Укрзалізниця хоче позичити 40 мільярдів

15.12.2018
Укрзалізниця хоче позичити 40 мільярдів

Акціонерна компанія «Укрзалізниця» в 2019 році планує залучити запозичення на суму 40 млрд грн, при цьому повернути 39,2 млрд грн.

Згідно з документами, станом на початок року залишок за фінансовими зобов’язаннями компанії становив 42 млрд грн (за курсом 30,5 грн/дол.), на кінець 2019 року очікується залишок у розмірі 48,4 млрд грн.

Погашення запозичень в 2019 році передбачається в розмірі 39,2 млрд грн.

В 2019 році з 40 млрд грн передбачено, зокрема: довгострокові кредити в сумі 38,1 млрд грн., з яких: 16,5 млрд грн – кредитні кошти МФО (на електрифікацію ділянки Долинська-Миколаїв-Колосівка), 1,8 млрд грн – кредитні кошти МФО (вантажні вагони), 24 млрд грн – вибірка кредитних коштів за кредитною лінією в АБ «Укргазбанк» (ліміт 1,5 млрд грн для покриття тимчасових розривів ліквідності), 10,65 млрд грн – кредитні кошти, залучені на українському ринку, у тому числі на поповнення обігових коштів. Також передбачений фінансовий лізинг в сумі 1,9 млрд грн – отримання в користування 15 магістральних вантажних тепловозів виробництва General Electric.

Зазначається, що погашення запозичень передбачено на загальну суму 39,2 млрд грн. Зокрема, довгострокові кредити в сумі 38,3 млрд грн, з яких 11,3 млрд грн – погашення існуючих фінансових зобов’язань згідно з чинними кредитними договорами, 24 млрд грн – погашення кредитної лінії в АБ «Укргазбанк» (ліміт 1,5 млрд грн), 3 млрд грн – кредитні кошти, залучені на українському ринку на підтримання ліквідності товариства, безвідсоткову позику «Фінінпро» – 0,5 млрд грн, з фінансового лізингу – 0,44 млрд грн.

У документі зазначається, що кредитна політика товариства на 2019 рік передбачає продовження успішного співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями (Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком) в рамках оновлення основних фондів і поліпшення інфраструктури на умовах пільгового фінансування.

Також передбачено розширення співробітництва інших кредиторів з переліку МФО.

«Забезпечення належного рівня управління ліквідністю товариства, подальшу співпрацю з українськими державними банками як з поточного обслуговування, так і з питань реалізації стратегії реструктуризації кредитного портфеля суспільства, в тому числі через механізм створення консорціуму державних банків, оновлення парку локомотивів шляхом отримання нового сучасного тягового рухомого складу за допомогою механізму фінансового лізингу», – сказано в документі.

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

За 4 кілометри від дому: на Вінниччині розшукали маленьку дівчинку
Люди

За 4 кілометри від дому: на Вінниччині розшукали маленьку дівчинку

Вчора, 09:28

В Ладижині на пошуки зниклої 4-річної дівчинки правоохоронцям знадобилось менш як дві години. На щастя, з нею все гаразд. Про це ….

У власному будинку облаштував теплиці з коноплями. Тепер «фермеру» загрожує до 7 років в’язниці
Новини

У власному будинку облаштував теплиці з коноплями. Тепер «фермеру» загрожує до 7 років в’язниці

21.05.2022

У Козятині поліцейські викрили чоловіка, який у власному будинку облаштував міні теплицю з коноплями. Про це повідомляє пресслужба поліції Вінницької області. Правоохоронці ….

Вогнеборці врятували сім’ю із 2-річною дитиною з квартири, охопленою пожежею
Важливе

Вогнеборці врятували сім’ю із 2-річною дитиною з квартири, охопленою пожежею

21.05.2022

Пожежа виникла в квартирі на восьмому поверсі багатоповерхівки. В помешканні знаходилася сім’я з маленькою дитиною. Про це повідомляє ГУ ДСНС у Вінницькій області. 21 ….

Окупанти РФ завдали ракетного удару по Вінниччині
Важливе

Окупанти РФ завдали ракетного удару по Вінниччині

21.05.2022

19 травня російські війська завдали ракетного удару по Вінниччині. Про те, що лунали вибухи підтвердили місцеві органи влади.  Так Вінницька міськрада, з ….