Адвокатам дозволять матюкатися в Facebook

11.06.2019
Адвокатам дозволять матюкатися в Facebook
Фото:

Щоб адвокати почували себе більш незалежно, автори законопроекту №10299 пропонують змінити кілька статей закону про адвокатуру щодо правил адвокатської етики.

Зокрема, передбачити, що адвокат може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності тільки за проступки, вчинені під час провадження адвокатської діяльності. Те, як розрізнити перебування у «карному» і «безкарному» стані, проект не уточнює.

Можна припустити, що під ці винятки потраплять, наприклад, висловлювання у соціальних мережах, а за певного тлумачення — порушення професійної етики під час перерв у судовому засіданні.
Тобто скаржникам і дисциплінарним органам доведеться наводити докази того, що під час вчинення проступку юрист займався саме адвокатською, а не якоюсь іншою діяльністю.

Втім, автори стверджують, що таке уточнення відповідає міжнародним стандартам щодо дисциплінарної відповідальності правничих професій. Тож їх схвалення убезпечить від надмірного втручання дисциплінарних органів у професійну діяльність, що посилить незалежність адвоката при виконанні професійних функцій.

Автор – Акули Права.

Поділитись fb twitter gplus
tags

Всі статті автора