Майже 600 дітей на Вінниччині чекають на усиновлення

30.09.2019
Майже 600 дітей на Вінниччині чекають на усиновлення

Наразі на Вінниччині в обласному банку даних дітей, які можуть бути усиновленими, значиться 591 дитина. 420 з них мають братів та сестер, 61 дитина – з особливими потребами. 476 із цих дітей нині влаштовані у сімейні форми виховання.

Разом з тим, як зазначають у службі у справах дітей Вінницької ОДА, щорічно в області усиновлюють в середньому по пів сотні дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Загалом нині у 622 сім’ях Вінниччини проживає 725 усиновлених дітей. Цього року в області вже усиновлено 40 дітей, в тому числі 9 – іноземними громадянами.

«Важливо, що 4 українські родини усиновили по дві дитини, в процесі усиновлення родинна група з трьох дітей, а також одна родинна група з чотирьох дітей усиновлена іноземним усиновителем», – зазначають у службі у справах дітей ОДА.

Наразі на Вінниччині на обліку перебуває 48 кандидатів в усиновлювачі. Однак, якщо з усиновленням дітей, молодших 5 років проблем особливих немає, навіть є певна черга із потенційних усиновлювачів, то старших дітей усиновлюють не так активно.

Служба у справах дітей Вінницької ОДА нагадує: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають право на:

– одержання аліментів, пенсії по втраті годувальника, стипендії, інших виплат;

– щорічне безоплатне оздоровлення у дитячих санаторіях, оздоровчих і спортивних таборах;

– безоплатне забезпечення шкільною і спортивною формами, обідами на період  навчання у загальноосвітньому навчальному закладі;

– отримання єдиного квитка, який дає право на безплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв, спортивних споруд, безплатний проїзд у громадському міському (приміському) транспорті (крім таксі), який видається керівником навчально-виховного закладу, в якому навчається дитина;

– одноразову допомогу дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку;

– вступ до вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації на пільгових умовах;

– позачергове забезпечення впорядкованим житлом після завершення перебування дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування,  у відповідних закладах  для таких дітей,  дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї або завершення терміну  піклування  над  такими  дітьми та в разі відсутності  у  таких  дітей  житла.

Кожній сім’ї, яка усиновила дитину, держава гарантує:

– одноразову допомогу у зв’язку з усиновленням у розмірі як при народженні першої дитини;

– одноразову оплачувану відпустку тривалістю 56 календарнихднів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більшедітей).

Загалом, за інформацією служби у справах дітей ОДА, нині на Вінниччині проживає більше 2300 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, з них 94% вже влаштовані до сімейних форм виховання.

Джерело: naparise.com

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Від важких поранень у госпіталі помер військовий з Літинської громади
Люди

Від важких поранень у госпіталі помер військовий з Літинської громади

Вчора, 18:02

У госпіталі від поранень 20 січня помер Віктор Іванович Кієнко з села Багринівці Літинської громади Вінниччини.  Про це повідомила Літинська селищна ….

У Тульчинському районі на території школи знайшли тіло чоловіка
Важливе

У Тульчинському районі на території школи знайшли тіло чоловіка

Вчора, 17:26

У смт Вапнярка Тульчинського району стався особливо тяжкий злочин — під час чаркування 32-річний чоловік убив односельця. Загиблого пенсіонера на території місцевої школи ….

Шукав батька: на Вінниччині виявили 12-річну дитину без супроводу дорослих
Люди

Шукав батька: на Вінниччині виявили 12-річну дитину без супроводу дорослих

Вчора, 16:28

У Тульчинському районі Вінницької області 12-річний хлопчик після конфлікту з матір’ю пішов до батька за 30 кілометрів. Про це повідомила пресслужба поліції ….

На благодійній виставці у Вінниці збирають кошти для ЗСУ
Люди

На благодійній виставці у Вінниці збирають кошти для ЗСУ

29.01.2023

В одному з торговельних центрів Вінниці 29 січня відкрили благодійну виставку «Мистецтво України під час війни». Кожен охочий має змогу переглянути ….