У Вінниці обговорили проблеми сімейного насильства

30.05.2019
У Вінниці обговорили проблеми сімейного насильства

Традиційно про проблеми жінок зібралися поговорити переважно жінки, які 29 травня зібралися в у Вінницькому прес-клубі, аби вкотре підняти на загал проблему сімейного насильства. Розібратися в причинах та механізмах протидії прийшли представники громадських організацій, правоохоронних та органів державної влади.

Одна з координаторок проекту Сергієнко Наталія відзначила, що за півтора року, відколи змінилося законодавство стосовно насильства, сталися суттєві зміни, їх ідея полягає в тому, щоб особа, яка потерпає від насильства, не ходила по інстанціях, а могла отримати допомогу в одній структурі.

Оціночна статистика свідчить, що кожна 4–та жінка стає жертвою насильства в родині і, як не дивно, кожен 10-й чоловік.  Фахівець відділу сім’ї, гендерної політики та протидії  торгівлі людьми Світлана Величкіна погодилася з цим твердженням,  зауваживши, що всі заходи здійснюються відповідно до  обласної комплексної програми , попутно розповівши про координацію дій на місцях.

Серед  досягнень у цій сфері посадовець згадала відкриття притулку для безпечного перебування жінок та дітей, 4 мобільних бригади, які надають допомогу жертвам сімейного насильства,а також функціонування безоплатної телефонної лінії довіри.

Заступник начальника відділу  дільничних офіцерів поліції Віталій Шведа зазначив, що зазвичай підрозділи Нацполіції  першими стикаються з жертвами сімейного насильства. На даний момент співробітниками правоохоронних органів зафіксовано 4200 звернень.

Завдяки співпраці з партнерськими організаціями кількість повідомлень про вчинення домашнього насильства за останні 4 місяці зросла на 30 %. Завдяки тому,що в кримінальному законодавстві з’явилася окрема стаття стосовно домашнього насильства, повноваження правоохоронців також були розширені, зокрема до осіб, що вчиняють насильство,  вже вжито 32 обмежувальних приписи, три справи знаходяться в суді, ще одного кривдника помістили на примусове лікування.

Поліціянт напередодні Дня захисту дітей навів специфічну статистику: у цьому році до поліції звернулася 61 дитина щодо вчинення домашнього насильства. По кожному з таких випадків проводилася оцінка ризиків, при високому рівні небезпеки видається заборонний припис.

Пікановська Лариса, директор Вінницького центру з надання вторинної правової допомоги, теж навела власні статистичні дані: до центру з січня поточного року звернулося 18 осіб стосовно вчинення насильства.  Це відбулося завдяки тому, що закон дозволяє виокремити жертв насильства в окрему категорію, яка має право звертатися не лише за первинною правовою допомогою,а й вторинною. Фахівці центру, крім власне правової допомоги, мають ще одне завдання — ідентифікувати  осіб, що зазнали знущань в родині.

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Пакунок канабісу на 150 тисяч гривень виявили у 27-річного вінничанина
Люди

Пакунок канабісу на 150 тисяч гривень виявили у 27-річного вінничанина

Вчора, 15:53

Вінничанин купив в інтернеті наркотики на суму майже 150 000 гривень і попався поліцїї. Інцидент стався на вулиці Київській.  Про ….

На Вінниччині нетверезий чоловік кинув вибухівку в знайомих
Люди

На Вінниччині нетверезий чоловік кинув вибухівку в знайомих

Вчора, 14:30

У Гайсинському районі 13 травня затримали і повідомили підозру чоловіку, який кинув вибуховий пристрій в чотирьох знайомих. За такий злочин він відбуватиме довічне ….

«Хай Бог милує…»: Дуда розповів про нічні жахіття напередодні Євробачення-2022
Блоги

«Хай Бог милує…»: Дуда розповів про нічні жахіття напередодні Євробачення-2022

Вчора, 12:52

Дисклеймер. Персонажі й події, описані в цій статті, вигадані. Будь-які збіги з реальними особистостями випадкові і не малися на увазі ….

«Бо нема чого по-сіяному…»: артилеристи 59 бригади «тепло» зустріли окупантів (ВІДЕО)
Важливе

«Бо нема чого по-сіяному…»: артилеристи 59 бригади «тепло» зустріли окупантів (ВІДЕО)

16.05.2022

Українські військові розбили колону рашистів. Бійці 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка показали знищення колони армії РФ. Відео з дрона ….