Прокуратура виявила порушення пожежної безпеки в установах виконання покарань області

02.04.2020
Прокуратура виявила порушення пожежної безпеки в установах виконання покарань області

Прокуратурою Вінницької області проведено перевірку стану додержання вимог кримінально-виконавчого законодавства в органах пробації та законодавства про пожежну безпеку в установах виконання покарань області.

Установлено, що органами пробації не завжди вивчаються майбутніумови проживання та соціального влаштування осіб засуджених до позбавлення волі, які готуються до звільнення.

Мають місце випадки неналежного здійснення індивідуально-профілактичної роботи із особами засудженими до покарань не пов’язаними із позбавленням волі, що призводить до вчинення такими особами повторних злочинів.

Встановлено факти подання до суду передчасних та необґрунтованих подань про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у виді виправних робіт, без реального підтвердження виправлення засуджених осіб, несвоєчасного ініціювання питання скасування відносно засуджених осіб іспитового строку та направлення осіб для відбування покарання в місця позбавлення волі.

Виробничі приміщення більшості установ не обладнані припливно-витяжною вентиляцією, чим створюється загроза для здоров’я засуджених.

Не проводяться випробовування стану ізоляції електричних подовжувачів, а камфори жарочних плит, не приєднані до заземлюючого пристрою.

Дерев’яні конструкції горищних приміщень не оброблені вогнетривким розчином, через що, в одній із установ нещодавно двічі стались пожежі, внаслідок чого вигорів дах виробничих приміщень. Приміщення установ не обладнані системою пожежної сигналізації.

Установи виконання покарань недоукомплектовані первинними засобами пожежогасіння, відсутні інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу у разі виникнення надзвичайних ситуацій або інших нестандартних подій, персонал не забезпечено відповідними засобами захисту органів дихання, пожежно-рятувальні автомобілі не перебувають у стані повної готовності.

Вказані порушення є непоодинокими та носять системний характер.

За наслідками перевірки керівникам органів пробації та установ виконання покарань внесено  документи прокурорського реагування, які перебувають на розгляді.

За інформацією пресслужби прокуратури Вінницької області
Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

15-річного юнака вразило струмом на даху поїзда у Козятині
Люди

15-річного юнака вразило струмом на даху поїзда у Козятині

Сьогодні, 17:17

Наразі 15-річний постраждалий знаходиться у лікарні. На залізничній станції у Козятині 15-річного хлопця ударило струмом, коли він заліз на вантажний вагон. ….

На Вінниччині триває набір у стрілецький батальйон ЗСУ. Хто може долучитися
Новини

На Вінниччині триває набір у стрілецький батальйон ЗСУ. Хто може долучитися

Сьогодні, 16:45

На Вінниччині продовжують формувати стрілецький батальйон ЗСУ. Нині набирають військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років, переселенців та усіх охочих. Про ….

Під час пожежі у власному домі на Вінниччині загинула пенсіонерка
Новини

Під час пожежі у власному домі на Вінниччині загинула пенсіонерка

Сьогодні, 16:15

На Вінниччині під час пожежі житлового будинку загинула 83-річна жінка. Подія сталася увечері 29 січня.  Про це інформують на Facebook-сторінці Держслужби з ….

У першій декаді лютого світло відключатимуть рідше. Оновлений графік
Важливе

У першій декаді лютого світло відключатимуть рідше. Оновлений графік

Сьогодні, 14:18

Енергосистема України активно відновлюється після атак на об’єкти критичної інфраструктури. У Вінницькій області діють три черги споживачів, яким обмежують подачу ….