Біологи навчили тюленів наспівувати мелодії (відео)

25.06.2019
Біологи навчили тюленів наспівувати мелодії (відео)

Наприклад, одна самка може наспівати тему з «Зоряних воєн».

Британські біологи навчили довгомордих тюленів (Halichoerus grypus) повторювати людські звуки і навіть наспівувати мелодії. Як повідомляється в статті, опублікованій в Current Biology, експеримент з тваринами також показав, що подібне вокальне навчання тюленів можливо завдяки їх здатності до регуляції звукових формант за рахунок різних рухів вокального тракту — точно так само, як і у людей, інформує Ukr.Media.

З точки зору комунікації передача інформації за допомогою звуку найбільш ефективна: по-перше, для успішного зв’язку необхідно перебувати в межах чутності, а це зазвичай більше, ніж видима територія, а, по-друге, здатності до відтворення звуків, індивідуальні для кожного виду, можуть допомогти передати велику кількість інформації. Зрозуміло, найбільш досконала ця комунікаційна система у людей, причому не тільки через наявність мовних систем, що дозволяють виразити і описати все, що відбувається в навколишньому світі, але також і через високу здатність до вокального навчання — імітації звуків, яка передбачає модифікацію акустичних характеристик.

Вокальне навчання багато в чому спирається на здатність до регуляції і розуміння акустичних характеристик звуку — формант — з допомогою зміни резонансу вокального тракту. Крім людини, здатність до використання, розуміння і копіювання різних формант досі вивчалася тільки у птахів. Вивчити здатність до вокального навчання ластоногих вирішили Аманда Стенсбері і Вінсент Джанік із Сент-Ендрюського університету.

У дослідженні вчених взяли участь три тюлені — Зола, Дженіс і Гендальф, — які живуть у неволі з народження. Спочатку тварин навчили копіювати тюленячі крики, в яких найбільшу частоту ставили вище: відповідність відтворювального тюленями звуку потім звіряли за спектрограмою з програним звуком, а навчання вважалося успішним, якщо тварині вдавалося приблизно відтворити частоту звуку у 80 відсотках випадків.

Після успішного навчання тюленям включили кілька голосних звуків, виголошених носіями англійської мови, які відрізняються розташуванням першої та другої форманти: [i], [e] і [ɑ]. Висота звуків, відтворених людиною, була налаштована таким чином, щоб відповідати примірній висоті криків, які використовують тюлені. Аналіз спектрограм та оцінка незалежних слухачів показала, що тюленям насправді вдається достовірно копіювати людські голосні звуки. При цьому вчені уточнили, що відтворених звуків не було в тюленячому репертуарі до початку дослідження, оскільки після навчання у тюленів значно зросла (p < 0,0001) пікова частота відтворюваних звуків.

Крім простих голосних звуків біологам вдалося навчити тюленів повторювати мелодії. Краще всього вийшло у Золи: вона навчилася досить схоже імітувати кілька нот заголовної теми з «Зоряних воєн» і колискової «Twinkle Twinkle Little Star».

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Вінницькі поліцейські опублікували фото чоловіка, який може бути причетним до злочину
Люди

Вінницькі поліцейські опублікували фото чоловіка, який може бути причетним до злочину

Вчора, 20:01

Вінницькі поліцейські просять допомогти встановити особу чоловіка, якого підозрюють у вчиненні правопорушення у Вінниці. Людей просять долучитися до пошуків. На офіційній ….

Сергій Байдалюк. Кинувся рятувати побратимів і загинув
Важливе

Сергій Байдалюк. Кинувся рятувати побратимів і загинув

Вчора, 19:31

Внаслідок ворожого обстрілу 5 серпня загинув 25-річний військовий з Вінниччини, житель села Нова Гребля, що на Калинівщині Сергій Байдалюк. Про ….

14-річний підліток на мотоциклі потрапив у ДТП. Є постраждалі
Важливе

14-річний підліток на мотоциклі потрапив у ДТП. Є постраждалі

Вчора, 13:14

У селі на Вінниччині травмувався 14-річний мотоцикліст та його пасажир Вчора, близько 17:00, у селі Мурафа Жмеринського району сталась дорожньо-транспортна пригода ….

Додому 11 серпня назавжди повертається Руслан Щепанський. Героя зустрінуть живим коридором
Новини

Додому 11 серпня назавжди повертається Руслан Щепанський. Героя зустрінуть живим коридором

Вчора, 13:00

У боях за волю України загинув житель Барської громади, наш земляк, старший солдат Руслан Анатолійович Щепанський. Йому назавжди залишиться 50 років. Про це пише Барська ….

Останні новини

Більше новин