За яких умов на Вінниччині стане три райони?

22.08.2019
За яких умов на Вінниччині стане три райони?

На початку серпня Мінрегіон презентував проект нового адміністративно-територіального устрою Вінниччини, згідно якого планується створення трьох об’єднаних районів. А саме: Вінницького, Могилів-Подільського та Ладижинського.

20 серпня керівник групи з питань геоінформаційного моніторингу реформи при міністерстві Павло Остапенко пояснив, за яким принципом формували межі майбутніх районів.

«Реформа децентралізації і місцевого самоврядування 4 роки була зосереджена на базовому рівні – об’єднанні саме територіальних громад сільських, селищних, міських рад. Зараз ми підходимо до того, що потрібно реформувати районний рівень. На районному рівні у нас включається виконавча гілка влади – районні державні адміністрації. Щодо повноважень РДА, то більше половини, згідно реформи децентралізації, перебирають на себе ОТГ. І досить незначна часина залишається питань, які і далі вирішуються місцевими РДА.

Можна навіть не говорити про «армію чиновників». Скільки витрат іде на їх утримання. Тут цифри досить вражаючі. В цілому, у нас зараз виходить, що в Україні 133 тисячі податків йде на утримання одного працівника», – зазначив фахівець.

Після реформи в Україні (разом з окупованими територіями) із 490 районів залишиться 102. Відповідно – значно зменшиться кількість РДА.

За словами Павла Остапенка, під час формування нових районів звертали увагу на кілька показників – територію, населення та доступність: «Територія має бути компактною, не витягнутою, географічно цілісною. Один із основних параметрів – чисельність населення має становити не менше 150 тисяч осіб. По порядку визначення центрів нових районів – перш за все, це мають бути міста-обласні центри і міста за населенням більше 50 тисяч. Також є поняття зона обслуговування або зона впливу цих міст – це 60 кілометрів по автомобільних дорогах. Вона дозволяє окреслити зону впливу цих міст».

Вінниця має населення більше 50 тисяч осіб, тому автоматично стає центром нового району, до якого входять райони, що розташовані у 60-кілометровій доступності. Іллінці, Погребище та Хмільник частково не потрапляють в межі, однак Вінницький район розташовується до них найближче, тому разом утворюють нову адміністративно-територіально одиницю.

«Якщо ОТГ знаходиться приблизно на рівній відстані від декількох центрів, то вона відноситься до того району, до якого найближче знаходиться центр ОТГ. Іллінецька громада близько і до Ладижина, і до Вінниці. Але Іллінці ближче до Вінниці, тому всю ОТГ відносимо до Вінницького району», – пояснює Павло Остапенко.

Наступне по чисельності місто у Вінницькій області – це Могилів-Подільський – потужний центр на півдні регіону, місто обласного значення.

«Там розміщено багато міжрайонних терпідрозділів, тому справедливо, щоб це місто було також центром нового району. В зоні 60 кілометрів є близько 200 тисяч населення», – говорить представник Мінрегіону.

Третім районом буде Ладижинський.

«Південно-східна частина області – аграрна, там також проживає велика кількість населення. Центром було визначено Ладижин. Основна причина – в зоні 60 кілометрів навколо Ладижина проживає найбільша кількість населення, тому що місто знаходиться найближче до географічного центру цієї території. Звісно, поруч є Гайсин», – пояснює Павло Остапенко.

Презентований проект нового адміністративно-територіального устрою Вінниччини є ще не остаточним. На засіданнях робочих груп можуть вноситися пропозиції щодо змін.

Вже цієї осені Парламент має прийняти концептуальний законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою», який встановлює загальні правила і процедури зміни адмінтерустрою в Україні. Запровадження цих правил дозволить Уряду та Парламенту швидко і у зрозумілий спосіб підготувати та прийняти закони про адміністративно-територіальний устрій кожної області.

Реформування районного рівня – це компетенція виключно Верховної Ради, отже добровільного етапу, як у випадку з об’єднанням громад, не буде. Крім того, щоб створити нові спроможні райони, Парламент змушений буде завершувати процес об’єднання громад в адміністративний спосіб.

Джерело: vinnitsa.info

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

«Шлях» з України за $3000. Підприємливі ділки розбудували схему для бажаючих виїхати за кордон
Люди

«Шлях» з України за $3000. Підприємливі ділки розбудували схему для бажаючих виїхати за кордон

Сьогодні, 16:58

Поліцейські затримали п’ятьох вінничан, які організували схему з незаконного переправлення ухилянтів через державний кордон України. Ділки виготовляли для цього підроблені ….

Трагедія у Вінницькій області: рятувальники витягли з водойми тіло жінки
Люди

Трагедія у Вінницькій області: рятувальники витягли з водойми тіло жінки

Сьогодні, 14:58

У селі Розкопане Погребищенської громади потонула 76-річна пенсіонерка. Її тіло 22 березня витягли рятувальники. Про це повідомляє Головне управління ДСНС ….

Фахівці назвали причину загибелі 45-річної жінки та її сина на Вінниччині
Люди

Фахівці назвали причину загибелі 45-річної жінки та її сина на Вінниччині

Сьогодні, 14:12

У селі Селище Гніванської громади мати з дітьми отруїлися чадним газом. 45-річна жінка та її 14-річний син загинули, 16-річну доньку ….

«Вінницькі скіфи» знищили російський танк разом з екіпажем (відео)
Новини

«Вінницькі скіфи» знищили російський танк разом з екіпажем (відео)

Сьогодні, 11:17

«Вінницькі скіфи» продовжують успішно ліквідовувати російських загарбників разом з військовою технікою. Цього разу бійці знищили ворожий танк разом з екіпажем. Про ….