Нафтогаз намагається стягнути борги з Газпрому

30.11.2018
Нафтогаз намагається стягнути борги з Газпрому
Нафтогаз провадить судові процеси щодо арешту активів Газпрому і реалізації їх для примусового стягнення з російської компанії майже $2,7 млрд у трьох юрисдикціях: Швейцарія, Британія і Нідерланди.

Про це інформує прес-служба Нафтогазу з посиланням на директора з розвитку бізнесу компанії Юрія Вітренка.

“Принаймні в трьох юрисдикціях – Швейцарія, Велика Британія і Нідерланди – проводимо примусове стягнення. Відповідно, у нас тривають судові процеси щодо арешту активів Газпрому і реалізації цих активів для того, щоб ми отримали гроші, які нам винен Газпром”, – йдеться у повідомленні.

Як нагадав Вітренко, за контрактом на транзит газу Нафтогаз виграв більш як 4,6 млрд дол.

“Приблизно 2,1 млрд дол. з цих 4,6 млрд дол. ми вже стягнули – і отримали цю суму у вигляді газу. Відповідно залишок – приблизно 2,7 млрд дол. (з відсотками, які вже набігли за цей час). Це те, що Газпром має нам сплатити. Ці 2,1 млрд дол., які ми вже отримали від Газпрому у вигляді газу, це більш ніж у 8 разів перевищує всі адміністративні витрати Нафтогазу з 2014 року, включно з усіма нашими зарплатами, преміями, автотранспортом і витратами на юристів. Хоча це дорогий процес, але те, що ми вже отримали – це неспівставно більше ніж те, що ми витратили”, – зазначив Вітренко.

Директор Нафтогазу також відзначив, що Україна перемогла у контракті на постачання газу в більшості спірних питань.

“За цією справою ми, по-перше, повністю захистилися від позовних вимог Газпрому – а це, якщо сукупно взяти на термін контракту – приблизно 80 млрд дол. за зобов’язаннями “бери, або плати”, які вони реально вимагали з нас. Ми реально мали заплатити за контрактом, де чорним по білому Юлія Володимирівна Тимошенко та Володимир Володимирович Путін кажуть про те, що ми маємо платити за обсяги, навіть якщо їх не відбираємо. Навіть якби ми програли 10% – було б не $80 млрд, а, відповідно, $8 млрд – це величезна сума для України. Ми не програли. Ми також виграли по контракту на поставку газу так званий перегляд ціни – вона була знижена”, – пояснив Вітренко.

Він також нагадав, що Нафтогаз почав новий арбітраж щодо невиконання Газпромом зобов’язань з постачання газу.

“Тобто, на додаток до того, що ми вже виграли у Газпрому, ми вважаємо, що вони ще мають заплатити”, – підсумував Вітренко.

Читайте також:  Стало відомо повний список заарештованих в Криму моряків

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Раптово помер 18-річний студент ДонНУ: «Він був дуже щасливим»
Люди

Раптово помер 18-річний студент ДонНУ: «Він був дуже щасливим»

Вчора, 20:03

Молодий, розумний, щасливий, духовний, сповнений надій і амбітних цілей — таким був Богдан Сугак. Але, на жаль, не судилося здійснити ….

Чоловік побив дружину, бо приревнував її до незнайомця
Люди

Чоловік побив дружину, бо приревнував її до незнайомця

Вчора, 16:17

У Вінницькій області 47-річний чоловік жорстоко побив цивільну дружину, бо приревнував її до незнайомця. Жінку госпіталізовано до лікарні. Деталі злочину повідомляє пресслужба поліції ….

Підприємець «заробив» мільйон на велодорожці. Справа дійшла до суду
Люди

Підприємець «заробив» мільйон на велодорожці. Справа дійшла до суду

Вчора, 13:30

42-річний підприємець, який заподіяв територіальній громаді збитки майже на 1 мільйон гривень, постане перед судом.  Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної ….

«Е-квиток» та онлайн-поповнення Муніципальної картки тимчасово не працює
Важливе

«Е-квиток» та онлайн-поповнення Муніципальної картки тимчасово не працює

Вчора, 12:29

У «Вінницякартсервісі» повідомили, що вінничани не зможуть користуватися додатком «Е-квиток Вінниця», а також поповнити свою Муніципальну картку деякий час. Зараз працюють ….