У Вінниці почався період вакцинації від грипу

23.10.2018
У Вінниці почався період вакцинації від грипу

Цього року очікуються три штами грипу: Michigan (підвид “пташиного” грипу), Colorado та Singapore. Як вчасно впізнати грип та що робити у випадку захворювання розповіли сьогодні, 23 жовтня, вінницькі лікарі.

Цього року Україна отримала лише 300 тисяч вакцин проти грипу, з яких до Вінниці надійшло 5000 доз. Щоб заохочувати вінничан вчасно подбати про своє здоров’я та вакцинуватися, у місті вже третій рік діє програма “Стоп грип”. Ця програма передбачає інформування населення, профілактичні заходи, діагностику захворювання та лікування.  Завдяки програмі отримати безкоштовне щеплення зможуть діти з інвалідністю та позбавлені батьківського піклування, а всі інші вінничани зможуть придбати вакцину лише за півціни.

Цьогоріч з міського бюджету на “Стоп грип” направили близько 2,2 мільйона гривень, з яких один мільйон – на відшкодування 50% вартості вакцини, 348 тисяч витратили на “швидкі” тести, щоб розпізнати грип, а на противірусну терапію та симптоматичні засоби – 816 тисяч гривень.

Щорічно у Вінниці реєструється 90 000 – 120 000 випадків захворювання на грип та ГРВІ. Половина пацієнтів – діти, для яких вірус є особливо небезпечним.

Про ефективність вінницької програми говорять цифри. Ще у 2014-2015 роках вакцинувались від грипу лише 432 вінничанина (а населення Вінниці – майже 370 тисяч осіб). З початком програми у 2016 році, кількість вакцинованих зросла до 2743, а минулого року збільшилась ще майже вдвічі – 5385. За роки дії програми не лише помітили зменшення кількості захворюваності, а й вдалося запобігти смертям від вірусних пневмоній, які розгорталися на фоні грипу.

Як розповіла докторка медичних наук, завідувачка кафедри інфекційних хвороб ВНМУ ім. Пирогова та радниця міського голови з питань охорони здоров’я Лариса Мороз, грип завжди починається гостро і має короткий інкубаційний період: з моменту потрапляння вірусу до виникнення перших симптомів іноді минає лише декілька годин. При чому, можливість заразити оточуючих від 15 до 30%.

Температура тіла може сягати 38-40 градусів, винакає сильний головний біль, загальна слабкість, болі у м’язах, червоні очі та обличчя, можливі порушення дихання, підвищена чутливість до світла. Варто зазначити, що без ускладнень грип триває від трьох до п’яти днів, однак, якщо температура тримається довше – ймовірне виникнення ускладнень. Нехтовувати хворобою лікарі категорично забороняють та наголошують, що саме у перші дні можлива смерть від грипу на фоні токсичного впливу на центральну нервову систему і розвиток шокового стану.

Грип також може викликати ускладнення, особливо у дітей. Як зазначила докторка медичних наук та завідувачка кафедри дитячих інфекційних хвороб ВНМУ ім. Пирогова Ірина Незгода, це, зокрема, може бути нейротоксикоз, менінгіт, енцефаліт, бронхіт, трахеїт, пневмонія, вражається серцево-судинна система.

При перших симптомах необхідно одразу звертатись до лікаря та мінімізувати контакти з оточуючими, аби не розповсюдити епідемію.

 

Лдерело – Вежа.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Книгу вінницької письменниці внесли до списку забороненої літератури в «ЛНР»
Важливе

Книгу вінницької письменниці внесли до списку забороненої літератури в «ЛНР»

Вчора, 15:54

В угрупуванні «ЛНР» створили список літератури «екстремістського» змісту, які наказали вилучати з фондів шкільних бібліотек. Список «заборонених» творів складається з ….

На війні загинув Віталій Барчишен з Вінниччини
Люди

На війні загинув Віталій Барчишен з Вінниччини

Вчора, 15:13

Під час оборони України на Донеччині загинув житель Жмеринської громади Віталій Барчишен. Життя військового обірвалося 24 січня під час виконання ….

У Вінниці безкоштовно показуватимуть фільм «Крути 1918». Де та коли?
Новини

У Вінниці безкоштовно показуватимуть фільм «Крути 1918». Де та коли?

Вчора, 13:48

Вінничани та гості міста зможуть безкоштовно переглянути український історичний фільм-екшн «Крути 1918». Про це інформує Vежа з посиланням на голову вінницького осередку ….

Пішла гуляти та не повернулась: у Тульчині шукали 13-річну школярку
Люди

Пішла гуляти та не повернулась: у Тульчині шукали 13-річну школярку

Вчора, 13:16

У Тульчинському районі на Вінниччині 13-річна дівчинка втекла з дому, але поліціянти розшукали її. Історію цієї «втечі» розповіли правоохоронці. Близько 3 ….