Експерти U-LEAD розповідали ОТГ Вінниччини як використовувати проєктний підхід для залучення інвестицій

25 представників з 20 ОТГ Вінниччини стали учасниками семінару з проєктного менеджменту у сфері залучення інвестицій. Захід, організований експертами Вінницького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», пройшов 23 квітня у форматі онлайн-конференції та мав на меті ознайомлення працівників виконавчих органів громад області із навичками підготовки проєктів, покращення інвестиційного потенціалу ОТГ та ознайомлення із актуальними конкурсними програмами розвитку.
«Проєктний менеджмент – це сфера компетенцій, які необхідні сьогодні кожному працівнику органу місцевого самоврядування. Вдосконалювати свої навички в цій сфері необхідно постійно, адже світ не стоїть на місці, і нові підходи до проєктної діяльності з’являються постійно. Особливо, коли ми говоримо про залучення інвестицій в громаду. Якісно підготовлені проєктні пропозиції з використанням сучасних підходів завжди матимуть успіх», – зазначив Віталій Швець, керівник Вінницького регіонального офісу Програми.
Спікером онлайн-зустрічі виступив Юрій Войціцький – експерт з регіонального та місцевого розвитку Програми U-LEAD. Він наголосив, що наслідки економічної кризи незабаром будуть більш відчутні і кожна можливість залучення коштів стане для органів місцевого самоврядування важливим ресурсом у процесі виконання своїх повноважень та надання якісних публічних послуг населенню.
«З точки зору інвестицій громада може сама бути інвестором і в той же час бути партнером для потенційних інвесторів, як внутрішніх, так і зовнішніх. При розумній інвестиційній політиці збільшиться шанс виділитись на фоні конкурентів (сусідніх громад) і переконати бізнес, що «мої умови найкращі, а місцеві ресурси – найбільш відповідають його запитам». Покращувати ефективності інвестиційних проєктів допомагає проєктний підхід, з огляду на їх унікальність, складність виконання і пов’язаність окремих кроків між собою. Використання супутніх інструментів, таких як Поділ робіт (WBS), ресурсів (RBS), мережевої діаграми, а також програмних продуктів типу Microsoft Project або ProjectLibre дозволяє значно оптимізувати час і кошти, а також ефективніше використовувати людський потенціал адміністраційної структури ОТГ», – зазначив Юрій Войціцький.
В ході онлайн – зустрічі учасники ознайомились із сучасними підходами до проектного менеджменту, а також вивчили інструменти розробки інвестиційного паспорта громади як важливого документу у процесі залучення інвестицій. З досвідом розробки такого документу поділилась спеціалістка з інвестиційної та маркетингової політики Барської міської ради – Ірина Походзей. Нещодавно в ОТГ створили інвестиційний паспорт і вона стала керівницею робочої групи з розробки.
«З перших днів роботи було зрозуміло, що інвестиційний паспорт ОТГ має бути, якщо мова йде про залучення інвестицій. За результатами розробки та з огляду на отриманий досвід можна порадити: по-перше – потрібні якісні фото об’єктів, це важлива умова. По-друге – варто зібрати команду однодумців та професійних людей. З нами працювали, крім голови міської ради, начальники відділів земельних ресурсів, архітектури і це виявилось надзвичайно корисним. Разом ми проводили наради, обговорення, ділились думками та ідеями. По-третє, інвестиційний паспорт має бути складений доступною, зрозумілою мовою. По завершенні роботи ми отримали схвальні відгукивід колег з інших областей. Допомагали фахівці U–LEAD, зокрема – Юрій Войціцький і ми вдячні за консультаційну підтримку», – розповіла Ірина Походзей.
В ході олайн-семінару учасники виконали ряд практичних вправ, а також мали можливість поставити свої запитання та отримати відповіді в інтерактивному чаті.
Тетяна Герман, начальник відділу стратегічного плануання та інвестиційної політики Іллінецької міської ради, учасниця семінару, прокоментувала враження від онлайн-зустрічі.
«Хочу відзначити високу практичну складову семінарів від фахівців Програми U–LEAD. Адже теорія – це добре, але знання потрібно вміти застосувати на практиці і такі поради завжди присутні у навчальних заходах від експертів U–LEAD. Цього разу було представлено новий для нас інстурмент ProjectLibre, будемо користуватись. Цікавою, теж з практичної точки зору, є інформація про створення інвестиційного паспорта громади, сьогодні ми працюємо над таким документом. Крім того, Іллінецька ОТГ розпочала співпрацю із Швейцарським проектом у сфері діджиталізації, тож нові знання стануть у нагоді»,- повідомила Тетяна Герман.
ЧИТАЙТЕ також

15-річного юнака вразило струмом на даху поїзда у Козятині
Наразі 15-річний постраждалий знаходиться у лікарні. На залізничній станції у Козятині 15-річного хлопця ударило струмом, коли він заліз на вантажний вагон. ….

На Вінниччині триває набір у стрілецький батальйон ЗСУ. Хто може долучитися
На Вінниччині продовжують формувати стрілецький батальйон ЗСУ. Нині набирають військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років, переселенців та усіх охочих. Про ….

Під час пожежі у власному домі на Вінниччині загинула пенсіонерка
На Вінниччині під час пожежі житлового будинку загинула 83-річна жінка. Подія сталася увечері 29 січня. Про це інформують на Facebook-сторінці Держслужби з ….

У першій декаді лютого світло відключатимуть рідше. Оновлений графік
Енергосистема України активно відновлюється після атак на об’єкти критичної інфраструктури. У Вінницькій області діють три черги споживачів, яким обмежують подачу ….