За яких умов на Вінниччині стане три райони?

22.08.2019
За яких умов на Вінниччині стане три райони?

На початку серпня Мінрегіон презентував проект нового адміністративно-територіального устрою Вінниччини, згідно якого планується створення трьох об’єднаних районів. А саме: Вінницького, Могилів-Подільського та Ладижинського.

20 серпня керівник групи з питань геоінформаційного моніторингу реформи при міністерстві Павло Остапенко пояснив, за яким принципом формували межі майбутніх районів.

«Реформа децентралізації і місцевого самоврядування 4 роки була зосереджена на базовому рівні – об’єднанні саме територіальних громад сільських, селищних, міських рад. Зараз ми підходимо до того, що потрібно реформувати районний рівень. На районному рівні у нас включається виконавча гілка влади – районні державні адміністрації. Щодо повноважень РДА, то більше половини, згідно реформи децентралізації, перебирають на себе ОТГ. І досить незначна часина залишається питань, які і далі вирішуються місцевими РДА.

Можна навіть не говорити про «армію чиновників». Скільки витрат іде на їх утримання. Тут цифри досить вражаючі. В цілому, у нас зараз виходить, що в Україні 133 тисячі податків йде на утримання одного працівника», – зазначив фахівець.

Після реформи в Україні (разом з окупованими територіями) із 490 районів залишиться 102. Відповідно – значно зменшиться кількість РДА.

За словами Павла Остапенка, під час формування нових районів звертали увагу на кілька показників – територію, населення та доступність: «Територія має бути компактною, не витягнутою, географічно цілісною. Один із основних параметрів – чисельність населення має становити не менше 150 тисяч осіб. По порядку визначення центрів нових районів – перш за все, це мають бути міста-обласні центри і міста за населенням більше 50 тисяч. Також є поняття зона обслуговування або зона впливу цих міст – це 60 кілометрів по автомобільних дорогах. Вона дозволяє окреслити зону впливу цих міст».

Вінниця має населення більше 50 тисяч осіб, тому автоматично стає центром нового району, до якого входять райони, що розташовані у 60-кілометровій доступності. Іллінці, Погребище та Хмільник частково не потрапляють в межі, однак Вінницький район розташовується до них найближче, тому разом утворюють нову адміністративно-територіально одиницю.

«Якщо ОТГ знаходиться приблизно на рівній відстані від декількох центрів, то вона відноситься до того району, до якого найближче знаходиться центр ОТГ. Іллінецька громада близько і до Ладижина, і до Вінниці. Але Іллінці ближче до Вінниці, тому всю ОТГ відносимо до Вінницького району», – пояснює Павло Остапенко.

Наступне по чисельності місто у Вінницькій області – це Могилів-Подільський – потужний центр на півдні регіону, місто обласного значення.

«Там розміщено багато міжрайонних терпідрозділів, тому справедливо, щоб це місто було також центром нового району. В зоні 60 кілометрів є близько 200 тисяч населення», – говорить представник Мінрегіону.

Третім районом буде Ладижинський.

«Південно-східна частина області – аграрна, там також проживає велика кількість населення. Центром було визначено Ладижин. Основна причина – в зоні 60 кілометрів навколо Ладижина проживає найбільша кількість населення, тому що місто знаходиться найближче до географічного центру цієї території. Звісно, поруч є Гайсин», – пояснює Павло Остапенко.

Презентований проект нового адміністративно-територіального устрою Вінниччини є ще не остаточним. На засіданнях робочих груп можуть вноситися пропозиції щодо змін.

Вже цієї осені Парламент має прийняти концептуальний законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою», який встановлює загальні правила і процедури зміни адмінтерустрою в Україні. Запровадження цих правил дозволить Уряду та Парламенту швидко і у зрозумілий спосіб підготувати та прийняти закони про адміністративно-територіальний устрій кожної області.

Реформування районного рівня – це компетенція виключно Верховної Ради, отже добровільного етапу, як у випадку з об’єднанням громад, не буде. Крім того, щоб створити нові спроможні райони, Парламент змушений буде завершувати процес об’єднання громад в адміністративний спосіб.

Джерело: vinnitsa.info

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Двоє вінницьких хірургів отримали Національну премію імені Бориса Патона
Люди

Двоє вінницьких хірургів отримали Національну премію імені Бориса Патона

Вчора, 18:23

Двоє військових медиків з Вінниччини стали лауреатами Національної премії України імені Бориса Патона. Про це йдеться на Facebook-сторінці очільника Вінницької ….

Бійка під час похорону загиблого військового: священника УПЦ МП судитимуть
Люди

Бійка під час похорону загиблого військового: священника УПЦ МП судитимуть

Вчора, 16:14

Поліцейські скерували до суду справу щодо священника УПЦ МП з Вінниччини, який в липні під час жалобного мітингу за загиблим захисником ….

У Вінниці затримали поліцейського, який стріляв по людях. Що відомо
Важливе

У Вінниці затримали поліцейського, який стріляв по людях. Що відомо

Вчора, 15:46

Поліцейський у Вінниці відкрив вогонь по людях після того, як ті запропонували йому та його колезі допомогу. Про це повідомляє прокуратура Вінницької ….

Трагедія на залізниці: у Жмеринському районі чоловік загинув під колесами потягу
Важливе

Трагедія на залізниці: у Жмеринському районі чоловік загинув під колесами потягу

Вчора, 15:15

У Жмеринському районі під колеса поїзда потрапив чоловік. Уникнути трагедії не вдалося. Причини та обставини події з’ясовують слідчі. Як розповіли у поліції Вінниччини, ….