Як  забезпечити виконання місцевих  бюджетів в умовах карантину вивчали ОТГ Вінниччини онлайн

07.04.2020
Як  забезпечити виконання місцевих  бюджетів в умовах карантину вивчали ОТГ Вінниччини онлайн

 

Перший онлайн семінар для представників фінансових служб ОТГ Вінниччини організували фахівці Вінницького регіонального офісу програми «U-LEAD з Європою».  Навчальну дистанційну зустріч присвятили актуальним питанням підготовки проектів рішень про встановлення місцевих податків.

З почату запровадження карантинних заходів експерти  регіонального Офісу Програми працюють в онлайн форматі та отримують значну кількість запитів від працівників органів місцевого самоврядування стосовно організації роботи структурних підрозділів на в період карантину. Особливої уваги потребують викликають питання сталого наповнення місцевих бюджетів та запобігання ризикам  їх невиконання. Про це повідомила Інна Святна, радниця з муніципальних фінансів та управління  Офісу.

«Ключові новації законодавства щодо місцевих податків, в першу чергу, стосуються змін, які викладені у ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який прийнято ВРУ у березні поточного року. Особливу увагу Обов’язково потрібно  звернути на  поноваження місцевих рад щодо зменшення ставок єдиного податку, визначених законом. Це важливий крок, адже громади зможуть вплинути на процес підтримки бізнесу і водночас збалансувати питання  наповнення бюджету. У 2020 році органам мсіцевого самоврядування дозволено, як виняток, зменшувати ставки єдиного податку, не дотримуючись норм, визначених Податковим кодексом України щодо термінів прийняття  певних рішень, а також з окремих питань регуляторної політики», – зазначила Інна Святна.

 

За словам експертки, сьогодні місцеві бюджети несуть  значне навантаження щодо виконання заходів із запобігання поширенню коронавірусу, що тягне за собою ризики невиконання  фінансових планів, тож бюджетний процес потрібно збалансувати з огляду на надзвичайну ситуацію.

Під час онлайн семінару учасники-фінансисти  з ОТГ Вінниччини обговорили механізми мінімізації ризиків втрат місцевих бюджетів на період запровадження карантину та виявлення можливих резервів збільшення надходжень.

Серед джерел наповнення  місцевих кошторисів бюджетів  Інна Святна  називає виявлення незалучених  до оподаткування суб’єктів, посилення співпраці із органами  фіскальної служби, а також проведення інвентаризації земельних ресурсів.

 

 

 «В умовах карантину важливо  посилити роз’яснювальну роботу серед представників місцевого бізнесу щодо вчасної сплати податків. З іншого боку,  варто знизити непершочергові витрати з місцевих бюджетів. Наприклад – придбання техніки, меблів, призупинення будівельних та ремонтних робіт. Це сприятиме ефективному використанню  коштів, забезпечить своєчасну виплату заробітних плат працівникам бюджетних та комунальних установ, виконання соціальних зобов’язань», – прокоментувала Інна Святна.

«Сьогодні для нас першочерговим завданням є виплата заробітної плати. Ці питання тримаємо на особливому контролі. Більше 2 млн грн. складає сума, яку необхідно акумулювати для здійснення цих виплат. Тому, ми відклали непершочергові витрати з бюджету  та зосередились на роз’яснювальній роботі з бізнесом, стосовно своєчасної сплати податків. Крім того, коштом громади підтримали сферу охорони здоров’я – купили апарат ШВЛ – 60 тис грн, а також профінансували медиків для закупки засобів захисту, дезинфекції і медикаментів», – прокоментувала  Тетяна Шепетіна, керівниця фінансового підрозділу Дашівської селищної ради.

Як повідомив Віталій Швець – керівник Вінницького регіонального офісу U-LEAD  за підсумками онлайн-зустрічі, представники громад виявили високий рівень зацікавленості  до дистанційного навчання. До відео-конференції долучились 35 керівників фінансових служб ОТГ області, в тому числі й представники великих міст. На думку керівника Офісу, це свідчить про значну актуальність тематики  запропонованих онлайн-кейсів від експертів Програми.

Віталій Швець зазначив, що найближчим часом команда  Вінницького регіонального офісу Програми запропонує для ОТГ Вінниччини  нові дистанційні семінари з найважливіших питань діяльності органів місцевого самоврядування  в умовах карантину та подальшого розвитку громад.

 

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Шукали всю ніч: стали відомі подробиці зникнення дівчини-підлітка
Люди

Шукали всю ніч: стали відомі подробиці зникнення дівчини-підлітка

Сьогодні, 10:56

Добу невідомості та ретельних пошуків. У селі Пиків безслідно зникла 14-річна дівчина. Що ж за біда могла статися з дитиною? Про ….

П’яний водій «Мерседес ML» на смерть збив велосипедиста – ДТП у Іллінцях
Новини

П’яний водій «Мерседес ML» на смерть збив велосипедиста – ДТП у Іллінцях

Сьогодні, 09:43

Жахлива трагедія у м. Іллінці. Керманич автомобіля «Мерседес МL» протаранив велосипедиста. Потужний удар не лишив бідолашному шансів на життя. Що ж ….

Слідами загадково загиблого Михайла Зубчука бігає мама Надія: чому немає висновків судмедекспертизи?
Важливе

Слідами загадково загиблого Михайла Зубчука бігає мама Надія: чому немає висновків судмедекспертизи?

Вчора, 14:38

Мама загиблого Михайла Зубчука звернулась до правоохоронних органів! Надія Лукаш очікує висновку судово-медичної експертизи і шокована бездіяльністю слідчого, який відверто ігнорує ….

Багатодітний батько з Вінниці після смерті дружини сам виховує 6 дітей (відео)
Люди

Багатодітний батько з Вінниці після смерті дружини сам виховує 6 дітей (відео)

Вчора, 13:18

Уже шість років, як вінничанин Ігор Бурдейний для своїх шістьох дітей є і татом, і мамою. Історію чоловіка опублікувало видання Суспільне. ….

Останні новини

Більше новин