезон у Вінниці

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Пішоходу мало не наїхали на ноги — ДТП у центрі Вінниці
Новини

Пішоходу мало не наїхали на ноги — ДТП у центрі Вінниці

Сьогодні, 17:02

У Вінниці стався небезпечний інцидент на вулиці Театральній. Водій автомобіля Nissan ледь не збив чоловіка, який рухався по пішохідному переходу. Автопригоду 3 ….

У боях на Херсонщині загинув 55-річний Олександр Ковальчук з Вінниччини
Люди

У боях на Херсонщині загинув 55-річний Олександр Ковальчук з Вінниччини

Сьогодні, 16:36

2 вересня в боях із російськими загарбниками біля населеного пункту Сухий Ставок на Херсонщині загинув 55-річний захисник з Вінницької області. Як ….

У Вінниці багатодітні сім’ї отримають по 50 кілограмів борошна
Важливе

У Вінниці багатодітні сім’ї отримають по 50 кілограмів борошна

Сьогодні, 16:14

Вже сьогодні, 5 жовтня, перша сотня сімей отримає по 50 кілограмів борошна. Програма підтримки багатодітним родинам стартувала у Вінниці. По 50 кілограмів ….

У Тульчині жінка вирвала гроші з рук 13-річної переселенки
Люди

У Тульчині жінка вирвала гроші з рук 13-річної переселенки

Сьогодні, 14:15

У Тульчині з рук 13-річної дитини невідома жінка вирвала понад 2000 гривень. Йдеться про інцидент, який стався неподалік місцевого ринку.  ….