Вінничани вимагали зробити котів жителями міста

26.10.2018
Вінничани вимагали зробити котів жителями міста

Сьогодні, 26 жовтня, у Вінниці котів спробували зробити жителями міста. На сесії міської ради за ініціативою громадськості бурхливо розглядали питання про заходи щодо захисту чотирилапих від жорстокого поводження. Проектом рішення передбачалися кілька глобальних “висновків” – це заборона вилову безпритульних котів і визначення їх частиною екосистеми міста.

Зранку під мерією зібралися прихильники котів. Зоозахисники на своїй міні-акції вимагали від депутатів підтримати дане рішення про визнання прав «мурчиків» ховатися у підвалах багатоповерхівок. Громадськість сама і підготували проект. Його презентувала представник ГО «Соціальна перспектива» Руслана Кравченко. За її словами, міська рада не спромоглася підготувати відповідне рішення.

Так, зоозахисники пропонували зробити котів «мешканцями» Вінниці, а також забезпечити їм доступ у підвали та горища будинків.

Я хвилююся, щоб не прийняли таке рішення, що тільки гірше буде тим котам. Потім будуть їх виловлювати і винищувати. Не потрібно, щоб котів тримали в притулку, бо це буде ще одна живодерня, – зазначила Руслана Кравченко.

Запропонований депутатам проект у сесійній залі викликав жваву дискусію. Обранці зазначали, що в представленому варіанті чимало юридичних неточностей та граматичних помилок. Наприклад, якщо мурчиків офіційно визнати мешканцями, тобто населенням і вінничанами, потрібно буде стежити за ними, обраховувати їх смертність і народжуваність.

Ми вже приймали рішення про жорстоке поводження з безпритульними тваринами. Необхідно всі пропозиції інтегрувати в те положення згідно європейських хартій… Питання треба приймати в комплексі. Адже прийняти рішення просто, але його виконавчі органи мають виконувати. Про себе можу сказати, у мене вдома кицька є, і я дуже нормально до кішок відношуся, –  зазначив мер Сергій Моргунов.

В результаті бурхливих обговорень вінницькі депутати не визнали котів частиною екосистеми Вінниці. Запропоноване громадськими активістами рішення підтримало лише шість обранців.

 

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»
Люди

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»

Вчора, 19:22

Владислав і Марина — пара військових вмедиків. І сьогодні, 24 червня, молодята стали на весільний рушник. Розписувались молодята у Вінниці на теплоході. Обоє — ….

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток
Важливе

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток

Вчора, 13:56

Робочих рук не вистачає У Вінницькому будівельному коледжі (просп. Коцюбинського) бракує людей для плетіння маскувальних сіток. Також потрібні матеріали – простині, ….

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі
Новини

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі

Вчора, 13:23

Поліцейські повідомили про підозру групі зловмисників, які побили та погрожували фізичною розправою фермеру. Як повідомляють у відділі комунікацій поліції Вінницької ….

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини
Люди

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини

Вчора, 12:25

На жаль, Вінниччина знову оплакуватиме свого Героя. 21 червня у важких боях під Авдіївкою окупант забрав життя Анатолія Княжчука. Воїн родом із села Жабокрич Крижопільської ….