Майже 600 дітей на Вінниччині чекають на усиновлення

30.09.2019
Майже 600 дітей на Вінниччині чекають на усиновлення

Наразі на Вінниччині в обласному банку даних дітей, які можуть бути усиновленими, значиться 591 дитина. 420 з них мають братів та сестер, 61 дитина – з особливими потребами. 476 із цих дітей нині влаштовані у сімейні форми виховання.

Разом з тим, як зазначають у службі у справах дітей Вінницької ОДА, щорічно в області усиновлюють в середньому по пів сотні дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Загалом нині у 622 сім’ях Вінниччини проживає 725 усиновлених дітей. Цього року в області вже усиновлено 40 дітей, в тому числі 9 – іноземними громадянами.

«Важливо, що 4 українські родини усиновили по дві дитини, в процесі усиновлення родинна група з трьох дітей, а також одна родинна група з чотирьох дітей усиновлена іноземним усиновителем», – зазначають у службі у справах дітей ОДА.

Наразі на Вінниччині на обліку перебуває 48 кандидатів в усиновлювачі. Однак, якщо з усиновленням дітей, молодших 5 років проблем особливих немає, навіть є певна черга із потенційних усиновлювачів, то старших дітей усиновлюють не так активно.

Служба у справах дітей Вінницької ОДА нагадує: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають право на:

– одержання аліментів, пенсії по втраті годувальника, стипендії, інших виплат;

– щорічне безоплатне оздоровлення у дитячих санаторіях, оздоровчих і спортивних таборах;

– безоплатне забезпечення шкільною і спортивною формами, обідами на період  навчання у загальноосвітньому навчальному закладі;

– отримання єдиного квитка, який дає право на безплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв, спортивних споруд, безплатний проїзд у громадському міському (приміському) транспорті (крім таксі), який видається керівником навчально-виховного закладу, в якому навчається дитина;

– одноразову допомогу дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку;

– вступ до вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації на пільгових умовах;

– позачергове забезпечення впорядкованим житлом після завершення перебування дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування,  у відповідних закладах  для таких дітей,  дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї або завершення терміну  піклування  над  такими  дітьми та в разі відсутності  у  таких  дітей  житла.

Кожній сім’ї, яка усиновила дитину, держава гарантує:

– одноразову допомогу у зв’язку з усиновленням у розмірі як при народженні першої дитини;

– одноразову оплачувану відпустку тривалістю 56 календарнихднів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більшедітей).

Загалом, за інформацією служби у справах дітей ОДА, нині на Вінниччині проживає більше 2300 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, з них 94% вже влаштовані до сімейних форм виховання.

Джерело: naparise.com

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Вінниччина стала домівкою для коней, які вижили під час бомбардувань передмістя Києва
Важливе

Вінниччина стала домівкою для коней, які вижили під час бомбардувань передмістя Києва

Сьогодні, 20:52

На Київщині росіяни влаштували пекло не тільки для людей, а й для тварин. Окупанти обстріляли стайню у передмісті столиці. Там ….

На фронті загинули двоє нацгвардійців — потрапили під мінометний обстріл
Важливе

На фронті загинули двоє нацгвардійців — потрапили під мінометний обстріл

Сьогодні, 20:01

Двоє бійців Калинівського полку Нацгвардії України загинули внаслідок мінометного обстрілу — старший солдат Андрій Бондар та молодший сержант Володимир Четверук. Про ….

Через негоду на дорогах Вінниччини ускладнений рух
Новини

Через негоду на дорогах Вінниччини ускладнений рух

Сьогодні, 19:23

Вінниччину сьогодні, 29 червня накрила негода – гроза та сильний вітер. Фото та відео наслідків зливи очевидці масово публікують у ….

Україна повернула з полону 144 військових, 95 з них — бійці «Азовсталі»
Новини

Україна повернула з полону 144 військових, 95 з них — бійці «Азовсталі»

Сьогодні, 18:11

З російського полону звільнили 144 українських захисників. З них – 95 оборонців «Азовсталі», зокрема – 43 військовослужбовці полку «Азов». Це найбільший ….