Ангеліна Драбата

Ангеліна Драбата

Автор

Пожежа в тексті.

З новим преЗЕдентом підтягнуться і кровосісі?

05.04.2019

Перший тур виборів пройшов,  другий очікуємо 21 квітня.

Наближення бійні за мандат ще попереду, але вже зараз можна спостерігати його вісників. Ще не бачили свою поштову скриньку з прізвищем чужої людини? Або ж запрошення на вибори “мертвим душам”? Ви ще вірите що Ваш голос вирішальний у перегонах за владне крісло?

Система завдяки якій ми обираємо депутатів до Верховної ради – змішана. 50% Верховної Ради обирається з мажоритарних округів – це коли ви голосуєте за одного кандидата з наданого переліку. Перемагає той, хто отримує більшість голосів виборців у своєму окрузі, хоча кандидат фактично може й не проживати в цьому місті.

Один собі купує собі китайський смартфон в розстрочку, інший має нездоровий глузд до мармурної яловичини, а третій має достатньо ресурсів аби дозволити собі придбати необхідну кількість голосів, адже округів багато, а виборців мало.

Вожді в дорогих костюмах просто задушать вашу інстаграм-стрічку карательним маркетингом в стилі «Я покажу як жити по-новому. Голосуй! Обирай! Думай!» Кожен по різному планує свої витрати, що тут скажеш. Але дешеві маски системи рано чи пізно потягнуть на дно.

Коли ти людина, якій не потрібен китайський стмартфон в розстрочку, то можна просто проплатити рекламну компанію, а після перемоги не варто переживати за витрачені кошти, адже пройшовши в парламент – ти легко їх повернеш.

Інших 50% – за пропорційною системою із закритими партійними списками – це коли ви голосуєте за партію в цілому і ніяким чином не впливаєте на те, хто опиниться в результаті у парламенті і хто більше заслуговує на те щоб там опинитись вирішуєте не ви, а керівництво партії, так званий партійний вождь. Якщо партія набирає понад 5% голосів виборців, вона потрапляє до лав ВРУ.

Як же це насправді відбувається на практиці? До партії беруть декілька людей з більш менш пристойною репутацією, це можуть бути артисти, діячі мистецтва або спорту, відповідно їх піарять та ставлять у перших числах списку партії.  Решту списку формують “грошові мішки”.

Не секрет, що прохідні місця в закритих партійних списках продаються.

Ще у 2014 році однією з передвиборних обіцянок Петра Олексійовича була виборча реформа та прощання зі змішаною системою виборів, він наголосив, що має право на існування лише пропорційна система з відкритими списками.

На слух це виглядає навіть привабливо, але для кандидатів до ВРУ – повне лайно. У діючій системі: дійна корова неприховано мукає від щастя, а в випадку прощання з системою: їй створюють такі умови, щоб вона думаючи, що їй пощастило, спокійно стояла в хліву, забезпечувала багато молочка і очікувала,  допоки не уведуть на забій.

І що ж ми маємо станом на сьогодні? За час влади жодних кроків у цьому напрямку досі не зроблено, адже існуюча система зручна для корупціонерів, які ліплять на свою поросячу пику маску, яка ніяк не узгоджується з реальними справами , але завдяки їй вони прийшли в парламент і розраховують, що вона приведе їх до влади знову.

Що б ми мали, якби пропорційка все ж запрацювала?

Відкриті списки 27 великих регіональних округів. Партії висуватимуть на кожному окрузі мінімум п’ятьох кандидатів. Народ, окрім того, що голосує за партію, зможе віддати свій голос і за конкретну людину в цій партії, тим самим формуючи персональний склад парламенту.

До того ж, великий розмір округів “вдарить по кишені” потенційним кандидатам та ускладнить підкуп виборців.

Щоб потрапити до лав парламенту, треба буде працювати, аби завоювати довіру і голоси виборців.

На додачу, партії будуть зацікавлені у залученні регіональних лідерів. Це дозволить свіжим обличчям та ідеям нарешті увійти в політичний процес.

Кожні п’ять років кандидати без змазки гвалтують нас своєю пропагандою: ” Жити по-новому, соціальна стабільність, реформи, безпека…” Не можна просто жити в цій “веселій фермі” без шансів і надій, як худоба, інакше чинуша і далі буде гнати всіх на завод, а тих хто залишився-на війну.

Набридло дивитися, як багатіє клан олігархів при владі, прибираючи до рук народне багатство та плюндрує економіку. Хочеться позбутись старих, вихованих комуністичним режимом, політиків та почати змінювати на краще свою державу.

Тому давайте обирати виважено і з усією відповідальністю, будьте  обізнаними – і це буде нашою перевагою перед брехнею та маніпуляцією політиків.

То чому б нам не посприяти скасуванню виборчого закону Януковича?

Наприклад, написавши звернення до народних депутатів, які представляють наші округи.

Поділитись fb twitter gplus
tags
Чи дієва боротьба держави з торгівлею людьми?

Чи дієва боротьба держави з торгівлею людьми?

04.06.2018

Однією із важливих за своєю актуальністю проблем у нашому сучасному суспільстві є торгівля людьми, як одна з найжорстокіших форм порушення ….

Бед-трип ґвалтівника

Бед-трип ґвалтівника

05.07.2019

Я сумнівалась, яку обрати тему для наступної статті, адже їх багато, і я інколи пишу, але публікую по мірі готовності, ….

Реальне працевлаштування осіб з інвалідністю: бути чи не бути!?

Реальне працевлаштування осіб з інвалідністю: бути чи не бути!?

21.05.2018

Люди з інвалідністю потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб успішно інтегруватися у суспільстві. До того ж, ….

Чи є в Інтернеті закон та порядок?

Чи є в Інтернеті закон та порядок?

11.07.2018

Інтернет є інформаційним простором, що має як глобальний так і міжнародний характер. І станом на сьогодні, не існує єдиного конкретного ….