Медицина за стандартами НАТО для вінницьких студентів

07.05.2019
Медицина за стандартами НАТО для вінницьких студентів

Ще один навчальний курс за стандартами армій країн НАТО запровадили у Вінницькому національному медичному університеті імені Миколи Пирогова.

Військових лікарів, яких готують у виші одночасно з цивільними фахівцями, навчатимуть за сучасними технологіями надання медичної допомоги при отриманні постраждалими бойових та небойових травм. Курс читатимуть п’ять викладачів, які пройшли навчання за програмою Національної асоціації екстреної медичної допомоги США. Після завершення вони одержали сертифікати інструкторів з тактичної медицини міжнародного класу. Всі викладачі працюють на кафедрі військової медицини та медицини катастроф.

Начальник кафедри підполковник медичної служби Микола Матвійчук повідомив, що отримані документи дають право навчати тактичної медицини за стандартами НАТО не тільки студентів, а й практикуючих медиків. «Для проведення повноцінних занять, зокрема практичних, необхідно ще створити імітаційний центр, придбати відповідне обладнання, тренажери, — зазначив він. — Такий центр облаштуємо на базі нашої кафедри. У вирішенні важливого питання обіцяла допомогу американська Асоціація екстреної медичної допомоги».

Про запровадження нового навчального курсу для підготовки військових медиків передає Вінницьке інформаційне агентство Міноборони України. У повідомленні уточнюється, що технології ТССС (допомога при бойових травмах) та PHTLS (при небойових травмах) містяться в доктрині з медичного забезпечення армій країн НАТО. Їх вивчення заплановано у всіх навчальних закладах країни, де готують військових медиків. Методичну допомогу у запровадженні нового навчального курсу надає Українська військово-медична академія, що є партнером Національної асоціації екстреної медичної допомоги США.

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

У Вінниці агресивний молодик влаштував дебош на АЗС
Важливе

У Вінниці агресивний молодик влаштував дебош на АЗС

Сьогодні, 12:37

У Вінниці п’яний хуліган напав на чоловіка. Дебошир заходився товкти потерпілого просто на заправці. На додачу, ще й пошкодив його автомобіль. ….

31-річний боєць з Вінниччини загинув у пеклі «Азовсталі»
Люди

31-річний боєць з Вінниччини загинув у пеклі «Азовсталі»

Сьогодні, 12:14

У районі заводу «Азовсталь» у Маріуполі загинув боєць з Вінниччини – 31 річний Максим Слободянюк. Про це у понеділок, 16 ….

«Знову біда… біль і сльози»: війна забрала життя захисника з Калинівки
Люди

«Знову біда… біль і сльози»: війна забрала життя захисника з Калинівки

Сьогодні, 07:09

У жорстокій війні загинув калинівчанин Василь Глушко, який захищав рідну державу від російських окупантів. Чоловік Сумну звістку на Facebook-сторінці «Підслухано Калинівка» повідомила ….

На Донеччині загинув захисник з Вінниччини Михайло Гутнік
Люди

На Донеччині загинув захисник з Вінниччини Михайло Гутнік

Вчора, 08:17

У боях на Донеччині поліг 53-річний військовий Михайло Гутнік, родом з села Демківка, що на Вінниччині. Про це повідомляє  Тростянецька селищна територіальна громада на ….