Бершадська місцева прокуратура відреагувала на випадки невиконання суспільно корисних робіт

27.01.2020
Бершадська місцева прокуратура відреагувала на випадки невиконання суспільно корисних робіт

Державою посилено захист дітей, які мають право на одержання аліментів, шляхом прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Зокрема, Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено нормами щодо визначення нового виду адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт за вчинення особами адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 вказаного кодексу, а саме несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

За визначенням законодавця суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об’єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування та призначаються судом на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин.

Так, Бершадським районним судом, упродовж 2019 року, винесено 15 постанов про накладення на порушників, що ухиляються від сплати аліментів на утримання дітей, адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт. Проте, не всі особи добровільно бажають відбути вказане стягнення, а також органи місцевого самоврядування не у повній мірі виконують обов’язки, покладені на них законом, щодо сприяння виконання зазначеним рішенням суду.

У зв’язку з цим, Бершадською місцевою прокуратурою Вінницької області,  під час здійснення нагляду в порядку ст.26 Закону України «Про прокуратуру» за додержанням законів при виконанні судових рішень, протягом поточного року, внесено 7 документів реагування органам місцевого самоврядуванням Бершадського району та Бершадському відділу з питань пробації філії Державної установи “Центр пробації” у Вінницькій області про усунення порушень вимог законодавства при виконанні адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, які задоволено зі вжиттям заходів до недопущення в подальшому порушень прав та інтересів дітей, на користь яких судом накладено зазначені стягнення.

За інформацією пресслужби прокуратури Вінницької області
Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Жінка і дитина потрапили в ДТП на переході у Вінниці
Люди

Жінка і дитина потрапили в ДТП на переході у Вінниці

Вчора, 16:53

У вівторок, 29 листопада, на Немирівському шосе у Вінниці автомобіль ZAZ збив жінку з дитиною, які переходили дорогу по нерегульованому пішохідному переході. За ….

У боях за Україну загинув бойовий медик з Вінниччини Костянтин Тимошенко
Новини

У боях за Україну загинув бойовий медик з Вінниччини Костянтин Тимошенко

Вчора, 16:34

Поблизу населеного пункту Яковлівка Бахмутського району в Донецькій області загинув бойовий медик Костянтин Тимошенко з села Руданське Шаргородської громади. Про ….

Зрадницю, яка допомагала росіянам на Херсонщині, затримали у Вінниці
Важливе

Зрадницю, яка допомагала росіянам на Херсонщині, затримали у Вінниці

Вчора, 16:01

СБУ затримала у Вінниці зрадницю, яка допомагала російським військовим на Херсонщині та втекла звідти після того, як туди прийшли ЗСУ.  ….

Під час обстрілу на війні загинув 21-річний Олександр Звізда
Люди

Під час обстрілу на війні загинув 21-річний Олександр Звізда

29.11.2022

Поблизу села Терни Донецької області 27 листопада, внаслідок обстрілу, загинув військовий Олександр Звізда з Вінниччини. Боєць родом з села Сміла ….