Вінницькі енергетики воюють з водоканалом

13.02.2019
Вінницькі енергетики воюють з водоканалом

11 лютого відключили від електрики насосну станцію на Старому місті (ВНС ІІІ підйому «Старе місто»). А вчора, 12 лютого, від світла відключили насосну станцію на Вишеньці (ВНС ІІІ підйому «Вишенька»).

З того часу, води немає на Старому місті. А на Вишеньці та Поділлі може бути зниження тиску або повна відсутність водопостачання у житлових будинках.

Насосні станції, які качають воду в будинки на Старому місті та Вишеньці, відключили від електроенергії. Тому в жителів кількох мікрорайонів міста вода з-під крана тече зі слабким тиском, або її взагалі немає. Світло відключили через невиплату авансу за лютий. І як пояснили у «Водоканалі» брати гроші немає звідки, бо споживачі розраховуються за лютий в березні.

Причиною, як пояснили у прес-службі «Вінницяоблводоканалу» стало те, що через зміни у законодавстві, зокрема через закон «Про ринок електроенергії», підприємство має сплачувати аванс за спожиту електроенергію.

— У підприємства немає змоги оплатити  товариству «Енера Вінниця» 100% авансового платежу за лютий. Тому нас і відключили Вінницькі міські електромережі від світла. Ці гроші нам немає звідки брати, бо споживачі оплачують комунальні послуги за лютий в березні. Тим паче, при нинішньому тарифі на водопостачання та водовідведення підприємство взагалі працює у «мінус», — сказала прес-секретар «Водоканалу» Юлія Калуцька. І додала, що наразі керівництво компанії шукає шляхи вирішення проблеми, аби відновити водопостачання в оселях вінничан. Але конкретних строків — не змогла назвати.

Свою позицію дала вінницька мерія, що засуджує дії енергетиків щодо припинення подачі світла до насосних станцій. Але, як йдеться у повідомленні, важелів впливу на постачальників світла і води мерія немає.

«Оскільки КП «Вінницяоблводоканал» підпорядковується обласній раді – органи місцевого самоврядування міста Вінниці не мають повноважень втручатись у фінансову діяльність підприємства та відрегулювати його управлінську функцію для вирішення питань розрахунків із іншими структурами. Разом з тим, міська рада готова спільно з обласною владою, КП «Вінницяоблводоканал», ПАТ «Вінницяобленерго» та ТОВ «Енера Вінниця» шукати механізм виходу із даної ситуації», — йдеться у повідомленні.

 

Джерело: vn.20minut.ua

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

15-річного юнака вразило струмом на даху поїзда у Козятині
Люди

15-річного юнака вразило струмом на даху поїзда у Козятині

Сьогодні, 17:17

Наразі 15-річний постраждалий знаходиться у лікарні. На залізничній станції у Козятині 15-річного хлопця ударило струмом, коли він заліз на вантажний вагон. ….

На Вінниччині триває набір у стрілецький батальйон ЗСУ. Хто може долучитися
Новини

На Вінниччині триває набір у стрілецький батальйон ЗСУ. Хто може долучитися

Сьогодні, 16:45

На Вінниччині продовжують формувати стрілецький батальйон ЗСУ. Нині набирають військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років, переселенців та усіх охочих. Про ….

Під час пожежі у власному домі на Вінниччині загинула пенсіонерка
Новини

Під час пожежі у власному домі на Вінниччині загинула пенсіонерка

Сьогодні, 16:15

На Вінниччині під час пожежі житлового будинку загинула 83-річна жінка. Подія сталася увечері 29 січня.  Про це інформують на Facebook-сторінці Держслужби з ….

У першій декаді лютого світло відключатимуть рідше. Оновлений графік
Важливе

У першій декаді лютого світло відключатимуть рідше. Оновлений графік

Сьогодні, 14:18

Енергосистема України активно відновлюється після атак на об’єкти критичної інфраструктури. У Вінницькій області діють три черги споживачів, яким обмежують подачу ….