ЄС створить систему суперкомп’ютерів у містах Європи

08.06.2019
ЄС створить систему суперкомп’ютерів у містах Європи

ЄС починає створення мережі суперкомп’ютерів задля підтримки європейських програм досліджень та промислового розвитку, а також розробки та впровадження інноваційних технологій у ключових сферах.

Про це повідомляє пресслужбу Європейської комісії.

“У рамках Європейської спільної високопродуктивної комп’ютерної ініціативи (the European High-Performance Computing Joint Undertaking – EuroHPC) відібрано вісім місць для розміщення суперкомп’ютерних центрів у різних країнах ЄС. Такі центри будуть засновані в містах Софія (Болгарія), Острава (Чехія), Каяані (Фінляндія), Болонья (Італія), Біссен (Люксембург), Мінхо (Португалія), Марібор (Словенія) та у Барселоні (Іспанія)”, – сказано в повідомленні.

Центри допоможуть у розвитку головних інструментів в таких сферах, як персоніфікована медицина, розробка медичних препаратів та речовин, біоінженерія, прогнозування погоди та кліматичні зміни.

Загальний бюджет проекту становить 840 млн євро. Фінансування створення кожного з таких комп’ютерних центрів вже незабаром затвердять з урядом кожної з приймаючих країн.

“Такі центри дадуть нашим дослідникам доступ до суперкомп’ютерів світового класу, що є стратегічним ресурсом для майбутнього європейської промисловості. Вони будуть здатними обробляти дані в ЄС, а не за його межами. Це дозволить нам розвинути передові технології, на зразок “інтернету речей”, штучного інтелекту, роботизації та аналізу даних”, – заявив віцепрезидент Єврокомісії Андрюс Ансіп.

Високопродуктивні комп’ютерні спроможності є важливим фактором для забезпечення економічного зростання та створення нових робочих місць, зазначають у ЄК. Водночас час вони надають можливість стратегічної автономії та інновацій у різних сферах.

Ці системи можуть передбачати погоду на локальному та регіональному рівнях; прогнозувати потужність та шлях штормів та повеней; задіяти механізм раннього попередження про стихії.

Вони дозволять розробляти нові медичні препарати, проводити моделювання їх взаємодії з людським організмом на молекулярному рівні. Ці спроможності можуть використовуватися у авіації та автомобільній промисловості для розробки та тестування окремих складних елементів літаків або автомобілів.

Спроможність обробляти великі масиви даних є надто важливою для розвитку штучного інтелекту, зміцнення кібернетичної безпеки та європейської системи електронних грошей (блокчейн), кажуть у Брюсселі.

Як передбачається, до системи увійдуть 8 суперкомп’ютерів: 3 машини класу exascale, здатних виконувати понад 150 мільйонів мільярдів обчислень на секунду (вони увійдуть в п’ятірку найпотужніших комп’ютерів планети), а також ще 5 глобальних обчислювальних машин класу petascale, здатних виконувати 4 мільйонів мільярдів операцій в секунду.

Система суперкомп’ютерів має почати функціонування вже у другій половині 2020 року. Довгострокова бюджетна перспектива Євросоюзу передбачає витратити на цю мету 2,7 млрд євро у період 2021-2027 років.

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

У Вінниці не курсуватимуть деякі тролейбуси
Важливе

У Вінниці не курсуватимуть деякі тролейбуси

Вчора, 22:07

У Вінниці тимчасово не функціонуватимуть тролейбусні маршрути №12, 13, 14. Про це повідомили у Вінницькій міській раді. «З 8:30 до 15:30 на ….

Застрелив собаку з мисливської рушниці. Інцидент на Вінниччині
Новини

Застрелив собаку з мисливської рушниці. Інцидент на Вінниччині

Вчора, 14:58

На Вінниччині правоохоронці затримали чоловіка, який застрелив собаку. Тепер йому загрожує покарання у вигляді обмеження волі до 3 років. Про ….

Пішов на фронт із братом. У боях за Україну загинув 28-річний захисник з Вінниччини
Люди

Пішов на фронт із братом. У боях за Україну загинув 28-річний захисник з Вінниччини

Вчора, 14:13

На війні з російськими окупантами продовжують гинути українські військові. Цього разу війна забрала життя 28-річного Дениса Поліщука. Він пішов на фронт із рідним ….

Вінницькі поліцейські опублікували фото чоловіка, який може бути причетним до злочину
Люди

Вінницькі поліцейські опублікували фото чоловіка, який може бути причетним до злочину

11.08.2022

Вінницькі поліцейські просять допомогти встановити особу чоловіка, якого підозрюють у вчиненні правопорушення у Вінниці. Людей просять долучитися до пошуків. На офіційній ….

Останні новини

Більше новин