Вінничани вимагали зробити котів жителями міста

26.10.2018
Вінничани вимагали зробити котів жителями міста

Сьогодні, 26 жовтня, у Вінниці котів спробували зробити жителями міста. На сесії міської ради за ініціативою громадськості бурхливо розглядали питання про заходи щодо захисту чотирилапих від жорстокого поводження. Проектом рішення передбачалися кілька глобальних “висновків” – це заборона вилову безпритульних котів і визначення їх частиною екосистеми міста.

Зранку під мерією зібралися прихильники котів. Зоозахисники на своїй міні-акції вимагали від депутатів підтримати дане рішення про визнання прав «мурчиків» ховатися у підвалах багатоповерхівок. Громадськість сама і підготували проект. Його презентувала представник ГО «Соціальна перспектива» Руслана Кравченко. За її словами, міська рада не спромоглася підготувати відповідне рішення.

Так, зоозахисники пропонували зробити котів «мешканцями» Вінниці, а також забезпечити їм доступ у підвали та горища будинків.

Я хвилююся, щоб не прийняли таке рішення, що тільки гірше буде тим котам. Потім будуть їх виловлювати і винищувати. Не потрібно, щоб котів тримали в притулку, бо це буде ще одна живодерня, – зазначила Руслана Кравченко.

Запропонований депутатам проект у сесійній залі викликав жваву дискусію. Обранці зазначали, що в представленому варіанті чимало юридичних неточностей та граматичних помилок. Наприклад, якщо мурчиків офіційно визнати мешканцями, тобто населенням і вінничанами, потрібно буде стежити за ними, обраховувати їх смертність і народжуваність.

Ми вже приймали рішення про жорстоке поводження з безпритульними тваринами. Необхідно всі пропозиції інтегрувати в те положення згідно європейських хартій… Питання треба приймати в комплексі. Адже прийняти рішення просто, але його виконавчі органи мають виконувати. Про себе можу сказати, у мене вдома кицька є, і я дуже нормально до кішок відношуся, –  зазначив мер Сергій Моргунов.

В результаті бурхливих обговорень вінницькі депутати не визнали котів частиною екосистеми Вінниці. Запропоноване громадськими активістами рішення підтримало лише шість обранців.

 

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Книгу вінницької письменниці внесли до списку забороненої літератури в «ЛНР»
Важливе

Книгу вінницької письменниці внесли до списку забороненої літератури в «ЛНР»

Вчора, 15:54

В угрупуванні «ЛНР» створили список літератури «екстремістського» змісту, які наказали вилучати з фондів шкільних бібліотек. Список «заборонених» творів складається з ….

На війні загинув Віталій Барчишен з Вінниччини
Люди

На війні загинув Віталій Барчишен з Вінниччини

Вчора, 15:13

Під час оборони України на Донеччині загинув житель Жмеринської громади Віталій Барчишен. Життя військового обірвалося 24 січня під час виконання ….

У Вінниці безкоштовно показуватимуть фільм «Крути 1918». Де та коли?
Новини

У Вінниці безкоштовно показуватимуть фільм «Крути 1918». Де та коли?

Вчора, 13:48

Вінничани та гості міста зможуть безкоштовно переглянути український історичний фільм-екшн «Крути 1918». Про це інформує Vежа з посиланням на голову вінницького осередку ….

Пішла гуляти та не повернулась: у Тульчині шукали 13-річну школярку
Люди

Пішла гуляти та не повернулась: у Тульчині шукали 13-річну школярку

Вчора, 13:16

У Тульчинському районі на Вінниччині 13-річна дівчинка втекла з дому, але поліціянти розшукали її. Історію цієї «втечі» розповіли правоохоронці. Близько 3 ….