Експерти U-LEAD розповідали ОТГ Вінниччини як використовувати проєктний підхід для залучення інвестицій

23.04.2020
Експерти U-LEAD розповідали ОТГ Вінниччини як використовувати проєктний підхід для залучення інвестицій

25 представників з 20 ОТГ Вінниччини стали учасниками семінару з проєктного менеджменту у сфері залучення інвестицій. Захід, організований експертами  Вінницького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»,  пройшов 23 квітня  у форматі онлайн-конференції та мав на меті  ознайомлення  працівників виконавчих органів громад області із навичками підготовки проєктів, покращення інвестиційного потенціалу ОТГ та ознайомлення із актуальними конкурсними програмами розвитку.

«Проєктний менеджмент – це сфера компетенцій, які необхідні сьогодні кожному працівнику органу місцевого самоврядування. Вдосконалювати свої навички в цій сфері необхідно постійно, адже світ не стоїть на місці, і нові підходи до проєктної діяльності з’являються постійно. Особливо, коли ми говоримо про залучення інвестицій в громаду. Якісно підготовлені проєктні пропозиції з використанням сучасних підходів завжди матимуть успіх», – зазначив  Віталій Швець, керівник Вінницького регіонального офісу Програми.

Спікером онлайн-зустрічі виступив Юрій Войціцький – експерт з регіонального та місцевого розвитку Програми U-LEAD. Він наголосив, що наслідки економічної кризи незабаром  будуть більш відчутні і кожна можливість залучення коштів стане для органів місцевого самоврядування важливим ресурсом у процесі виконання своїх повноважень та надання  якісних публічних послуг населенню.

«З точки зору інвестицій громада може сама бути інвестором і в той же час бути партнером для потенційних інвесторів, як внутрішніх, так і зовнішніх. При розумній інвестиційній політиці збільшиться шанс виділитись на фоні конкурентів (сусідніх громад) і переконати бізнес, що «мої умови найкращі, а місцеві ресурси – найбільш відповідають його запитам». Покращувати ефективності інвестиційних проєктів допомагає проєктний підхід, з огляду на їх унікальність, складність виконання і пов’язаність окремих кроків між собою. Використання супутніх інструментів, таких як Поділ робіт (WBS), ресурсів (RBS), мережевої діаграми, а також програмних продуктів типу Microsoft Project або ProjectLibre дозволяє значно оптимізувати час і кошти, а також ефективніше використовувати людський потенціал адміністраційної структури ОТГ», – зазначив Юрій Войціцький.

В ході онлайн – зустрічі учасники  ознайомились із сучасними  підходами до  проектного менеджменту, а також  вивчили  інструменти розробки інвестиційного паспорта громади як  важливого  документу  у процесі залучення інвестицій. З досвідом розробки такого документу поділилась спеціалістка з інвестиційної та маркетингової політики Барської міської ради – Ірина Походзей. Нещодавно  в ОТГ створили інвестиційний паспорт і вона стала керівницею робочої групи з розробки.

«З перших днів роботи було зрозуміло, що інвестиційний паспорт ОТГ  має бути, якщо мова йде про залучення інвестицій. За результатами розробки  та з огляду на отриманий досвід можна порадити:  по-перше –  потрібні якісні фото обєктів, це  важлива умова.  По-друге – варто зібрати команду однодумців та професійних людей. З нами працювали, крім голови міської ради, начальники відділів земельних ресурсів, архітектури і це виявилось надзвичайно корисним. Разом ми проводили наради, обговорення, ділились думками та ідеями. По-третє, інвестиційний паспорт має бути складений доступною, зрозумілою мовою. По завершенні роботи ми отримали схвальні відгукивід колег з інших областей. Допомагали фахівці ULEAD, зокрема – Юрій Войціцький і ми вдячні за консультаційну підтримку», – розповіла Ірина Походзей.

В ході олайн-семінару учасники виконали ряд практичних вправ, а також мали можливість  поставити свої запитання та отримати відповіді в інтерактивному чаті.

Тетяна Герман, начальник відділу  стратегічного плануання та інвестиційної політики Іллінецької міської ради, учасниця семінару, прокоментувала враження від онлайн-зустрічі.

«Хочу відзначити високу практичну складову семінарів від фахівців Програми ULEAD. Адже теорія – це добре, але знання потрібно вміти застосувати на практиці і такі поради  завжди присутні у навчальних заходах від експертів ULEAD. Цього разу  було представлено новий для нас інстурмент ProjectLibre, будемо користуватись. Цікавою, теж з практичної точки зору, є інформація про створення інвестиційного паспорта громади, сьогодні ми працюємо над таким документом. Крім того, Іллінецька ОТГ розпочала співпрацю із Швейцарським проектом у сфері діджиталізації, тож нові знання стануть у нагоді»,- повідомила Тетяна Герман.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Моторошна ДТП на Вінниччині: водій «ВАЗ» збив на переході жінку
Люди

Моторошна ДТП на Вінниччині: водій «ВАЗ» збив на переході жінку

Сьогодні, 16:47

Сьогодні вранці в Могилеві-Подільському сталася аварія. Легковий автомобіль, який рухався по вулиці Стависька, збив літню жінку. Поліція з’ясовує деталі справи. ….

«На це боляче дивитись»: поліцейській Черкашиній продовжують збирати кошти на лікування
Важливе

«На це боляче дивитись»: поліцейській Черкашиній продовжують збирати кошти на лікування

Сьогодні, 13:41

Поліцейська Ірина Черкашіна – бореться з підступною недугою. У неї виявили пухлину головного мозку. Жінку прооперували у столичній лікарні. Невдало. Щоб врятувати її життя, необхідна чергова ….

Три тисячі. П’яний водій «ВАЗ» намагався відкупитись від поліцейських
Люди

Три тисячі. П’яний водій «ВАЗ» намагався відкупитись від поліцейських

Сьогодні, 11:43

6 грудня у Томашполі за порушення Правил дорожнього руху зупинили водія «ВАЗ». Керманич, недовго думаючи, вийшов з вказаного транспортного засобу та ….

Помер відомий вінницький лікар-гінеколог Валерій Дехтярьов
Люди

Помер відомий вінницький лікар-гінеколог Валерій Дехтярьов

Сьогодні, 08:00

Відійшов у вічність лікар-гінеколог Вінницької обласної клінічної лікарні ім.М.І. Пирогова Валерій Дехтярьов. Про сумну звістку 6 грудня повідомили на сторінці закладу в ….