На Вінниччині новостворені ОТГ вивчали базисні норми успішного старту

23.01.2020
На Вінниччині новостворені ОТГ вивчали базисні норми успішного старту

Організація роботи та формування виконавчих органів новостворених громад – назва першого у 2020 році семінару для представників ОТГ області, що пройшов за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» у Вінниці 23 січня. Організатори, фахівці Вінницького регіонального офісу Програми, запросили до участі у навчальному заході керівників та працівників органів місцевого самоврядування ОТГ області, у яких перші вибори відбулись у 2019 році. Такі громади здійснюють свої перші кроки у статусі об’єднаних. На думку експертів Програми «U-LEAD з Європою», обізнаність щодо законодавчих норм старту діяльності новостворених ОТГ є важливим чинником їх подальшого успіху. На початку семінару присутніх привітав керівник Вінницького регіонального офісу Програми U-LEAD Віталій Швець .

 

Людмила Гурба, радниця з децентралізації та місцевого самоврядування, та Інна Святна, радниця з фінансів та управління Вінницького регіонального офісу U-LEAD, підготували для учасників зустрічі навчальні кейси з питань формування виконавчих органів та апарату місцевих рад, правового статусу старост ОТГ, оплати праці службовців органів місцевого самоврядування та організації бюджетного процесу.

«Форма організаційної структури апарату та виконавчих органів місцевого самоврядування не визначена законодавством. Однак, проаналізувавши положення законодавства про місцеве самоврядування, стає зрозуміло, що цей документ має містити певний перелік посадових осіб та виконавчих органів – структурних підрозділів, які мають забезпечувати реалізацію повноважень органу місцевого самоврядування.

Структура ОТГ має бути оптимальною та відображати спроможність місцевого органу управління здійснювати визначені законодавством повноваження та функції», – зауважила під час семінару Людмила Гурба. Експертка звернула увагу представників новостворених ОТГ на те, що структура органів ОМС не може бути сталою, а повинна переглядатись та аналізуватись на предмет її ефективності в процесі розвитку громади.

 

 

Актуальним для учасників семінару стало обговорення правового стаутусу старост громад – посадових осіб з новими повноваженнями. Як зазначила Людмила Гурба, голови старостинських округів повинні розумітися на межах своїх повноважень, а керівник ОТГ має знати механізми заміщення старости у разі його відсутності. У форматі «Старостинський округ як територія юрисдикції старости» учасники семінару виконали практичну вправу, під час якої аналізували прийняті радами положення про старост на відповідність їх чинному законодавству. Крім того, представники новостворених громад області дізналися про те, які повноваження можуть здійснюватись старостами в частині нотаріальних дій, чи можна покладати на старост дії по реєстрації місця проживання, реєстрації чи зняття з реєстрації місця проживання/перебування, заходи щодо державної реєстрації народження фізичної особи та її походження.

 

Представники нових ОТГ Вінниччини жваво обмінювались думками, першим досвідом управління громадою та провели дискусію разом з експертами з питань господарювання громад.

Оксана Сторожук, секретар Теплицької селищної ради, відзначила доречність навчальної зустрічі. На її думку, кожна громада є унікальною, має свої особливості розвитку і повинна знайти свій шлях до успіху через базові знання.
«Ми створились у червні минулого року і вже маємо певний досвід. Наша громада тісно співпрацювала із експертами U-LEAD з початку об’єднання. У нас є велика кількість старостинських округів, їх керівники входять до складу селищної ради і ми враховуємо пропозиції всіх територій. Та законодавство стрімко змінюється, все нове. На мою думку, такі заходи потрібно проводити і в подальшому, щоб ОТГ отримали яксні консалтингові послуги: вивчайте, адаптуйте до своєї громади та розвивайтесь», – прокоментувала враження від заходу Оксана Сторожук.
Окремий блок навчальної зустрічі фахівці регіонального офісу U-LEAD присвятили ознайомленню із питаннями організації бюджетного процесу та оплати праці штатних працівників органів місцевого самоврядування. В ході семінару для учасників провели work shop з моделювання та аналізування бюджету ОТГ.

«Із набуттям нових повноважень одним із важливих напрямків діяльності ОТГ є зміни в оплаті праці. Органи місцевого самоврядуваня користуються Постановою КМУ № 268 щодо оплати праці працівників ОМС. Але, зі створенням ОТГ та її виконавчих органів змінюється Порядок встановлення посадових окладів штатних працівників. Важливим моментом в організації управління громадою є забезпечення належного рівня оплати праці з метою залучення фахівців відповідної кваліфікації. Разом з тим, варто пам’ятати, що питома вага таких видатків у загальному фонді бюджету ОТГ не повинна перевищувати 20%. Тобто нові ОТГ повинні збалансувати свої потреби в ефективному управлінні кадровими ресурсами з одночасним забезпеченням стійкості власного бюджету», – наголосила під час семінару Інна Святна, радниця з фінансів та управління Вінницького регіонального офісу Програми.

 

Довідково:
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Шукали всю ніч: стали відомі подробиці зникнення дівчини-підлітка
Люди

Шукали всю ніч: стали відомі подробиці зникнення дівчини-підлітка

Сьогодні, 10:56

Добу невідомості та ретельних пошуків. У селі Пиків безслідно зникла 14-річна дівчина. Що ж за біда могла статися з дитиною? Про ….

П’яний водій «Мерседес ML» на смерть збив велосипедиста – ДТП у Іллінцях
Новини

П’яний водій «Мерседес ML» на смерть збив велосипедиста – ДТП у Іллінцях

Сьогодні, 09:43

Жахлива трагедія у м. Іллінці. Керманич автомобіля «Мерседес МL» протаранив велосипедиста. Потужний удар не лишив бідолашному шансів на життя. Що ж ….

Слідами загадково загиблого Михайла Зубчука бігає мама Надія: чому немає висновків судмедекспертизи?
Важливе

Слідами загадково загиблого Михайла Зубчука бігає мама Надія: чому немає висновків судмедекспертизи?

Вчора, 14:38

Мама загиблого Михайла Зубчука звернулась до правоохоронних органів! Надія Лукаш очікує висновку судово-медичної експертизи і шокована бездіяльністю слідчого, який відверто ігнорує ….

Багатодітний батько з Вінниці після смерті дружини сам виховує 6 дітей (відео)
Люди

Багатодітний батько з Вінниці після смерті дружини сам виховує 6 дітей (відео)

Вчора, 13:18

Уже шість років, як вінничанин Ігор Бурдейний для своїх шістьох дітей є і татом, і мамою. Історію чоловіка опублікувало видання Суспільне. ….

Останні новини

Більше новин