Українців привчать носити старі пакети

27.09.2019
Українців привчать носити старі пакети
Фото:

У жовтні 2018 року Європейський парламент заборонив продаж і використання деяких видів пластикової продукції, зокрема поліетиленових пакетів. Наздогнати європейські ініціативи спробували народні депутати України.

За час роботи попереднього Уряду питання про обіг пакетів із пластику вже поставало, але сам законопроект не був розглянутий Верховною Радою. Саме тому схожий документ зареєстрував позафракційний нардеп Дмитро Шпенов.

У проекті №2051 зазначається, що забороненими до розповсюдження мають бути пластикові пакети трьох типів: легкі, надлегкі та оксорозкладні. Законодавство має регулювати відносини, що виникають у процесі та в таких місцях розповсюдження, як: об’єкти роздрібної торгівлі (магазини та супермаркети), об’єкти ресторанного господарства.

Якщо документ набуде чинності (з 1.01.2022 — у випадку прийняття закону), у пунктах продажу будуть такі альтернативи пакетам: біорозкладні пластикові пакети з відповідним маркуванням; пакети особливого типу для транспортування свіжої риби, м’яса (а також продуктів із них), сипучих продуктів та льоду.

Поділитись fb twitter gplus

Всі статті автора