Вінницьких зубрів переселяють на Буковину

На Вінниччині мешкає найбільша за чисельністю популяція зубрів в Україні.
Зимовий «перепис» 2019 року зафіксував 95 особин в угіддях Хмільницького лісгоспу. Для порівняння, всього в нашій державі близько 300 таких тварин.
З метою розширення ареалу та збереження виду, вінницькі лісівники шукають нові домівки для зубрів, в мисливських угіддях інших областей.
Як каже керівник прес-служби Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Станіслав Вовк, усього з Вінниччини вже переселено 34 особини зубра європейського. Тварини нині нормально почуваються у господарствах Чернівецької, Львівської, Волинської та Івано-Франківської областей.
«Сьогодні продовжується відлов для переселення зубрів в ДП «Сторожинецький лісгосп» Чернівецької області. Минулого року для них наші лісівники відловили і відправили 7 особин (2 самці, 5 самок), а ще три самки – мають відловити наступної зими, – уточнює Станіслав Вовк. – Ми зацікавлені у переселенні тварин, бо зараз щільність поголів’я зубрів на Вінниччині становить п’ять особин на 1000 га угідь – це вже забагато при нормі три особини на одну тисячу гектарів. У жодній іншій області не вдалося сформувати таку чисельну популяцію, як це зробили вінницькі лісівники. І ми готові поділитися секретами з колегами з інших областей».
За кожного переселеного зубра лісгосп отримує у середньому 75 тис. грн.
Інші господарства купують вінницьких зубрів для такого корисного методу, який називають «освіженням крові». Суть його в тому, що потомство, отримане від тварин з різних місцевостей, має бути міцнішим і витривалішим.
«Зловити тварину не просто, особливо самицю, – визнає мисливствознавець Володимир Ткач. – Адже вона відзначається неабиякою інтуїцією і розумом, тому її так важко заманити у пастку. Самця набагато легше виловити, а з самкою трапляється так, що вона зайде у пастку, виїсть увесь корм – і як ні в чому не бувало виходить із пастки».
Відлов зубрів з метою переселення здійснюється згідно з дозволами Міністерства екології та природних ресурсів України. Відбувається це зазвичай пізньою осінню, зимою або ранньою весною. У теплу пору тварин не перевозять, щоб зубри не постраждали від спеки.
Джерело: АСС

ЧИТАЙТЕ також

У Вінниці запрацював прокат електросамокатів
Сервіс оренди самокатів розпочав цьогорічний сезон роботи. Взяти двоколісного на прокат можна з 18 березня. Як це повідомляють на сторінці Департаменту транспорту ….

Вінничанин намагався втекти до Румунії через крижану річку
На Закарпатті затримали жителя Вінниччини, який в гідрокостюмі планував втекти за кордон крижану річку Тису. Про повідомили в Державній прикордонній службі. Чоловіка ….

38-річний чоловік жорстоко вбив гостя та заховав тіло під шифером
Між чоловіками виник конфлікт. На Вінниччині 38-річний чоловік жорстоко вбив товариша, якого запросив у гості. Після цього він заховав його ….

Пішла з дому і не повернулася: у Вінниці розшукують 15-річну Вікторію Верецьку
Поліцейські розшукують 15-річну Вікторію Верецьку із Вінниці. 18 березня дівчина пішла з дому та не повернулася. Про це повідомили на Facebook-сторінці Національної поліції ….