Насильство в європейських парламентах

19.10.2018
Насильство в європейських парламентах

Жінки в європейських парламентах піддаються переслідуванню, сексуальному та психологічному насильству і сексистським висловлюванням.

Дослідження Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) і Міжпарламентського союзу показали, що близько 85% жінок-депутатів в європейських парламентах страждають від психологічного насильства. При цьому від сексуального насильства страждають більше парламентські співробітниці, ніж жінки-депутати. Доповідь за результатами досліджень опублікували на сайті ПАРЄ.

“Отримані дані показують, що 85% жінок-депутатів страждають від психологічного насильства в парламенті; жінки-депутати віком до 40 років частіше піддаються переслідуванням; жінки, які є парламентськими співробітницями виносять більше сексуального насильства, ніж жінки-депутати”, – йдеться в доповіді ПАРЄ

Згідно з документом, 47% опитаних жінок заявили про те, що отримували погрози про смерть, зґвалтування або побиття. При цьому 68% стали об’єктами сексистських висловлювань, пов’язаних з їхньою зовнішністю і стереотипами гендерної ролі. А 25% опитаних зізналися, що пережили сексуальне насильство. Відзначено, що 58% жінок-депутатів стикалися з погрозами сексистського характеру в соціальних мережах.

У доповіді йдеться про те, що жінки-депутати до 40 років більше піддаються певним формам насильства. Так, 76% з таких жінок піддавалися поводженню, яке принижує гідність. Крім того, 36% опитаних, яким ще немає 40 років, піддавалися сексуальним домаганням.

Проте дослідження показало, що стикаються з насильством і парламентські співробітниці. Близько 40,5% опитаних жінок-парламентаріїв повідомили про те, що вони піддалися актам сексуального насильства під час своєї роботи.

“Це говорить про те, що вони більш уразливі, ніж жінки-депутати, і, що наявність влади також відіграє певну роль. У 69% випадків виконавцями були чоловіки-депутати”, – зазначено в доповіді.

Також дослідження показало, що тільки 23,5% жінок-депутатів і 6% парламентаріїв розповіли про те, що зазнали сексуальних домагань. Деякі з опитаних жінок з жалем відзначили, що в їхньому парламенті немає механізму, за допомогою якого можна було б розповісти про подібні випадки.

Під час дослідження опитали 123 жінки з 45 парламентів країн Європи. Серед опитаних 81 жінка працює безпосередньо депутатом, ще 42 є штатними співробітницями парламентів.

Читайте також:  За сценарієм Сенцова знімуть фільм

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»
Люди

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»

Сьогодні, 19:22

Владислав і Марина — пара військових вмедиків. І сьогодні, 24 червня, молодята стали на весільний рушник. Розписувались молодята у Вінниці на теплоході. Обоє — ….

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток
Важливе

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток

Сьогодні, 13:56

Робочих рук не вистачає У Вінницькому будівельному коледжі (просп. Коцюбинського) бракує людей для плетіння маскувальних сіток. Також потрібні матеріали – простині, ….

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі
Новини

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі

Сьогодні, 13:23

Поліцейські повідомили про підозру групі зловмисників, які побили та погрожували фізичною розправою фермеру. Як повідомляють у відділі комунікацій поліції Вінницької ….

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини
Люди

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини

Сьогодні, 12:25

На жаль, Вінниччина знову оплакуватиме свого Героя. 21 червня у важких боях під Авдіївкою окупант забрав життя Анатолія Княжчука. Воїн родом із села Жабокрич Крижопільської ….