Ангеліна Драбата

Ангеліна Драбата

Автор

Пожежа в тексті.

Один вібратор в одні руки

28.09.2018

Потрібно швидше купити своєму діду слуховий апарат, щоб той краще чув маячню яка ллється із запланованиих нововведень законопроекту №6755, який незабаром представлять громадськості і ринку.

Планується обмеження кількості отриманих кожним громадянином безмитних посилок з іноземних інтернет-майданчиків, у тому числі і всім відомого Aliexpress. Момент, що без додаткових податків можна щомісяця замовляти товари на суму до 150 євро — залишили, але тепер за цей період дозволено робити не більше трьох замовлень. За все, що дорожче і важче, доведеться доплатити. Хотіли оформити четверту, п’яту, шосту посилку? Сплачуйте податок — 20% від вартості товару.

Не важко підрахувати, що чим більшою буде вартість посилки, тим більшим буде мито до сплати. Чи можна це розцінювати як спробу ввести оподаткування для іноземних інтернет-магазинів через покупців? Іноземні замовлення стануть невигідними. Для українців закриється єдина легальна можливість купувати зарубіжні товари за лояльними цінами.

Моніторити, скільки онлайн-покупок зробив той чи інший покупець буде спеціальна інформаційна система, створена при фіскальній службі.     Посилки, які перевищують 150 євро, отримуватимуться не в поштовому відділені, а на митному пості. Подальша схема такого онлайн-замовлення така: отримувач заповнює спеціальну декларацію, сплачує податки в банку і надає на митниці квитанцію. Вартість товарів буде підтверджуватись чеками. Але якщо у працівника митниці виникають сумніви, то він може самостійно оцінити вартість товару, для цього на митниці створяться спеціальні каталоги.

Якщо в документах до посилки не буде інформації про одержувача та вартість товару, то вона не зможе перетнути українську митницю. Це призведе до того, що отримувачі будуть тижнями чекати митного оформлення.

Проте шляхи обходу обмежень вже очевидні: як приклад — замовити більше трьох посилок в місяць, просто вказуючи при цьому різних одержувачів. Їхати на митний пост – стане проблематично, враховуючи, що до цього посилку можна було отримати в зручному для нас відділенні пошти. І це не кажучи вже про те, що мешканцям сіл та селищ доведеться за посилкою прямувати в кращому випадку до райцентру.

Для чого ставлять такі рамки? Для податків у бюджет? Для монополізації ринку? Не думаю. Вони вирощують контрабанду та дозволяють протягнути лукавим постачальникам ще трохи. Держава, як основний ініціатор таких змін – навряд чи набагато збагатить свою казну. Тому здається, що ці зміни, скоріше, створюють незручності, аніж вирішують проблему збагачення держави і легалізації торгівлі імпортними товарами.

Цікаву і водночас найпростішу систему оподаткування представила політична партія «5.10», яка сповідує ідею скасування всіх податків на території України (ПДВ, акцизів, мит тощо) та запровадження двох нових, а саме  5% з продажів, які платять споживачі товарів і послуг, і 10% соціального податку, які оплачуються одержувачами доходів. І найголовніше: вільне проходження товарів і вантажів через митницю та відкриття економічних кордонів України. Митний контроль буде здійснюватись лише з метою виявлення зброї і наркотиків.

Як на мене, це чудовий спосіб звільнити себе від податків і зайвої бюрократії, а також чудова можливість кожного мати економічну свободу і сприяння розвитку економічних відносин та інвестицій.

Якщо брати приклад закордонних країн, то в Білорусі нещодавно  ввели поріг у 22 євро. Як підсумок, за рік ринок впав удвічі і відповідно ніякого збільшення податкових надходжень не відбулося. У США – навпаки, митну межу збільшили до 800 доларів.

За нашим податковим законодавством, зміни податків і зборів не можуть вноситись пізніше, ніж за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду. Парламент ухвалив цю норму в середині грудня 2017-го, тому вона набуде чинності одночасно з Бюджетом-2019.

Це не перший раз, коли намагаються скоротити неоподатковувану суму ввезення. Тому наразі, українці вирішили зіграти на випередження цьому карколомному законопроекту і зареєстрували петицію з вимогою збільшити межу безмитного пересилання товарів зі 150 до 220 євро.

З початком 2019 року – зміни настануть в будь-якому випадку, але вихід можна знайти з будь-яких ситуацій. На власному досвіді я переконалась що вберегти себе від потенційних проблем пов`язаних із купівлею в Інтернеті можна за допомогою сервісу EDOR, який допомагає обрати надійного продавця, контролювати якість товару, спілкуватися з іноземними постачальниками, вести суперечки з продавцями і службами доставки.

 

Поділитись fb twitter gplus
tags
Скоро у тебе заберуть твої теплі лампові пільги!

Скоро у тебе заберуть твої теплі лампові пільги!

22.10.2018

Дайте мені засоби масової інформації, і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней Йося Геббельс На календарі жовтень, зимна погода ….

Потім буде пізно…

Потім буде пізно…

20.09.2019

Ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду, питання, про яке часто говорять з похибками. Станом на червень 2019 року Міжнародний кримінальний ….

Квест на державну службу

Квест на державну службу

15.05.2019

Біля Вінницького універмагу кинулась в очі рекламна вивіска Дмитра Карпачова “Как дать ребенку все без денег и связей?”, встигни придбати ….

Чи дієва боротьба держави з торгівлею людьми?

Чи дієва боротьба держави з торгівлею людьми?

04.06.2018

Однією із важливих за своєю актуальністю проблем у нашому сучасному суспільстві є торгівля людьми, як одна з найжорстокіших форм порушення ….