Український скандал у Вашингтоні: текст скарги на Трампа

27.09.2019
Український скандал у Вашингтоні: текст скарги на Трампа

Текст скарги, з якої почався український скандал у Вашингтоні, вже опублікований. В основному, у ньому йдеться про перебіг телефонної розмови українського та американського лідерів. Втім, серед приміток, є інформація про існуючу модель впливу на український уряд з боку Трампа та його адвокатів.

Так, документ оприлюднили на сайті Палати представників США 26 вересня. Нагадаємо, що його автор – неназваний співробітник розвідки Сполучених Штатів Америки.

У ході своїх офіційних обов’язків, я отримав інформацію від декількох американських урядовців про те, що президент США використовує силу свого офісу, аби вимагати втручання від іноземної держави на вибори у США в 2020 році. Цей тиск, поміж іншим, включає в себе вимогу від цієї іноземної країни розслідувати справу одного з головних політичних суперників президента
– мовиться у тексті.

Повний текст скарги

Високоповажному Річарду Берру, голові спеціального комітету з питань розвідки Сенату США

Високоповажному Адаму Шіффу, голові спеціального комітету з питань розвідки Палаті представників США

Шановні голови Берр та Шіфф,

Доповідаю про “невідкладне питання” згідно з процедурою, вказаною у збірці законів США параграф 3030 (k)(5)(A). Цей лист є незасекреченим без додатків до нього.

Під час виконання своїх обов’язків я отримав інформацію від багатьох урядових чиновників, що президент США використовує владу, аби схилити уряд іноземної країни для незаконного втручання у виборчу кампанію 2020 року. Цей вплив включає в себе, зокрема, тиск на іноземну країну з метою проведення розслідування щодо одного з головних політичних опонентів президента. Особистий адвокат президента, пан Рудольф Джуліані, є ключовою особою в цій спробі тиску. Також виглядає на те, що до цього залучено генерального прокурора Барра.

  • Протягом 4 останніх місяців більше півдюжини американських чиновників проінформували мене про різні факти, пов’язані із спробою тиску. Інформація. Викладена тут, була передана мені в процесі офіційної співпраці між агентствами. Це є звичною процедурою для американських чиновників, які відповідають за певні регіональні або функціональні сфери обмінюватись такою інформацією з метою аналізу та інформування тих, хто приймає рішення.
  • Я не був прямим свідком більшості подій, які тут викладено. Щоправда, я вважаю свідчення своїх колег достовірними, майже у всіх випадках перекази фактів багатьох чиновників узгоджують одні з одними. На додачу, значна частина інформації не суперечить інформації, яка вже озвучувалась публічно.

Я глибоко занепокоєний тим, що дії,, описані нижче, становлять “серйозну або кричущу проблему, зловживання або порушення закону або указу президента”, який “не включає різницю в думках щодо справ державної політики” відповідно до визначення невідкладного питання у збірці законів США параграф 3030 (k)(5)(A). Тому я виконую свій обов’язок доповісти про це, використовуючи відповідні юридичні інстанції, відповідним органам влади.

  • Я також стурбований, що ці дії несуть загрози для національної безпеки США та підривають зусилля уряду США знизити та протистояти іноземному втручанню у вибори.

Наскільки мені відомо, цей документ не є засекреченим окрім додатка. Я намагався дотримуватись вимог щодо засекречених документів, вказаних в директиві 13526 та відокремити інформацію, щодо якої я знаю точно, або маю підстави вважати такою, що має бути засекреченою в цілях національної безпеки.

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

У Карпатах заблукали туристи з Вінниччини: пошукові роботи тривали всю ніч
Люди

У Карпатах заблукали туристи з Вінниччини: пошукові роботи тривали всю ніч

Сьогодні, 15:09

Рятувальники всю ніч шукали їх, але на ранок стало відомо, що люди самі вийшли до села в Закарпатті. В Карпатах ….

Гранати, димові шашки, гранатомети та інше. У Вінниці зупинили автомобіль з арсеналом зброї
Люди

Гранати, димові шашки, гранатомети та інше. У Вінниці зупинили автомобіль з арсеналом зброї

Сьогодні, 14:36

В ніч на 4 січня на автодорозі М-30 поліцейські зупинили автомобіль, водій якого у салоні перевозив арсенал зброї та боєприпасів.  ….

Пішов добровольцем на війну: у боях загинув 26-річний Олег Дерен
Люди

Пішов добровольцем на війну: у боях загинув 26-річний Олег Дерен

Сьогодні, 13:50

На Луганщині загинув житель села Павлівка Вінницької області Олег Дерен. В перші дні повномасштабної війни захисник добровольцем пішов захищати Україну від ….

Перетинала колію в невстановленому місці: у Вінниці під колесами потяга загинула жінка
Важливе

Перетинала колію в невстановленому місці: у Вінниці під колесами потяга загинула жінка

Сьогодні, 13:36

У Вінниці потяг смертельно травмував жінку. Загибла з Хмельницької області. Інцидент стався близько 15.30 години 5 лютого. Про це розповіли у відділі ….