Ангеліна Драбата

Ангеліна Драбата

Автор

Пожежа в тексті.

Квест на державну службу

15.05.2019

Біля Вінницького універмагу кинулась в очі рекламна вивіска Дмитра Карпачова “Как дать ребенку все без денег и связей?”, встигни придбати білет, кількість місць обмежена! І дійсно, складне і водночас життєве питання яке турбує мою свідомість, адже я не є дочкою чинуші, який може придбати собі золотий унітаз за гроші, на які можна було зробити 476 притулків для кошенят.

Так от, заварюючи кавусю в кулері, задайте собі питання: чи готові ви змарнувати не один місяць свого часу та пережити невроз заради “дірки від бублика”?

Все почнеться із простої фрази “Оголошено конкурс на заміщення посади в одному із корумпованих державних структур м. Вінниці…” ну або іншого “прозорого” органу  Вашого міста.

Ремарка для тих хто не знає як законно влаштуватися на державну службу: шляхом проходження конкурсного відбору. Він складається з двох етапів: тестування та співбесіди.

Отже, тестування на знання законодавства. Працівник відділу кадрів видасть Вам пароль та логін для входу в систему. Далі вас чекають 40 питань з варіантами відповідей. Аби пройти в другий етап конкурсного відбору достатньо набрати  всього 24 бали.

Співбесіда. На цьому етапі реальності ви розкриваєте себе як особистість, яка хоче працювати на благо своєї держави. Атмосфера там настільки душна, що мозок перетвориться на теплий кисіль. І хто знає що вас запитають, можливо про погоду та особисті якості, як однокласницю одного з членів конкурсної комісії, а можливо про речі, які навіть не знають держслужбовці, які пропрацювали там не один рік.

Якщо член комісії, задасть Вам питання та за відповідь поставить якусь оцінку, то перевірити її обґрунтованість неможливо. Власне це і є корупційна складова чи не кожного конкурсу. Хай яким би ви сильним претендентом не були, але можете отримати відкоша просто через внутрішню антисимпатію членів конкурсної комісії.

 

Не закликаю налаштовуватися на те, що все буде саме так і у вашому випадку, але після бюрократії з подачею документів та проходженням самого конкурсного відбору в мене склалось саме таке враження.

9 колом пекла по Данте мало б бути очікування на результати, адже це найгірше в цьому квесті. Фішка в тому, що якщо не пройдете, то всім начхати. Боріться знову за своє місце під сонцем, ой, стукайте в глухі кути ще раз або наріжте бутербродів на своєму чесно отриманому червоному дипломі і відправляйтесь по безвізу за кордон на роботу, тоді матимете змогу спокійно придбати БМВ з пробігом, оплатити кредит за китайський смартфон та ще залишиться на мазь від геморою.

При подачі документів, в заяві про участь у конкурсі ви обираєте один із шляхів повідомлення Вам інформації про проведення конкурсу, в тому числі і результати,  будьте готові до того, що Вашим правом знехтують і нарешті отямтесь, адже кандидатів обирають поміж своїх.

НАДС нам пропагує відкритість, прозорість та можливість громадськості безпосередньо долучатися до спостереження за ходом конкурсу, але вони не врахували людський фактор, тобто суб’єктивну думку членів конкурсної комісії і те, що вони можуть надавати перевагу кандидатам, які вже працюють на держслужбі, ба більше, конкурс може оголошуватись для конкретної людини, думаю Ви розумієте про що я.

Наразі в моїй голові кваситься достатньо помиїв, щоб приймати це за належне, але пора викинути зашорене уявлення про справедливий і рівний доступ до державної служби, інакше дешеві маски системи просто потягнуть на дно.

Як на мене, альтернативою цьому має бути перевірка знань технікою від “а” до “я”, тоді це дасть можливість застосовувати прозорі технології відбору кандидатів на посаду державної служби. До того ж, система б постійно вдосконалювалась. На крайньому етапі – спілкування з майбутнім безпосереднім керівником, далі – допуск до випробувального терміна щонайменше двох кандидатів. І не забуваємо про принцип “неупередженості”.

 

 

Поділитись fb twitter gplus
tags
Скоро у тебе заберуть твої теплі лампові пільги!

Скоро у тебе заберуть твої теплі лампові пільги!

22.10.2018

Дайте мені засоби масової інформації, і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней Йося Геббельс На календарі жовтень, зимна погода ….

Неоднозначне питання абортів

Неоднозначне питання абортів

11.06.2018

В умовах сучасного суспільства, тема абортів набирає буденності, але чому? Чи повинна держава шляхом заборони впливати на рішення українок залишити ….

Що варто зробити, щоб насолодитися принадами Німеччини сповна

Що варто зробити, щоб насолодитися принадами Німеччини сповна

17.11.2021

Даруйте, хто я така, щоб мовчати про те, що відбувається навколо? Раптом, для вас буде цікава інформація про мандри в ….

З новим преЗЕдентом підтягнуться і кровосісі?

З новим преЗЕдентом підтягнуться і кровосісі?

05.04.2019

Перший тур виборів пройшов,  другий очікуємо 21 квітня. Наближення бійні за мандат ще попереду, але вже зараз можна спостерігати його ….