Вінницькі лікарі прооперували серце вагітної жінки

07.09.2019
Вінницькі лікарі прооперували серце вагітної жінки

У Вінниці лікарі спільно з колегами з Інституту Амосова та Інституту педіатрії успішно провели жінці на 25 тижні вагітності операцію на відкритому серці – видалили тромби з легеневої артерії. Під час операції на 57 хвилин пацієнтці зупинили серце. Після складного 6-годинного оперативного втручання, в якому брали участь 14 фахівців, 38-річна Олена в задовільному стані і з родиною чекають появи на світ третьої дитини.

Як проводили оперативне втручання, 7 вересня, розповів академік НАМН України, директор НІССХ ім. М.М. Амосова Василь Лазоришинець та лікарі Вінницької лікарні ім. Пирогова.

У Вінниці успішно провели операцію на відкритому серці вагітній жінці

«Операція на відкритому серці була виконана в ніч з 5 на 6 серпня в екстреному випадку. Тоді мені зателефонував головний акушер-гінеколог країни професор В’ячеслав Камінський та повідомив про випадок і ризик не довезти пацієнтку до Києва. Прийняли рішення, що спільна бригада Інституту Амосова, Інституту педіатрії, акушерства і гінекології та Вінницької обласної лікарні ім. Пирогова будуть виконувати операцію на базі лікарні ім. Пирогова», – говорить Василь Лазоришинець.

Василь Васильович розповів, що операцію потрібно було виконати екстрено, протягом 12 годин. В жінки була тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА).

«Це коли тромб відривається з вен нижньої кінцівки і потрапляє в праве передсердя, а потім потрапляє в легеневу артерію. Зупиняється кровотік до легень, кров не збагачується киснем, пацієнт синіє. На протязі доби 40 – 60% таких пацієнтів помирають, якщо їм не надати вчасну допомогу. Складність операції полягала в тому, що пацієнтку не можна було транспортувати до Інституту Амосова, який має досвід оперативних втручань і досвід роботи з вагітними. Якби ми до ранку не забрали тромб, настала б смерть», – зазначив професор.

Перед медиками стояло надскладне завдання – не просто виконати операцію і врятувати життя вагітної жінки, а й врятувати плід, щоб дитина вижила.

«У пацієнтки був тромб в середині серця, в легеневій артерії. Це судина, через яку кров від серця йде до легень, щоб збагачуватись киснем. 5 серпня з 23 годин до 4 годин ранку 6 серпня проводилась операція, в якій брали участь 14 фахівців. Під час оперативного втручання, паралельно моніторили серцебиття та стан плоду.

Допомога, яка надалась на рівні Вінницької лікарні є рівнозначна будь-якому європейському госпіталю. Тому що не всі європейські госпіталі займаються акушерською кардіологією», – розповідає директор НІССХ ім. М.М. Амосова Василь Лазоришинець.

У Вінниці успішно провели операцію на відкритому серці вагітній жінці

На час проведення операції у вагітної пацієнтки серце було зупинено на 57 хвилин. На цей момент працював апарат штучного кровообігу і штучного дихання. Коли виконали операцію, забрали тромб, серце запустили.

Післяопераційний період пройшов без ускладнень. 23 серпня, пацієнтку виписали додому. Сьогодні в неї вже 30 тижнів вагіності. Саулко Олена має двох доньок, віком 13 та 9 років та чекають на появу третьої дитини. Жінка почувається добре.

«Про хворобу дізналась, коли потрапила в лікарню. Стало погано, була задишка. Питання стояло так, що ризик великий, але вибору немає. В Київ не везли на операцію, мені казали, що ти навіть лежачи в палаті, ніби перебуваєш на пороховій бочці.

Про хворобу дізналась на 25 тижні вагітності. До того все було добре, всі аналізи були в нормі, хвороба себе ніяк не проявляла. Хвороба взялась нізвідки, я працювала, була активна.

На сьогодні я почуваюсь добре. Зараз післяопераційний період, потрібно три місяці, щоб «затягнулись» шви. Тоді можна повернутись до повноцінного життя», – розповідає Олена Володимирівна.

У Вінниці успішно провели операцію на відкритому серці вагітній жінці

Заступник головного лікаря лікарні ім. Пирогова Ярослав Хребтій відмітив, що проведення таких операцій у Вінниці є результатом тісної співпраці з фахівцями Інституту Амосова. Заступниця директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Надія Марусяк зазначила, що у Вінницькій області на сьогодні проведено 36 операцій на відкритому серці. Всі вони успішні.

Лікарі показали на слайдах фото операції та тромбів, які дістали з легеневої артерії

У Вінниці провели операцію на відкритому серці вагітній жінці

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»
Люди

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»

Сьогодні, 19:22

Владислав і Марина — пара військових вмедиків. І сьогодні, 24 червня, молодята стали на весільний рушник. Розписувались молодята у Вінниці на теплоході. Обоє — ….

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток
Важливе

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток

Сьогодні, 13:56

Робочих рук не вистачає У Вінницькому будівельному коледжі (просп. Коцюбинського) бракує людей для плетіння маскувальних сіток. Також потрібні матеріали – простині, ….

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі
Новини

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі

Сьогодні, 13:23

Поліцейські повідомили про підозру групі зловмисників, які побили та погрожували фізичною розправою фермеру. Як повідомляють у відділі комунікацій поліції Вінницької ….

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини
Люди

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини

Сьогодні, 12:25

На жаль, Вінниччина знову оплакуватиме свого Героя. 21 червня у важких боях під Авдіївкою окупант забрав життя Анатолія Княжчука. Воїн родом із села Жабокрич Крижопільської ….