Ангеліна Драбата

Ангеліна Драбата

Автор

Пожежа в тексті.

Це не смішно

20.11.2018

Блискуче світло софітів, надреальні трюки та номери з тваринами, які віддано виконують команди дресирувальника, розпалюють в залі посмішки людей, споглядаючих свою улюблену розвагу. Але чи варті вони щоденних тортур циркових тварин? В даному шоу  тварини є заручниками людської жорстокості.

В останні роки цю тему почали досить гучно обговорювати не лише на теренах України, а й поза її межами. Заборона чи обмеження тварин у циркових постановках законодавчо працює в Австрії, Великій Британії, Швеції, Австралії, Канаді, Фінляндії, кількох штатах США та ін.

Досвід світової практики нам показує, що спочатку вводиться заборона на придбання нових тварин і дається певний час на продаж або передачу вже існуючих звірів. До того ж, закон не буде позбавляти власників права власності. Тобто дресирувальники зможуть залишити тварин, але не зможуть їх експлуатувати у сфері розваг.

Наше законодавство нам чітко трактує, що тварина повинна мати можливість нормально рухатись, мати достатньо природного світла, відпочити, відійти від стресу. Але відколи це норми законодавства почали виконувати? Нині в Україні не існує жодного реєстру циркових тварин. Ні електронного, ні паперового. Це свідчить про те, що дуже важко притягнути до відповідальності власника тварини, хоча  ККУ передбачає ув’язнення за жорстоке поводження з тваринами.

А хочете почути недитячу казочку про те, як ведмедика змусити танцювати?

Навчити тваринку виконувати рухи, схожі на танець, досить складно. Для цього більшість дресирувальників багато разів виконують одну й ту саму процедуру. Металева підлога вольєра розігрівається до максимуму і під звуки музики ведмідь від болю починає стрибати з лапки на лапку. Цей досвід так сильно закарбовується в пам’яті тварини, що почувши відповідну мелодію на арені, ведмідь починає «танець страждань». Чи вартий такий танець лише того, аби порадувати людське око?

Основною жорстокою правдою експлуатації тварин у виставах є жахливі умови утримання та тортурне дресирування, а пояснюється це тим, що більшість із цих тварин – свободолюбиві, тому і не можуть просто виконувати накази дресирувальників.

Жахливий випадок стався наприкінці жовтня на території Краснодарського краю в РФ. Левиця напала на 4-х річну дівчинку, яка сиділа в першому ряду. Дресирувальник не зміг утримати звіра, і він перекинувся через огорожу. Як підсумок такого недитячого шоу – рвані рани на обличчі дитини та інші ушкодження. Відповідальність за таку бездіяльність поніс директор даного пересувного цирку. Це не поодинокий випадок, де нехтують вимогами щодо безпеки життя і здоров`я споживачів.

 

Національний цирк України. Будівля, яку доречніше назвати «Антураж родом з СРСР», а свідченням цього є старенькі приміщення, радянські штори та коні, які гуляють по арені кілька годин на добу, адже на вулицю їх не виводять взагалі – немає куди. Тварини повинні жити у певних умовах. Є порядок утримання та розведення тварин в неволі. Це наказ, затверджений Мінекології. Але кого це бентежить? Циркова галузь руйнується, адже держава фінансово її не панькає.

Для такого цирку в Україні просто немає ринку, ні грошей для інвестицій. Єдиним компромісним варіантом, який би влаштував і зоозахисників, і працівників цирку, є створення стандартів утримання тварин у цирках і вимог щодо дресури звірів, але на це, знову ж, потрібні кошти.

Наразі створено безліч рухів, лозунгом яких є «захист слабких – справа сильних». І більшість із них відстоюють чітке право власності на тварину, відповідальність власників, сприяння створенню зоополіції, розвиток центрів реабілітації для тварин, які постраждали через людину та інші.

Нині в Україні найуспішнішими є ініціативи, які стосуються заборони пересувних цирків-шапіто. Нещодавно і у Вінниці заборонили пересувні цирки з тваринами! Вінничани достукались до влади та в рекордний термін зібрали підписи під петицією про заборону цирків з тваринами. Рішення про це на сесії прийняли депутати міської ради.

Цирк без тварин – це маленький крок до перемоги гуманності і здорового глузду в Україні.

 

Поділитись fb twitter gplus
tags
Один вібратор в одні руки

Один вібратор в одні руки

28.09.2018

Потрібно швидше купити своєму діду слуховий апарат, щоб той краще чув маячню яка ллється із запланованиих нововведень законопроекту №6755, який ….

Неоднозначне питання абортів

Неоднозначне питання абортів

11.06.2018

В умовах сучасного суспільства, тема абортів набирає буденності, але чому? Чи повинна держава шляхом заборони впливати на рішення українок залишити ….

Що варто зробити, щоб насолодитися принадами Німеччини сповна

Що варто зробити, щоб насолодитися принадами Німеччини сповна

17.11.2021

Даруйте, хто я така, щоб мовчати про те, що відбувається навколо? Раптом, для вас буде цікава інформація про мандри в ….

Український стартап у Данії, або чому шоколадний фонтан — це прекрасно

Український стартап у Данії, або чому шоколадний фонтан — це прекрасно

08.11.2021

Пройшло два роки з моменту публікації моєї останньої статті. Я знову беру до рук клавіатуру, бо знаю про що писати. ….