Кримський міст руйнується

22.11.2018
Кримський міст руйнується

Незаконно побудований РФ Кримський міст зміщується.

Про це 20 листопада у Facebook повідомила прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, посилаючись на висновки, які було одержано на основі інтерферометричного методу оброблення даних космічних знімків, зроблених із боку тимчасово окупованого Кримського півострова й острова Тузла.

“Зафіксовано кілька критичних ділянок Кримського мосту, де відбуваються процеси зсуву: у районі штучного насипу з боку Кримського півострова фіксують об’єкти з вертикальними зміщеннями зі швидкістю від 89 міліметрів (просідання) до 52 міліметрів на рік (підняття) (графік у синій рамці). У центральній частині мосту фіксують підвищення арки залізничного сполучення зі швидкістю до 30 міліметрів на рік. Однак арка автомобільного сполучення просідає зі швидкістю до 32 міліметрів на рік (графік у червоній рамці)”, – розповіли у відомстві.

Крім того, в міністерстві додали, що на території острова Тузла спостерігають дві небезпечні ділянки. Перша – частина коси просідає зі швидкістю від 10 до 90 міліметрів на рік (графік у синій рамці). Друга – об’єкти поруч із ділянкою мосту просідають зі швидкістю до 83 міліметрів на рік (графік у червоній рамці).

За оцінками фахівців, виявлені вертикальні зміщення арок Кримського мосту свідчать про нестабільність морського дна в місцях установлення опор і негативно впливають на акваторію Чорного моря, а також можуть становити загрозу життю та здоров’ю людей.

“Складні погодні умови, особливо в зимовий період, у сейсмічно нестабільному районі можуть посилити дестабілізуючі фактори впливу на стійкість Керченського мосту”, – підкреслили експерти.

Міст через Керченську протоку, що з’єднує Крим і Краснодарський край Росії, відкрили у травні 2018 року. Українська влада назвала міст загрозою національній безпеці.

Євросоюз 30 липня ввів санкції проти шести російських компаній, які брали участь у будівництві Кримського мосту. Україна долучилася до цих санкцій.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

Читайте також:  В Мадриді оголені активісти виступили проти фашизму

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

У Вінниці велосипедист вискочив на «червоний» та потрапив під колеса автівки
Люди

У Вінниці велосипедист вискочив на «червоний» та потрапив під колеса автівки

Сьогодні, 18:55

Велосипедист зіткнувся з Citroen. Хотів проскочити на забороняючий сигнал світлофора — потрапив під колеса автівки. 19 травня близько 16 години камери спостереження ….

Стало відомо, де і коли попрощаються з Героєм Олександром Гончаруком
Люди

Стало відомо, де і коли попрощаються з Героєм Олександром Гончаруком

Сьогодні, 18:16

Вінничанин Олександр Гончарук загинув 12 травня на війні з росією у віці 39 років. Він прикрив вісьмох побратимів ціною власного життя. ….

Площу Гагаріна у Вінниці пропонують перейменувати на честь українського співака – петиція
Новини

Площу Гагаріна у Вінниці пропонують перейменувати на честь українського співака – петиція

Сьогодні, 17:41

Автор петиції просить громаду підтримати, а міську владу — втілити підтримку у реальність. Вінничанин Артем Голуб розмістив петицію щодо перейменування площі Гагаріна – на ….

Рідні шукають Костянтина Супруна, який зник на фронті 7 травня (ФОТО)
Важливе

Рідні шукають Костянтина Супруна, який зник на фронті 7 травня (ФОТО)

Сьогодні, 10:28

Двоюрідна сестра 38-річного Костянтина Супруна просить усіх, хто хоч щось знає про місце перебування її брата, зголоситись. Жінка повідомила, що ….

Останні новини

Більше новин