Як голосували на Вінниччині

02.04.2019
Як голосували на Вінниччині

1 квітня у Вінниці відбулась прес-конференція з приводу перебігу виборчого процесу на території області. Про можливі порушення, курйозні випадки та технічні неполадки звітували представники “Опори”, Комітету виборців України та політтехнологи. 

Керівник Вінницького обласного відділення Комітету виборців України Владислав Телень розповів, як голосували вінничани та чому різняться показники кількості оброблених бюлетенів у містах та селах.

“Порушень під час транспортування та передачі бюлетенів не фіксували. Загалом результати можна вважати дійсні, очікуваних маніпуляцій не спостерігалось. Окрім того, навіть зіпсованих бюлетенів було небагато. Що стосується результатів голосування, то в 11 та 12 округах Петро Порошенко займає першість, на інших округах цю позицію ділять Зеленський та Тимошенко,” – розповідає Владислав Телень.

З приводу швидкості підрахунку пан Владислав зазначає, що міста завжди повільніше обробляють бюлетені. Це спровоковано більшою кількістю виборців та навантаженням на дільниці. А що стосується явки на цьогорічні вибори, то її можна назвати рекордно великою. По всій області проголосували 69% вінничан.

На прес-конференції також звітувала представник  громадської організації “ОПОРА” – Наталя Величко.

Пані Наталя зазначає, що під час спостереження було виявлено ряд порушень, але більшість з них стосувались організаційного процесу. Також однією з проблем стало невміння людей працювати з офіційною документацією.

“Серед порушень, які були зафіксовані можна виокремити спроби видачі бюлетенів за водійських посвідчень та закордонним паспортом. Отримати бюлетені без паспорту намагались близько 14% голосуючих по всій Україні,”– зазначила пані Наталя.

Також, представники “ОПОРИ” відмічають оперативність роботи поліції. Всі повідомлення про порушення було опрацьовано та зафіксовано. Загалом, перевірялись близько 72 виборчих дільниць, вибір місць перевірки відбувався рандомно.

Під час виборчого процесу громадська організація проводила паралельний підрахунок голосів українців. Результати базувались на даних протоколів з виборчих комісій. Згідно цієї інформації перше місце у рейтингу посів Володимир Зеленський – 30,4%, друге Петро Порошенко – 15,7%, а третє Юлія Тимошенко з результатом у 13,3% голосів.

Джерело: vinbazar.com

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Військового з Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького
Новини

Військового з Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького

Сьогодні, 15:21

Миколу Нікітіна із Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.  Про це повідомляє Тульчинська міська територіальна громада. «Указом президента України №268/2022 ….

Дикі кабани вештаються вулицями Жмеринки і лякають місцевих жителів
Новини

Дикі кабани вештаються вулицями Жмеринки і лякають місцевих жителів

Сьогодні, 14:57

Лісових жителів, які заблукали у місті, зазнімкували перехожі. Вулицями Жмеринки розгулюють дикі кабани. Їх помітили перехожі. Фото оприлюднили на сторінці ….

Тіло зниклого 38-річного чоловіка знайшли закопаним у лісосмузі
Важливе

Тіло зниклого 38-річного чоловіка знайшли закопаним у лісосмузі

Сьогодні, 14:23

38-річного Володимира Грибівського із Хмільника, який зник ще 21 лютого разом зі своїм автомобілем, знайшли вбитим. Тіло виявили закопаним у лісоcмузі між ….

Давня образа: жінка із помсти спалила автомобіль знайомої
Люди

Давня образа: жінка із помсти спалила автомобіль знайомої

Сьогодні, 13:41

37-річна жителька Вороновицької громади спалила автомобіль односельчанки. Так вона вирішила помститися за давню образу.  Як повідомляють у відділі комунікації поліції Вінницької області, ….