На Вінничині з’явиться 14 нових амбулаторій

03.10.2018
На Вінничині з’явиться 14 нових амбулаторій

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко під час селекторної наради з обговорення питання щодо виконання завдань, передбачених заходами з розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості повідомив, що на Вінничині з’явиться 14 нових амбулаторій.

В ході наради обговорено ряд питань, які стосуються будівництва нових амбулаторій у сільській місцевості, а також ситуацію в регіонах із зазначенням проблематик та шляхів їх вирішення.

«На сьогодні наказами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України затверджено 512 проектів нового будівництва амбулаторій у всіх регіонах. З яких 155 об’єктів – це амбулаторії монопрактики на 1-2 лікаря без житла; 152 об’єкти – амбулаторії монопрактики на 1-2 лікаря з житлом; 188 об’єктів – амбулаторії групової практики на 3-4 лікаря; 17 об’єктів – ЦПМСД на 5-7 лікарів. Важливо рухатись за визначеним календарним планом реалізації проектів будівництва. Крім того, нами запроваджено щотижневий моніторинг з фотофіксацією ходу будівництва даних об’єктів. Також, у зоні особливої уваги питання зовнішніх мереж та забезпечення широкосмуговим доступом до мережі Інтернет, адже амбулаторії первинної медицини повинні бути забезпечені всією необхідною інфраструктурою», – зазначив Віце-прем’єр-міністр України-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

В свою чергу, про стан справ на Вінниччині із будівництвом нових амбулаторій розповів Андрій Гижко:

«За рахунок коштів державної субвенції, яка виділяється Урядом України, у Вінницькій області за плановано збудувати 14 нових амбулаторій в сільській місцевості. На сьогодні по 12 амбулаторіях вже виготовлено проектно-кошторисну документацію і на цьому тижні будуть оголошені тендери. Плануємо, що перші 5 амбулаторій будуть збудовані до кінця поточного року, решту завершимо в 2019 році. Всі амбулаторії є типовими. Це зроблено з тією метою, аби будь-яка людина одразу розуміла, що це медичний заклад. Всі амбулаторії будуть однакового типу, виконані в однаковій кольоровій гамі та з однаковими прапорами. Крім того, всі ці амбулаторії зі службовим житлом для лікарів, адже є проблематика з тим, що лікарі, по звершенню навчання, не мають бажання їхати в сільську місцевість через відсутність житла. Саме тому проектами передбачається будівництво службового житла для лікарів, які там працюватимуть. Окрім того, для всіх нових амбулаторій будуть закуплені автомобілі, на яких лікарі зможуть виїжджати до важкохворих або лежачих пацієнтів, аби надавати допомогу на дому. Також на сьогодні райони починають передбачати кошти на оплату навчання молодих спеціалістів в мед університеті, аби по завершенню навчання та проходження інтернатури вони повертались до сільської місцевості і там працювали. Відповідно, для цього створюватимуть належні умови праці та забезпечать їх житлом».

На завершення наради Геннадій Зубко дав доручення регіонам пришвидшити вирішення питань щодо оформлення документів на земельні ділянки, заключення договорів на проектування, отримання висновків експертизи та оголошення тендерів на будівництво.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Через негоду на дорогах Вінниччини ускладнений рух
Новини

Через негоду на дорогах Вінниччини ускладнений рух

Сьогодні, 19:23

Вінниччину сьогодні, 29 червня накрила негода – гроза та сильний вітер. Фото та відео наслідків зливи очевидці масово публікують у ….

Україна повернула з полону 144 військових, 95 з них — бійці «Азовсталі»
Новини

Україна повернула з полону 144 військових, 95 з них — бійці «Азовсталі»

Сьогодні, 18:11

З російського полону звільнили 144 українських захисників. З них – 95 оборонців «Азовсталі», зокрема – 43 військовослужбовці полку «Азов». Це найбільший ….

Бійці 50-ї бригади знищили мінометну секцію ворога — видовищне відео
Важливе

Бійці 50-ї бригади знищили мінометну секцію ворога — видовищне відео

Вчора, 21:15

Бійці 59-ї бригади, яка дислокується на Вінниччині, знищили у полі мінометну секцію російської окупаційної армії. Відео філігранної роботи українських захисників оприлюднили ….

Підліток пограбував літню жінку. Раніше він вже мав проблеми із законом
Люди

Підліток пограбував літню жінку. Раніше він вже мав проблеми із законом

Вчора, 20:15

У Козятині підліток напав на літню жінку та вирвав з рук сумку, в якій було майже 6000 гривень, документи та ….