У Вінниці почався період вакцинації від грипу

23.10.2018
У Вінниці почався період вакцинації від грипу

Цього року очікуються три штами грипу: Michigan (підвид “пташиного” грипу), Colorado та Singapore. Як вчасно впізнати грип та що робити у випадку захворювання розповіли сьогодні, 23 жовтня, вінницькі лікарі.

Цього року Україна отримала лише 300 тисяч вакцин проти грипу, з яких до Вінниці надійшло 5000 доз. Щоб заохочувати вінничан вчасно подбати про своє здоров’я та вакцинуватися, у місті вже третій рік діє програма “Стоп грип”. Ця програма передбачає інформування населення, профілактичні заходи, діагностику захворювання та лікування.  Завдяки програмі отримати безкоштовне щеплення зможуть діти з інвалідністю та позбавлені батьківського піклування, а всі інші вінничани зможуть придбати вакцину лише за півціни.

Цьогоріч з міського бюджету на “Стоп грип” направили близько 2,2 мільйона гривень, з яких один мільйон – на відшкодування 50% вартості вакцини, 348 тисяч витратили на “швидкі” тести, щоб розпізнати грип, а на противірусну терапію та симптоматичні засоби – 816 тисяч гривень.

Щорічно у Вінниці реєструється 90 000 – 120 000 випадків захворювання на грип та ГРВІ. Половина пацієнтів – діти, для яких вірус є особливо небезпечним.

Про ефективність вінницької програми говорять цифри. Ще у 2014-2015 роках вакцинувались від грипу лише 432 вінничанина (а населення Вінниці – майже 370 тисяч осіб). З початком програми у 2016 році, кількість вакцинованих зросла до 2743, а минулого року збільшилась ще майже вдвічі – 5385. За роки дії програми не лише помітили зменшення кількості захворюваності, а й вдалося запобігти смертям від вірусних пневмоній, які розгорталися на фоні грипу.

Як розповіла докторка медичних наук, завідувачка кафедри інфекційних хвороб ВНМУ ім. Пирогова та радниця міського голови з питань охорони здоров’я Лариса Мороз, грип завжди починається гостро і має короткий інкубаційний період: з моменту потрапляння вірусу до виникнення перших симптомів іноді минає лише декілька годин. При чому, можливість заразити оточуючих від 15 до 30%.

Температура тіла може сягати 38-40 градусів, винакає сильний головний біль, загальна слабкість, болі у м’язах, червоні очі та обличчя, можливі порушення дихання, підвищена чутливість до світла. Варто зазначити, що без ускладнень грип триває від трьох до п’яти днів, однак, якщо температура тримається довше – ймовірне виникнення ускладнень. Нехтовувати хворобою лікарі категорично забороняють та наголошують, що саме у перші дні можлива смерть від грипу на фоні токсичного впливу на центральну нервову систему і розвиток шокового стану.

Грип також може викликати ускладнення, особливо у дітей. Як зазначила докторка медичних наук та завідувачка кафедри дитячих інфекційних хвороб ВНМУ ім. Пирогова Ірина Незгода, це, зокрема, може бути нейротоксикоз, менінгіт, енцефаліт, бронхіт, трахеїт, пневмонія, вражається серцево-судинна система.

При перших симптомах необхідно одразу звертатись до лікаря та мінімізувати контакти з оточуючими, аби не розповсюдити епідемію.

 

Лдерело – Вежа.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»
Люди

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»

Вчора, 19:22

Владислав і Марина — пара військових вмедиків. І сьогодні, 24 червня, молодята стали на весільний рушник. Розписувались молодята у Вінниці на теплоході. Обоє — ….

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток
Важливе

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток

Вчора, 13:56

Робочих рук не вистачає У Вінницькому будівельному коледжі (просп. Коцюбинського) бракує людей для плетіння маскувальних сіток. Також потрібні матеріали – простині, ….

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі
Новини

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі

Вчора, 13:23

Поліцейські повідомили про підозру групі зловмисників, які побили та погрожували фізичною розправою фермеру. Як повідомляють у відділі комунікацій поліції Вінницької ….

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини
Люди

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини

Вчора, 12:25

На жаль, Вінниччина знову оплакуватиме свого Героя. 21 червня у важких боях під Авдіївкою окупант забрав життя Анатолія Княжчука. Воїн родом із села Жабокрич Крижопільської ….