Вінницькі лікарі прооперували серце вагітної жінки

07.09.2019
Вінницькі лікарі прооперували серце вагітної жінки

У Вінниці лікарі спільно з колегами з Інституту Амосова та Інституту педіатрії успішно провели жінці на 25 тижні вагітності операцію на відкритому серці – видалили тромби з легеневої артерії. Під час операції на 57 хвилин пацієнтці зупинили серце. Після складного 6-годинного оперативного втручання, в якому брали участь 14 фахівців, 38-річна Олена в задовільному стані і з родиною чекають появи на світ третьої дитини.

Як проводили оперативне втручання, 7 вересня, розповів академік НАМН України, директор НІССХ ім. М.М. Амосова Василь Лазоришинець та лікарі Вінницької лікарні ім. Пирогова.

У Вінниці успішно провели операцію на відкритому серці вагітній жінці

«Операція на відкритому серці була виконана в ніч з 5 на 6 серпня в екстреному випадку. Тоді мені зателефонував головний акушер-гінеколог країни професор В’ячеслав Камінський та повідомив про випадок і ризик не довезти пацієнтку до Києва. Прийняли рішення, що спільна бригада Інституту Амосова, Інституту педіатрії, акушерства і гінекології та Вінницької обласної лікарні ім. Пирогова будуть виконувати операцію на базі лікарні ім. Пирогова», – говорить Василь Лазоришинець.

Василь Васильович розповів, що операцію потрібно було виконати екстрено, протягом 12 годин. В жінки була тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА).

«Це коли тромб відривається з вен нижньої кінцівки і потрапляє в праве передсердя, а потім потрапляє в легеневу артерію. Зупиняється кровотік до легень, кров не збагачується киснем, пацієнт синіє. На протязі доби 40 – 60% таких пацієнтів помирають, якщо їм не надати вчасну допомогу. Складність операції полягала в тому, що пацієнтку не можна було транспортувати до Інституту Амосова, який має досвід оперативних втручань і досвід роботи з вагітними. Якби ми до ранку не забрали тромб, настала б смерть», – зазначив професор.

Перед медиками стояло надскладне завдання – не просто виконати операцію і врятувати життя вагітної жінки, а й врятувати плід, щоб дитина вижила.

«У пацієнтки був тромб в середині серця, в легеневій артерії. Це судина, через яку кров від серця йде до легень, щоб збагачуватись киснем. 5 серпня з 23 годин до 4 годин ранку 6 серпня проводилась операція, в якій брали участь 14 фахівців. Під час оперативного втручання, паралельно моніторили серцебиття та стан плоду.

Допомога, яка надалась на рівні Вінницької лікарні є рівнозначна будь-якому європейському госпіталю. Тому що не всі європейські госпіталі займаються акушерською кардіологією», – розповідає директор НІССХ ім. М.М. Амосова Василь Лазоришинець.

У Вінниці успішно провели операцію на відкритому серці вагітній жінці

На час проведення операції у вагітної пацієнтки серце було зупинено на 57 хвилин. На цей момент працював апарат штучного кровообігу і штучного дихання. Коли виконали операцію, забрали тромб, серце запустили.

Післяопераційний період пройшов без ускладнень. 23 серпня, пацієнтку виписали додому. Сьогодні в неї вже 30 тижнів вагіності. Саулко Олена має двох доньок, віком 13 та 9 років та чекають на появу третьої дитини. Жінка почувається добре.

«Про хворобу дізналась, коли потрапила в лікарню. Стало погано, була задишка. Питання стояло так, що ризик великий, але вибору немає. В Київ не везли на операцію, мені казали, що ти навіть лежачи в палаті, ніби перебуваєш на пороховій бочці.

Про хворобу дізналась на 25 тижні вагітності. До того все було добре, всі аналізи були в нормі, хвороба себе ніяк не проявляла. Хвороба взялась нізвідки, я працювала, була активна.

На сьогодні я почуваюсь добре. Зараз післяопераційний період, потрібно три місяці, щоб «затягнулись» шви. Тоді можна повернутись до повноцінного життя», – розповідає Олена Володимирівна.

У Вінниці успішно провели операцію на відкритому серці вагітній жінці

Заступник головного лікаря лікарні ім. Пирогова Ярослав Хребтій відмітив, що проведення таких операцій у Вінниці є результатом тісної співпраці з фахівцями Інституту Амосова. Заступниця директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Надія Марусяк зазначила, що у Вінницькій області на сьогодні проведено 36 операцій на відкритому серці. Всі вони успішні.

Лікарі показали на слайдах фото операції та тромбів, які дістали з легеневої артерії

У Вінниці провели операцію на відкритому серці вагітній жінці

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

У Вінниці водійка під час паркування збила чоловіка, його ушпиталили
Новини

У Вінниці водійка під час паркування збила чоловіка, його ушпиталили

Сьогодні, 13:16

Водійка автомобіля Audi під час паркування збила чоловіка, в результаті чого його госпіталізували. Про це повідомили у пресслужбі поліції у ….

Захищаючи Україну, загинули двоє Героїв з Вінниччини
Люди

Захищаючи Україну, загинули двоє Героїв з Вінниччини

Сьогодні, 12:55

На війні з російськими окупантами загинули двоє захисників з Козитинської громади — Валерій Попов та Юрій Фомін. Про це у ….

Військовий оркестр записав пронизливе відео на руїнах Будинку офіцерів
Новини

Військовий оркестр записав пронизливе відео на руїнах Будинку офіцерів

Вчора, 18:34

У дворі вінницького Будинку офіцерів зіграв військовий оркестр Центру військово-музичного мистецтва Повітряних сил Збройних сил України.   Відео з виступом опублікувало Командування ….

27-річний чоловік загинув під колесами Volkswagen у Гайсинському районі
Люди

27-річний чоловік загинув під колесами Volkswagen у Гайсинському районі

Вчора, 17:57

На автодорозі Стрий-Кропивницький-Ізварине під колеса автомобіля потрапив пішохід. Аварія трапилася 25 вересня близько 04:30, повідомляє пресслужба поліції Вінниччини. За попередньою інформацією, ….