Світ стурбований станом льодовиків в Гренландії

21.06.2019
Світ стурбований станом льодовиків в Гренландії

Якщо людство різко не припинить забруднювати атмосферу, великий льодовиковий щит острова повністю зникне.

Вчені застерігають, що Гренландія залишиться повністю без криги до кінця нинішнього тисячоліття, якщо людство не скоротить викиди парникових газів в атмосферу. Використовуючи три різні кліматичні сценарії, команда дослідників провела сотні симуляцій, щоб перевірити, як крига на острові буде поводитися у майбутньому.

Як пише Newsweek, вчені виявили, що за умови збереження поточної траєкторії глобального потепління, 100% криги, яка сьогодні існує в Гренландії, просто зникне. Це може спричинити підйом рівня моря на 7 метрів. Гренландський льодовиковий щит приблизно дорівнює розміру штату Аляска в США.

Однак, він почав розпадатися. Підводна температура океану вздовж західного узбережжя острова зросла на 1,5 градусів за Цельсієм у 1996-1998 роках. Це зробило щит тоншим. Вчені стривожені тим, що глобальне потепління може спричинити крах льодовикового щита. Якщо це станеться і рівень моря підніметься, низка великих міст в США, таких як Сан-Франциско, Лос-Анджелес і Новий Орлеан опиняться під водою.

Міжурядова панель з кліматичних змін (IPCC) дійшла висновку, що якщо викиди парникових газів продовжаться за нинішньою траєкторію, температура на планеті зросте на 2,6-4,8 градуса за Цельсієм у порівнянні з температурою до промислової ери. Якщо викиди різко скоротити, можна скоротити цей показник на 0,3-1,7 градуса. За третім сценарієм, пік викидів станеться в середині поточного століття. Потім, забруднення різко скоротиться. В такому разі температура на планеті зросте на 1,1-2,6 градуса за Цельсієм.

Використовуючи ці три сценарії зміни клімату, команда вчених з Університету Аляски розробила модель, яка демонструє, як Гренландія відреагує на потепління. Для цього вони провели 500 комп’ютерних симуляцій, щоб перевірити можливі події за наступні 1000 років. В моделі враховані стан атмосфери й океану, а також геометрію і товщину криги. Результати симуляцій вказують на те, що через тисячоліття льодовиковий щит Гренландії буде мати зовсім інший вигляд. В кращому випадку, він втратить 8-25% своєї нинішньої маси. За помірного сценарію, втрата буде становити 26-57%. А у найгіршому випадку, льодовиковий щит може зникнути зовсім.

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Україна повернула з полону 144 військових, 95 з них — бійці «Азовсталі»
Новини

Україна повернула з полону 144 військових, 95 з них — бійці «Азовсталі»

Сьогодні, 18:11

З російського полону звільнили 144 українських захисників. З них – 95 оборонців «Азовсталі», зокрема – 43 військовослужбовці полку «Азов». Це найбільший ….

Бійці 50-ї бригади знищили мінометну секцію ворога — видовищне відео
Важливе

Бійці 50-ї бригади знищили мінометну секцію ворога — видовищне відео

Вчора, 21:15

Бійці 59-ї бригади, яка дислокується на Вінниччині, знищили у полі мінометну секцію російської окупаційної армії. Відео філігранної роботи українських захисників оприлюднили ….

Підліток пограбував літню жінку. Раніше він вже мав проблеми із законом
Люди

Підліток пограбував літню жінку. Раніше він вже мав проблеми із законом

Вчора, 20:15

У Козятині підліток напав на літню жінку та вирвав з рук сумку, в якій було майже 6000 гривень, документи та ….

«Ніякі гроші не повернуть жінці чоловіка». На війні загинув підполковник з Калинівки
Люди

«Ніякі гроші не повернуть жінці чоловіка». На війні загинув підполковник з Калинівки

Вчора, 19:42

У Калинівській громаді знову день жалоби. 27 червня внаслідок військових дій у Харкові загинув підполковник Ігор Селідбовський. Вдома на нього чекали ….