Лукашенко здався Путіну?

31.12.2018
Лукашенко здався Путіну?

Президент Білорусі Олександр Лукашенко на переговорах із президентом РФ Володимиром Путіним погодився на уніфікацію законодавства з РФ, створення єдиного парламенту, кабінету міністрів та інших органів влади, перехід на спільну символіку і єдину валюту.

Як стверджує російське видання, “пригнічений Лукашенко здався Путіну” і дав зрозуміти, що готовий вирішувати питання, прописані в договорі про створення Союзної держави. Російська сторона не вірить у його обіцянки і надасть додаткові пільги та гроші Білорусі тільки в обмін на конкретні рішення, потрібні Москві.

Між Білоруссю і РФ створять спільну робочу групу, яку російські чиновники в неофіційних розмовах називають “групою з інтеграції”.

Із російського боку співголовою робочої групи став глава мінекономрозвитку Максим Орєшкін, із білоруського – його колега Дмитро Крутой. Чиновники займуться підготовкою пропозицій у всіх напрямах інтеграції.

Російські експерти припускають, що, погодившись на створення спільного органу з підготовки інтеграції, Лукашенко буде затягувати його роботу, висуваючи неприйнятні умови. Цього разу такої можливості президенту Білорусі не дадуть, і Кремль “має намір тиснути на Мінськ до кінця”.

Договір про створення Союзної держави Росії і Білорусі було підписано 1999 року. Цілями цього утворення, як зазначено в документі, є створення єдиного економічного простору, проведення погодженої зовнішньої політики і політики в галузі оборони, формування єдиної правової системи тощо.

Відносини між Росією і Білоруссю загострилися 2017 року, коли Росія в односторонньому порядку запровадила прикордонний режим із Білоруссю. “Існують міждержавні договори та угоди, й один якийсь міністр, нехай навіть сильний, фсбешник та інше, одним розчерком пера поставив хрест на всіх домовленостях”, – так у лютому 2017-го прокоментував рішення російської сторони Лукашенко.

Водночас президент Білорусі стверджував, що із президентом Росії вони обговорюють різні питання, “як рідні люди”, але Білорусь “ніколи не стане васалом жодної країни”.

У вересні 2018 року в Сочі відбулися закриті переговори між президентами й урядами Росії та Білорусі. За даними ЗМІ, російське керівництво вимагало від Білорусі створити російську військову базу в обмін на продовження економічної допомоги. Білорусь відмовилася від цієї ідеї. “Ми її не розміщуємо, тому що вона тут не потрібна”, – сказав Лукашенко.

15 грудня видання “Наша Ніва” повідомило, що президент Білорусі Олександр Лукашенко провів нараду з вищим керівництвом країни, присвячену тиску Росії і питанням незалежності держави.

16 грудня прес-секретар Лукашенка Наталія Ейсмонт зазначила, що президент Білорусі не проводив наради на тему незалежності країни.

17 грудня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що питання про об’єднання Росії і Білорусі в єдину державу не стоїть на порядку денному.

25 грудня в Москві президенти РФ і Білорусі спілкувалися майже чотири години. Під час переговорів Путін і Лукашенко домовилися про ще одну зустріч до Нового року.

28 грудня, анонсуючи зустріч у Москві, Пєсков говорив, що президенти обговорять фінансові питання, а також “як бути з договором 1999 року” про створення Союзної держави.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

У Вінниці велосипедист вискочив на «червоний» та потрапив під колеса автівки
Люди

У Вінниці велосипедист вискочив на «червоний» та потрапив під колеса автівки

Сьогодні, 18:55

Велосипедист зіткнувся з Citroen. Хотів проскочити на забороняючий сигнал світлофора — потрапив під колеса автівки. 19 травня близько 16 години камери спостереження ….

Стало відомо, де і коли попрощаються з Героєм Олександром Гончаруком
Люди

Стало відомо, де і коли попрощаються з Героєм Олександром Гончаруком

Сьогодні, 18:16

Вінничанин Олександр Гончарук загинув 12 травня на війні з росією у віці 39 років. Він прикрив вісьмох побратимів ціною власного життя. ….

Площу Гагаріна у Вінниці пропонують перейменувати на честь українського співака – петиція
Новини

Площу Гагаріна у Вінниці пропонують перейменувати на честь українського співака – петиція

Сьогодні, 17:41

Автор петиції просить громаду підтримати, а міську владу — втілити підтримку у реальність. Вінничанин Артем Голуб розмістив петицію щодо перейменування площі Гагаріна – на ….

Рідні шукають Костянтина Супруна, який зник на фронті 7 травня (ФОТО)
Важливе

Рідні шукають Костянтина Супруна, який зник на фронті 7 травня (ФОТО)

Сьогодні, 10:28

Двоюрідна сестра 38-річного Костянтина Супруна просить усіх, хто хоч щось знає про місце перебування її брата, зголоситись. Жінка повідомила, що ….

Останні новини

Більше новин