Ангеліна Драбата

Ангеліна Драбата

Автор

Пожежа в тексті.

Скоро у тебе заберуть твої теплі лампові пільги!

22.10.2018

Дайте мені засоби масової інформації, і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней

Йося Геббельс

На календарі жовтень, зимна погода та пожовкле листя, що падає на тротуари віщує про прихід осені. Надворі мряка і неприємний дрібний дощ, а в калюжах віддзеркалюються лавочки, ліхтарі, передвиборча агітація політиків та робітників, які вправно чинять прорвані труби в центрі Вінниці.

Хочеться ніжитись під теплою ковдрою, попиваючи прянний гарячий глінтвейн, але новини ЗМІ знову ріжуть слух про релігію, політику, збільшення цін, тарифів та стратегію монетизації пільг на опалення, завдяки цьому влада повертає нас до реальності. З недавніх пір, наші державні мужі подумали, що проблема існує і з нею треба боротися, тому і обрали стратегію монетизації.

Хочу нагадати, що Кабінет міністрів схвалив введення монетизації субсидій з 1 січня 2018 року, а 26 квітня Кабмін прийняв рішення про початок процесу монетизації субсидій.

Деякі запитають себе, а що ж це таке? Простими словами – це процес перетворення чого-небудь в законний платіжний засіб, тобто перетворення зобов’язань держави на кошти для пільговика.

Яким чином це має відбуватись? Людина декларує державі свою неспроможність сплатити ті чи інші послуги. Держава визнає, що дана людина дійсно потребує допомоги, визначає розмір виплати субсидії на соціальні потреби, й перераховує «живі гроші». Відповідно за людиною залишається право вибору пріоритетів витрат.

Безготівкові схеми, схеми, за якими не стоять реальні гроші  – породжують корупцію, а тому й існуюча в державі система відшкодування пільг та субсидій є корупційною, адже вона не мотивує людей заощаджувати. Всі розуміють лише те, що хтось за них десь щось комусь перерахував. Кошти «на руки» українці не отримують, та самі не вирішують за себе, де й на чому зекономити.

Як варіант: запровадити механізм соціальних карток, на які будуть заходити живі гроші й люди вестимуть розрахунки за допомогою цих карток. Це має відбутись за наступною схемою: по закінченню сезону, якщо особа заплатила по рахунках і в неї залишились кошти, вона може їх зняти і використати так, як вважає за потрібне. Як на мене, оплата соціальними картами  — наша реальність, але цю реальність потрібно чітко продумати, враховуючи  її потенційні хиткості.

Питання стоїть ще в одному. Якщо досягти того, щоб список одержувачів субсидій був «чесним»? Як побороти тіньову економіку? Ці питання є простими, і водночас неймовірно складними. Якщо в кількох словах, то для цього необхідно переглянути систему оподаткування, підтримати бізнес, але одночасно з цим і посилити санкції за нелегальне працевлаштування і звісно ж – запровадити монетизацію, оскільки багатьом зручніше отримувати свою зарплату в конвертах. Так і до кишені ближче і звісно ж можна претендувати на субсидії.

Що б там не говорили і як би не боролись із тіньовою економікою, але слід визнати, що вона вигідна не тільки українцям, а й українській владі, оскільки стала подушкою спасіння під час криз в 2014-2015 рр. і не дозволила опуститися до повного зубожіння. Бажання дотримуватись щурячого інтересу стало пріоритетнішим за інтерес держави.

Ми вже вкотре чуємо, що претендентам субсидій обіцяють перевірки. Так звані дяді інспектори ходитимуть по домівках і дивитимуться, в яких умовах проживає субсидіант, лише залишається незрозумілим що це може змінити. Погрожують також і перевірками банківських рахунків та контроль за частотою зарубіжних поїздок. Слухаючи це, мені просто хочеться сказати три слова: абсурдно, принизливо і малоефективно.

Набридло слухати маніпуляторів з ящику, та вірити в кращу долю.

Такий вид заходів можна назвати  стуканням лобом у глухі кути. Слід враховувати, що вибір не тільки за державою, а й за нами всіма. Йдеться про відновлення довіри до народу і про ліквідацію бажання нажитися на рідній державі.

А тепер, уявимо собі сходи. Там, де на верхніх ступенях те, що ви бажаєте – зміни, перспективи, краще життя. А ви стоїте десь з початку, зробивши декілька кроків, а далі топчитесь на одному місці. Вам так комфортно. І щоб піднятися — кожен повинен зруйнувати свій щурячий інтерес, зламати сходинку під собою — це неабиякий стрес, але це стимулює розвиток якісних змін.

Цю статтю було розпочато із цитати Геббельса, а закінчити хочеться її тлумаченням. ЗМІ по різному висвітлюють інформацію і в переважній більшості ми як глядачі, слухачі і просто громадяни своєї держави звикли сприймати все надто буквально, нехтуючи можливістю всебічно фільтрувати те, що до нас доносять, тому і розпочинається балаган про те, як в нас все жахливо, ніякі зміни не відбуваються, недолугі реформи і т.д.

Насправді змін дуже багато, однак ми не встигаємо до них адаптовуватись, звикли до стабільності, тому і складається враження, що влада запроваджує недореформи з якими рівень нашого життя може лише погіршитись. Проблема може виникнути лише в тому, що ці зміни недоопрацьовані, однак і цю прогалину можна усунути. В цьому випадку варто пам’ятати, що кожна велика реформа полягає не втому, що запровадилось щось нове, а в тому, що знищувалось щось старе.

Поділитись fb twitter gplus
Неоднозначне питання абортів

Неоднозначне питання абортів

11.06.2018

В умовах сучасного суспільства, тема абортів набирає буденності, але чому? Чи повинна держава шляхом заборони впливати на рішення українок залишити ….

«Хай Бог милує…»: Дуда розповів про нічні жахіття напередодні Євробачення-2022

«Хай Бог милує…»: Дуда розповів про нічні жахіття напередодні Євробачення-2022

17.05.2022

Дисклеймер. Персонажі й події, описані в цій статті, вигадані. Будь-які збіги з реальними особистостями випадкові і не малися на увазі ….

Скоро у тебе заберуть твої теплі лампові пільги!

Скоро у тебе заберуть твої теплі лампові пільги!

22.10.2018

Дайте мені засоби масової інформації, і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней Йося Геббельс На календарі жовтень, зимна погода ….

Непотизм або як таткові ресурси дають «зелене світло» у егоїстичне майбутнє

Непотизм або як таткові ресурси дають «зелене світло» у егоїстичне майбутнє

19.01.2019

Багато було сказано на цю тему, але від цього словесного серіалу проблему не вирішити. Мова буде йти не про позитивні ….