За яких умов на Вінниччині стане три райони?

22.08.2019
За яких умов на Вінниччині стане три райони?

На початку серпня Мінрегіон презентував проект нового адміністративно-територіального устрою Вінниччини, згідно якого планується створення трьох об’єднаних районів. А саме: Вінницького, Могилів-Подільського та Ладижинського.

20 серпня керівник групи з питань геоінформаційного моніторингу реформи при міністерстві Павло Остапенко пояснив, за яким принципом формували межі майбутніх районів.

«Реформа децентралізації і місцевого самоврядування 4 роки була зосереджена на базовому рівні – об’єднанні саме територіальних громад сільських, селищних, міських рад. Зараз ми підходимо до того, що потрібно реформувати районний рівень. На районному рівні у нас включається виконавча гілка влади – районні державні адміністрації. Щодо повноважень РДА, то більше половини, згідно реформи децентралізації, перебирають на себе ОТГ. І досить незначна часина залишається питань, які і далі вирішуються місцевими РДА.

Можна навіть не говорити про «армію чиновників». Скільки витрат іде на їх утримання. Тут цифри досить вражаючі. В цілому, у нас зараз виходить, що в Україні 133 тисячі податків йде на утримання одного працівника», – зазначив фахівець.

Після реформи в Україні (разом з окупованими територіями) із 490 районів залишиться 102. Відповідно – значно зменшиться кількість РДА.

За словами Павла Остапенка, під час формування нових районів звертали увагу на кілька показників – територію, населення та доступність: «Територія має бути компактною, не витягнутою, географічно цілісною. Один із основних параметрів – чисельність населення має становити не менше 150 тисяч осіб. По порядку визначення центрів нових районів – перш за все, це мають бути міста-обласні центри і міста за населенням більше 50 тисяч. Також є поняття зона обслуговування або зона впливу цих міст – це 60 кілометрів по автомобільних дорогах. Вона дозволяє окреслити зону впливу цих міст».

Вінниця має населення більше 50 тисяч осіб, тому автоматично стає центром нового району, до якого входять райони, що розташовані у 60-кілометровій доступності. Іллінці, Погребище та Хмільник частково не потрапляють в межі, однак Вінницький район розташовується до них найближче, тому разом утворюють нову адміністративно-територіально одиницю.

«Якщо ОТГ знаходиться приблизно на рівній відстані від декількох центрів, то вона відноситься до того району, до якого найближче знаходиться центр ОТГ. Іллінецька громада близько і до Ладижина, і до Вінниці. Але Іллінці ближче до Вінниці, тому всю ОТГ відносимо до Вінницького району», – пояснює Павло Остапенко.

Наступне по чисельності місто у Вінницькій області – це Могилів-Подільський – потужний центр на півдні регіону, місто обласного значення.

«Там розміщено багато міжрайонних терпідрозділів, тому справедливо, щоб це місто було також центром нового району. В зоні 60 кілометрів є близько 200 тисяч населення», – говорить представник Мінрегіону.

Третім районом буде Ладижинський.

«Південно-східна частина області – аграрна, там також проживає велика кількість населення. Центром було визначено Ладижин. Основна причина – в зоні 60 кілометрів навколо Ладижина проживає найбільша кількість населення, тому що місто знаходиться найближче до географічного центру цієї території. Звісно, поруч є Гайсин», – пояснює Павло Остапенко.

Презентований проект нового адміністративно-територіального устрою Вінниччини є ще не остаточним. На засіданнях робочих груп можуть вноситися пропозиції щодо змін.

Вже цієї осені Парламент має прийняти концептуальний законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою», який встановлює загальні правила і процедури зміни адмінтерустрою в Україні. Запровадження цих правил дозволить Уряду та Парламенту швидко і у зрозумілий спосіб підготувати та прийняти закони про адміністративно-територіальний устрій кожної області.

Реформування районного рівня – це компетенція виключно Верховної Ради, отже добровільного етапу, як у випадку з об’єднанням громад, не буде. Крім того, щоб створити нові спроможні райони, Парламент змушений буде завершувати процес об’єднання громад в адміністративний спосіб.

Джерело: vinnitsa.info

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Вінницькі поліцейські опублікували фото чоловіка, який може бути причетним до злочину
Люди

Вінницькі поліцейські опублікували фото чоловіка, який може бути причетним до злочину

Вчора, 20:01

Вінницькі поліцейські просять допомогти встановити особу чоловіка, якого підозрюють у вчиненні правопорушення у Вінниці. Людей просять долучитися до пошуків. На офіційній ….

Сергій Байдалюк. Кинувся рятувати побратимів і загинув
Важливе

Сергій Байдалюк. Кинувся рятувати побратимів і загинув

Вчора, 19:31

Внаслідок ворожого обстрілу 5 серпня загинув 25-річний військовий з Вінниччини, житель села Нова Гребля, що на Калинівщині Сергій Байдалюк. Про ….

14-річний підліток на мотоциклі потрапив у ДТП. Є постраждалі
Важливе

14-річний підліток на мотоциклі потрапив у ДТП. Є постраждалі

Вчора, 13:14

У селі на Вінниччині травмувався 14-річний мотоцикліст та його пасажир Вчора, близько 17:00, у селі Мурафа Жмеринського району сталась дорожньо-транспортна пригода ….

Додому 11 серпня назавжди повертається Руслан Щепанський. Героя зустрінуть живим коридором
Новини

Додому 11 серпня назавжди повертається Руслан Щепанський. Героя зустрінуть живим коридором

Вчора, 13:00

У боях за волю України загинув житель Барської громади, наш земляк, старший солдат Руслан Анатолійович Щепанський. Йому назавжди залишиться 50 років. Про це пише Барська ….

Останні новини

Більше новин