ОТГ Вінниччини вивчали інструменти ефективного управління земельними ресурсами

30.04.2020
ОТГ Вінниччини вивчали інструменти ефективного  управління земельними ресурсами

Консультаційний онлайн-марафон  з питань просторового планування та управління земельними ресурсами для ОТГ Вінниччини організував Вінницький  регіональний офіс Програми «U-LEAD зЄвропою». Студенянська, Тульчинська, Жданівська, Дашівська, Брацлавська, Барська, Немирівська та  Теплицька ОТГ стали учасниками дистанційної зустрічі, яку провів експерт  з просторового планування Програми  – Олександр Придатко.

Протягом години  представники   відповідних підрозділів  ОМС кожної ОТГ Вінницького регіону  – учасниці онлайн-заходу спілкувались із експертом U-LEAD та  отримали відповіді на актуальні питання з ефективного управління земельними ресурсами громад.

Як повідомив  Віталій Швець – керівник Вінницького регіонального офісу U-LEAD,  більшість питань, які задавали фахівці ОТГ – учасники онлайн-консультацій, стосувалися розробки генеральних планів територій, а також забезпечення  процесу ефективного використання земель.

«Ключовим на сьогоднішній день для громад є інвентаризація та моніторинг використання земельних ресурсів. Також, важливо забезпечити виготовлення (оновлення) містобудівної документації, що в свою чергу сприятиме ефективному управлінню територією та можливості залучення інвестора», – зазначив керівник регіонального Офісу.

«Генеральний план нашої громади  залишився  з минулих часів, нового поки не маємо можливості розробити.  Адже  проектні роботи – це додаткові кошти з місцевого бюджету, який під час карантину зазнає втрат через зниження надходжень. Тому, для нас  актуальними є питання  як  бути у такій ситуації, чи можна користуватись старими планами?  Під час консультації у доступній формі ми отримали відповіді на запитання та дізнались багато нового», – повідомляє Олена Українець, головний спеціаліст відділу  ЖКГ, земельних ресурсів та архітектури Жданівської сільської ради.

«По території Брацавської ОТГ протікає р.Південний Буг, відтак, маємо ряд ділянок прибережно- захисної смуги, що регулюється відповідним законом. Разом з тим, окремі  території історично  використовуються ще до прийняття законодавства,  наприклад релігійними громадами, тому – виникають  запитання як правильно оформляти такі  ділянки», – прокоментувала онлайн-дискусію  Юлія Чорна , начальниця відділу земельних відносин Брацлавської селищної ОТГ

«Для нашої громади актуальними є питання  про відшкодування збитків за користування  землями без правоустановлюючих документів, адже це  впливає на надходження до скарбниці громади.  Особливо проблемні питання ділянок, на яких побудована нерухомість, що ускладнює стягнення збитків. У таких випадках для органів місцевого самоврядування важливим є  визначення чіткого алгоритму дій під час вирішення таких питань», – пояснює Ігор Шуляк, начальник відділу земельних відносин Барської міської ради.

Протягом  8 годин продовжувалась онлайн-консультація з представниками ОТГ області. За  підсумками дискусії Олександр Придатко, експерт  з просторового планування  Прорами «U-LEAD з Європою», відзначив найбільшу зацікавленість ОТГ Вінниччини  з  розробки містобудівної документації, стягнення  плати за землю.

«Варто розуміти, що без Генерального плану громада не зможе не тільки залучити інвестора, а й збудувати власні об’єкти. Сьогодні  є ряд питань щодо визначення законодавством процедури  передачі земель у комунальну власність, по  кадастровому обліку. Для громад важливо зібрати свої активи та ефективно ними розпорядитись. Тому, основна порада полягає в налагоджені  відповідного обліку земель і починати потрібно з інвентаризації  активів», – зазначив Олександр Придатко, експерт з просторового планування U-LEAD.

Програма «ULEAD з Європою: розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» спільно фінансується країнами  ЄС та п’ятьма його країнами-членами Німеччиною, Данією, Швецією, Естонією та Польщею  з метою підтримки України на шляху до більш демократичного, стабільного та процвітаючого майбутнього.

 

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

14-річний підліток на мотоциклі потрапив у ДТП. Є постраждалі
Важливе

14-річний підліток на мотоциклі потрапив у ДТП. Є постраждалі

Сьогодні, 13:14

У селі на Вінниччині травмувався 14-річний мотоцикліст та його пасажир Вчора, близько 17:00, у селі Мурафа Жмеринського району сталась дорожньо-транспортна пригода ….

Додому 11 серпня назавжди повертається Руслан Щепанський. Героя зустрінуть живим коридором
Новини

Додому 11 серпня назавжди повертається Руслан Щепанський. Героя зустрінуть живим коридором

Сьогодні, 13:00

У боях за волю України загинув житель Барської громади, наш земляк, старший солдат Руслан Анатолійович Щепанський. Йому назавжди залишиться 50 років. Про це пише Барська ….

«Я бачила її розірване тіло». Розповідь Ірини Дмитрієвої, яка втратила доньку під час обстрілу Вінниці
Люди

«Я бачила її розірване тіло». Розповідь Ірини Дмитрієвої, яка втратила доньку під час обстрілу Вінниці

Сьогодні, 10:30

Ірина Дмитрієва втратила доньку під час ракетного обстрілу Вінниці 14 липня. Тоді 4-річну Лізу вбили у неї на очах. Фото рожевого ….

У Вінницькій міськраді відповіли на петицію щодо встановлення меморіальної дошки на площі Перемоги
Новини

У Вінницькій міськраді відповіли на петицію щодо встановлення меморіальної дошки на площі Перемоги

Вчора, 16:26

У міськраді відповіли на електронну петицію щодо встановлення на площі Перемоги меморіальної дошки для вшанування пам′яті загиблих від ракетного удару, що ….

Останні новини

Більше новин