Як  забезпечити виконання місцевих  бюджетів в умовах карантину вивчали ОТГ Вінниччини онлайн

07.04.2020
Як  забезпечити виконання місцевих  бюджетів в умовах карантину вивчали ОТГ Вінниччини онлайн

 

Перший онлайн семінар для представників фінансових служб ОТГ Вінниччини організували фахівці Вінницького регіонального офісу програми «U-LEAD з Європою».  Навчальну дистанційну зустріч присвятили актуальним питанням підготовки проектів рішень про встановлення місцевих податків.

З почату запровадження карантинних заходів експерти  регіонального Офісу Програми працюють в онлайн форматі та отримують значну кількість запитів від працівників органів місцевого самоврядування стосовно організації роботи структурних підрозділів на в період карантину. Особливої уваги потребують викликають питання сталого наповнення місцевих бюджетів та запобігання ризикам  їх невиконання. Про це повідомила Інна Святна, радниця з муніципальних фінансів та управління  Офісу.

«Ключові новації законодавства щодо місцевих податків, в першу чергу, стосуються змін, які викладені у ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який прийнято ВРУ у березні поточного року. Особливу увагу Обов’язково потрібно  звернути на  поноваження місцевих рад щодо зменшення ставок єдиного податку, визначених законом. Це важливий крок, адже громади зможуть вплинути на процес підтримки бізнесу і водночас збалансувати питання  наповнення бюджету. У 2020 році органам мсіцевого самоврядування дозволено, як виняток, зменшувати ставки єдиного податку, не дотримуючись норм, визначених Податковим кодексом України щодо термінів прийняття  певних рішень, а також з окремих питань регуляторної політики», – зазначила Інна Святна.

 

За словам експертки, сьогодні місцеві бюджети несуть  значне навантаження щодо виконання заходів із запобігання поширенню коронавірусу, що тягне за собою ризики невиконання  фінансових планів, тож бюджетний процес потрібно збалансувати з огляду на надзвичайну ситуацію.

Під час онлайн семінару учасники-фінансисти  з ОТГ Вінниччини обговорили механізми мінімізації ризиків втрат місцевих бюджетів на період запровадження карантину та виявлення можливих резервів збільшення надходжень.

Серед джерел наповнення  місцевих кошторисів бюджетів  Інна Святна  називає виявлення незалучених  до оподаткування суб’єктів, посилення співпраці із органами  фіскальної служби, а також проведення інвентаризації земельних ресурсів.

 

 

 «В умовах карантину важливо  посилити роз’яснювальну роботу серед представників місцевого бізнесу щодо вчасної сплати податків. З іншого боку,  варто знизити непершочергові витрати з місцевих бюджетів. Наприклад – придбання техніки, меблів, призупинення будівельних та ремонтних робіт. Це сприятиме ефективному використанню  коштів, забезпечить своєчасну виплату заробітних плат працівникам бюджетних та комунальних установ, виконання соціальних зобов’язань», – прокоментувала Інна Святна.

«Сьогодні для нас першочерговим завданням є виплата заробітної плати. Ці питання тримаємо на особливому контролі. Більше 2 млн грн. складає сума, яку необхідно акумулювати для здійснення цих виплат. Тому, ми відклали непершочергові витрати з бюджету  та зосередились на роз’яснювальній роботі з бізнесом, стосовно своєчасної сплати податків. Крім того, коштом громади підтримали сферу охорони здоров’я – купили апарат ШВЛ – 60 тис грн, а також профінансували медиків для закупки засобів захисту, дезинфекції і медикаментів», – прокоментувала  Тетяна Шепетіна, керівниця фінансового підрозділу Дашівської селищної ради.

Як повідомив Віталій Швець – керівник Вінницького регіонального офісу U-LEAD  за підсумками онлайн-зустрічі, представники громад виявили високий рівень зацікавленості  до дистанційного навчання. До відео-конференції долучились 35 керівників фінансових служб ОТГ області, в тому числі й представники великих міст. На думку керівника Офісу, це свідчить про значну актуальність тематики  запропонованих онлайн-кейсів від експертів Програми.

Віталій Швець зазначив, що найближчим часом команда  Вінницького регіонального офісу Програми запропонує для ОТГ Вінниччини  нові дистанційні семінари з найважливіших питань діяльності органів місцевого самоврядування  в умовах карантину та подальшого розвитку громад.

 

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Під Калинівкою сталася ДТП за участю фури «Roshen» та легковика. Друге авто згоріло
Важливе

Під Калинівкою сталася ДТП за участю фури «Roshen» та легковика. Друге авто згоріло

Вчора, 18:01

8 лютого на трасі біля Калинівки сталась ДТП за участі та вантажівки «Roshen» та легковика. Друге авто після зіткнення загорілося. Про ….

Четвертий день на Вінниччині розшукують 18-річного хлопця
Важливе

Четвертий день на Вінниччині розшукують 18-річного хлопця

Вчора, 17:10

На Вінниччині четвертий день розшукують 18-річного вінничанина Гуменюка Василя Вікторовича. 4 лютого хлопець пішов з дому і досі невідомо, де ….

Обікрав односельця та витратив гроші на власні потреби
Важливе

Обікрав односельця та витратив гроші на власні потреби

Вчора, 17:02

56-річний житель села Тульчинського району проник до будинку односельця та обікрав односельця. За вчинення такого злочину зловмиснику загрожує до 8 ….

П’яний водій без посвідчення спричинив ДТП на Хмельницькому шосе
Люди

П’яний водій без посвідчення спричинив ДТП на Хмельницькому шосе

Вчора, 15:51

7 лютого у Вінниці на Хмельницькому шосе сталося ДТП за участі трьох автомобілів: Mazda 6, Toyota RAV4 та Opel Astra.  Як повідомили ….