Рада ухвалила закон про імпічмент

13.09.2019
Рада ухвалила закон про імпічмент

Верховна Рада на засіданні 10 вересня взяла за основу й ухвалила в цілому законопроєкт №1012 “Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)”.

За документ у першому читанні проголосувало 337 народних депутатів.

За деякий час обговорень спікер парламенту Дмитро Разумков поставив документ на голосування у другому читанні. “За” проголосувало 245 народних депутатів.

Під час обговоренння законопроєкту опозиція заявила, что за документ голосували з порушенням регламенту.

“Верховна Рада може усунути президента України з поста в порядку імпічменту виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину”, – ідеться в тексті законопроєкту.

Підставою для ініціювання імпічменту є “письмове подання, підписане більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України, підписи яких не відкликаються”. На підставі такого подання має бути створено тимчасову слідчу комісію Верховної Ради, призначено спеціального прокурора.

“Після прийняття Верховною Радою України рішення про звинувачення президента України Верховна Рада України звертатиметься до Конституційного Суду України (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента України з поста в порядку імпічменту) та Верховного Суду (для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується президент України, містять ознаки державної зради або іншого злочину)”, – ідеться в пояснювальній записці до документа.

Рішення про усунення президента з поста в порядку імпічменту ухвалюватимуть лише в тому разі, якщо висновки Конституційного Суду України та Верховного Суду “засвідчать дотримання вимог Конституції та законів України”.

Рішення про імпічмент вважатимуть ухваленим, якщо за нього проголосує не менш ніж три чверті народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради. У разі неухвалення парламентом постанови про імпічмент президента голова від імені парламенту має попросити вибачення у глави держави.

Цей законопроєкт подав у Раду 29 серпня президент України Володимир Зеленський. Документ було визначено як невідкладний.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Вінниччина стала домівкою для коней, які вижили під час бомбардувань передмістя Києва
Важливе

Вінниччина стала домівкою для коней, які вижили під час бомбардувань передмістя Києва

Сьогодні, 20:52

На Київщині росіяни влаштували пекло не тільки для людей, а й для тварин. Окупанти обстріляли стайню у передмісті столиці. Там ….

На фронті загинули двоє нацгвардійців — потрапили під мінометний обстріл
Важливе

На фронті загинули двоє нацгвардійців — потрапили під мінометний обстріл

Сьогодні, 20:01

Двоє бійців Калинівського полку Нацгвардії України загинули внаслідок мінометного обстрілу — старший солдат Андрій Бондар та молодший сержант Володимир Четверук. Про ….

Через негоду на дорогах Вінниччини ускладнений рух
Новини

Через негоду на дорогах Вінниччини ускладнений рух

Сьогодні, 19:23

Вінниччину сьогодні, 29 червня накрила негода – гроза та сильний вітер. Фото та відео наслідків зливи очевидці масово публікують у ….

Україна повернула з полону 144 військових, 95 з них — бійці «Азовсталі»
Новини

Україна повернула з полону 144 військових, 95 з них — бійці «Азовсталі»

Сьогодні, 18:11

З російського полону звільнили 144 українських захисників. З них – 95 оборонців «Азовсталі», зокрема – 43 військовослужбовці полку «Азов». Це найбільший ….