Рада ухвалила закон про імпічмент

13.09.2019
Рада ухвалила закон про імпічмент

Верховна Рада на засіданні 10 вересня взяла за основу й ухвалила в цілому законопроєкт №1012 “Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)”.

За документ у першому читанні проголосувало 337 народних депутатів.

За деякий час обговорень спікер парламенту Дмитро Разумков поставив документ на голосування у другому читанні. “За” проголосувало 245 народних депутатів.

Під час обговоренння законопроєкту опозиція заявила, что за документ голосували з порушенням регламенту.

“Верховна Рада може усунути президента України з поста в порядку імпічменту виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину”, – ідеться в тексті законопроєкту.

Підставою для ініціювання імпічменту є “письмове подання, підписане більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України, підписи яких не відкликаються”. На підставі такого подання має бути створено тимчасову слідчу комісію Верховної Ради, призначено спеціального прокурора.

“Після прийняття Верховною Радою України рішення про звинувачення президента України Верховна Рада України звертатиметься до Конституційного Суду України (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента України з поста в порядку імпічменту) та Верховного Суду (для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується президент України, містять ознаки державної зради або іншого злочину)”, – ідеться в пояснювальній записці до документа.

Рішення про усунення президента з поста в порядку імпічменту ухвалюватимуть лише в тому разі, якщо висновки Конституційного Суду України та Верховного Суду “засвідчать дотримання вимог Конституції та законів України”.

Рішення про імпічмент вважатимуть ухваленим, якщо за нього проголосує не менш ніж три чверті народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради. У разі неухвалення парламентом постанови про імпічмент президента голова від імені парламенту має попросити вибачення у глави держави.

Цей законопроєкт подав у Раду 29 серпня президент України Володимир Зеленський. Документ було визначено як невідкладний.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Від важких поранень у госпіталі помер військовий з Літинської громади
Люди

Від важких поранень у госпіталі помер військовий з Літинської громади

Вчора, 18:02

У госпіталі від поранень 20 січня помер Віктор Іванович Кієнко з села Багринівці Літинської громади Вінниччини.  Про це повідомила Літинська селищна ….

У Тульчинському районі на території школи знайшли тіло чоловіка
Важливе

У Тульчинському районі на території школи знайшли тіло чоловіка

Вчора, 17:26

У смт Вапнярка Тульчинського району стався особливо тяжкий злочин — під час чаркування 32-річний чоловік убив односельця. Загиблого пенсіонера на території місцевої школи ….

Шукав батька: на Вінниччині виявили 12-річну дитину без супроводу дорослих
Люди

Шукав батька: на Вінниччині виявили 12-річну дитину без супроводу дорослих

Вчора, 16:28

У Тульчинському районі Вінницької області 12-річний хлопчик після конфлікту з матір’ю пішов до батька за 30 кілометрів. Про це повідомила пресслужба поліції ….

На благодійній виставці у Вінниці збирають кошти для ЗСУ
Люди

На благодійній виставці у Вінниці збирають кошти для ЗСУ

29.01.2023

В одному з торговельних центрів Вінниці 29 січня відкрили благодійну виставку «Мистецтво України під час війни». Кожен охочий має змогу переглянути ….