Насильство в європейських парламентах

19.10.2018
Насильство в європейських парламентах

Жінки в європейських парламентах піддаються переслідуванню, сексуальному та психологічному насильству і сексистським висловлюванням.

Дослідження Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) і Міжпарламентського союзу показали, що близько 85% жінок-депутатів в європейських парламентах страждають від психологічного насильства. При цьому від сексуального насильства страждають більше парламентські співробітниці, ніж жінки-депутати. Доповідь за результатами досліджень опублікували на сайті ПАРЄ.

“Отримані дані показують, що 85% жінок-депутатів страждають від психологічного насильства в парламенті; жінки-депутати віком до 40 років частіше піддаються переслідуванням; жінки, які є парламентськими співробітницями виносять більше сексуального насильства, ніж жінки-депутати”, – йдеться в доповіді ПАРЄ

Згідно з документом, 47% опитаних жінок заявили про те, що отримували погрози про смерть, зґвалтування або побиття. При цьому 68% стали об’єктами сексистських висловлювань, пов’язаних з їхньою зовнішністю і стереотипами гендерної ролі. А 25% опитаних зізналися, що пережили сексуальне насильство. Відзначено, що 58% жінок-депутатів стикалися з погрозами сексистського характеру в соціальних мережах.

У доповіді йдеться про те, що жінки-депутати до 40 років більше піддаються певним формам насильства. Так, 76% з таких жінок піддавалися поводженню, яке принижує гідність. Крім того, 36% опитаних, яким ще немає 40 років, піддавалися сексуальним домаганням.

Проте дослідження показало, що стикаються з насильством і парламентські співробітниці. Близько 40,5% опитаних жінок-парламентаріїв повідомили про те, що вони піддалися актам сексуального насильства під час своєї роботи.

“Це говорить про те, що вони більш уразливі, ніж жінки-депутати, і, що наявність влади також відіграє певну роль. У 69% випадків виконавцями були чоловіки-депутати”, – зазначено в доповіді.

Також дослідження показало, що тільки 23,5% жінок-депутатів і 6% парламентаріїв розповіли про те, що зазнали сексуальних домагань. Деякі з опитаних жінок з жалем відзначили, що в їхньому парламенті немає механізму, за допомогою якого можна було б розповісти про подібні випадки.

Під час дослідження опитали 123 жінки з 45 парламентів країн Європи. Серед опитаних 81 жінка працює безпосередньо депутатом, ще 42 є штатними співробітницями парламентів.

Читайте також:  За сценарієм Сенцова знімуть фільм

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Жорстоке побиття переселенця на Вінниччині — чоловік помер
Люди

Жорстоке побиття переселенця на Вінниччині — чоловік помер

Вчора, 20:56

Двоє жителів Гайсинського району безпідставно вимагали від 36-річного чоловіка придуманий ними борг. А щоби бути переконливішими у своїх намірах, вони не ….

У Вінниці зіштовхнулись Toyota та автобус «Богдан». Травмувалась жінка
Люди

У Вінниці зіштовхнулись Toyota та автобус «Богдан». Травмувалась жінка

Вчора, 20:21

У Вінниці 30 березня сталася ДТП за участю автобуса «Богдан» та автомобіля Toyota. Внаслідок аварії постраждала 60-річна пасажирка.  Про це ….

Сказ у тварин призвів до карантину у Липовці на Вінниччині
Важливе

Сказ у тварин призвів до карантину у Липовці на Вінниччині

Вчора, 18:39

У Липовці виявили виявили сказ у кішки, а пізніше – у собаки. В місті через це ввели карантин. Ймовірною причиною захворювання ….

Вдарив ножем: 41-річний чоловік ледь не вбив знайомого
Люди

Вдарив ножем: 41-річний чоловік ледь не вбив знайомого

30.03.2023

Тікав з місця злочину, а опинився в руках поліцейських.  В Хмільницькому районі 41-річний чоловік травмував ножем свого знайомого. Після цього кривдник ….