На Вінниччині готуються до обрання префектів

01.08.2019
На Вінниччині готуються до обрання префектів

Вінниччина готується до впровадження інституту префекта.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької ОДА.

На думку голови ОДА Валерія Коровія, нововведення дасть можливість здійснювати функцію державного контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування.

“Ми на порозі довгоочікуваних та потрібних змін. Обласні та районні ради матимуть можливість створити виконавчі комітети. На місце голови облдержадміністрації обиратиметься дві особи: голова виконавчого комітету, який буде перейматися проблемами розвитку територій регіону, а також інша посадова особа – префект, який здійснюватиме контрольні функції, призупинятиме рішення відповідних рад, якщо вони суперечать законодавству і передаватиме їх до адміністративного суду”, – повідомив Коровій.

За його словами, інститут представника держави на відповідній території існує в більшості європейських країн. Це проєвропейський механізм стримувань і противаг, який довів свою ефективність. Префекти стануть аналогом посад воєвод у Польщі.

Як зауважив посадовець, від самого початку дії Закону України “Про місцеве самоврядування України” існували суперечності в реалізації його норм. Фінансові ресурси через Бюджетний Кодекс сконцентровувались в центрі. Органи місцевого самоврядування були позбавлені можливості ухвалювати базові рішення щодо розвитку територій. Зараз, у тих  районах, де ОТГ утворено в межах усієї території, відбувається дублювання повноважень органів місцевого самоврядування ОТГ, районних рад та РДА. Такий дуалізм влади на рівні місцевого самоврядування негативно впливає на всі процеси, не дає можливості приймати ефективні управлінські рішення.

“Процес так званого добровільного об’єднання громад сьогодні відбувається не через призму економічної доцільності і здорового глузду, а шляхом лобіювання чиїхось інтересів, особливо на сільських територіях. Відповідно до нової редакції Закону України “Про адміністративно-територіальний устрій” буде зафіксовано примусовий перелік нових об’єднаних територіальних громад”, – підкреслив голова ОДА.

Через це території розвиваються нерівномірно.

“Моя філософія підходу до створення ОТГ така: ці інструменти варто давати тим територіям, які прагнуть робити певні зміни. Об’єднана територіальна громада має бути самодостатньою. За висновками експертів, на теренах Вінницької області теоретично може існувати близько 68 спроможних об’єднаних територіальних громад”, – зазначив Коровій.

Читайте також:  Анонсовано першу реформу Зеленського

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Бійка під час похорону загиблого військового: священника УПЦ МП судитимуть
Люди

Бійка під час похорону загиблого військового: священника УПЦ МП судитимуть

Сьогодні, 16:14

Поліцейські скерували до суду справу щодо священника УПЦ МП з Вінниччини, який в липні під час жалобного мітингу за загиблим захисником ….

У Вінниці затримали поліцейського, який стріляв по людях. Що відомо
Важливе

У Вінниці затримали поліцейського, який стріляв по людях. Що відомо

Сьогодні, 15:46

Поліцейський у Вінниці відкрив вогонь по людях після того, як ті запропонували йому та його колезі допомогу. Про це повідомляє прокуратура Вінницької ….

Трагедія на залізниці: у Жмеринському районі чоловік загинув під колесами потягу
Важливе

Трагедія на залізниці: у Жмеринському районі чоловік загинув під колесами потягу

Сьогодні, 15:15

У Жмеринському районі під колеса поїзда потрапив чоловік. Уникнути трагедії не вдалося. Причини та обставини події з’ясовують слідчі. Як розповіли у поліції Вінниччини, ….

Жінка і дитина потрапили в ДТП на переході у Вінниці
Люди

Жінка і дитина потрапили в ДТП на переході у Вінниці

30.11.2022

У вівторок, 29 листопада, на Немирівському шосе у Вінниці автомобіль ZAZ збив жінку з дитиною, які переходили дорогу по нерегульованому пішохідному переході. За ….