Як управляти громадою під час пандемії COVID-19? ОТГ Вінничини вивчали зарубіжний досвід на онлайн-форумі U-LEAD

09.05.2020
Як управляти громадою під час пандемії COVID-19? ОТГ Вінничини вивчали зарубіжний досвід на онлайн-форумі U-LEAD

В рамках ініціативи «Солідарність голів громад через муніципальне партнерство»,  за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та організаційної підтримки Вінницького регіонального офісу Програми відбувся  черговий онлайн-форум  для керівників ОТГ Вінниччини – «Інформування громадян та сприяння соціально відповідальній поведінці під час пандемії – приклад муніципалітету Сааремаа, Естонія».

Учасників онлайн-зустрічі привітали Високоповажний Пан Каімо Кууск – Посол Естонії в Україні, Бенедикт Херрманн – представник Представництва ЄС, а також Бастіан Файґель – Директор Програми від GIZ, «U-LEAD з Європою».

«Форум присвячений управлінню місцевими громадами під час пандемії COVID-19.  Це є регулярна платформа, яка демонструє солідарність між головами громад і муніципалітетів країн ЄС та України», – зазначив Бастіан Файґель у вітальному зверненні до учасників та побажав їм успіху.

Під час онлайн – форуму Мадіс Каллас – голова муніципалітету Сааремаа, Естонія,  Владімір Пребіліч – голова муніпалітету Кочев’є, Словенія та Юрій Бова – голова Тростянецької ОТГ, Сумська область, Україна поділились досвідом  управління територіями під час надзвичайної ситуації та відповіли на запитання учасників.

 «Муніципалітет Сааремаа об’єднав 1 міський та 17 сільських муніципалітетів і налічує 32 тис населення, площа –  2700 км кв, бюджет – 65 млн євро. Сааремаа – це найбільший острів Естонії, що має поромне сполучення із материком. Та навіть віддаленість території не вберегла від пандемії. Інфекція поширювалась швидко і карантин був запроваджений з 15 березня по 18 травня. Ми закрили транспортне сполучення,  створили логістику госпіталізації, запровадили  соціальне дистанціювання та засоби захисту. Перші 45 діб створений Штаб з протидії інфекції працював щодня. Ми отримали певні результати. Наприклад, по Естонії захворюваність складає 164 на 1000 осіб, а в Сааремаа – 13 на 1000 осіб. На початку пандемії ми, за досвідом сусідніх країн, закупили контейнери для  поховання, але вони не знадобились, і це, під час такої кризи  – головне досягнення. Сьогодні, Естонія знаходиться приблизно на середині реалізації стратегії виходу з кризи. У нас була незадоволеність та втомленість населення на останніх тижнях карантину, але ми співпрацюємо на всіх рівнях, щоб успішно вийти з локдауну», – розповів Мадіс Каллас.

Голова муніципалітету Сааремаа підкреслив, що під час пандемії для муніципалітетів є важливою підтримка на національному рівні, швидкість прийняття рішень, співпраця влади і населення, а також волонтерство.

В ході онлайн-форуму керівники громад Вінниччини дізнались про досвід муніципалітету Кочев’є, де приділили велику  увагу комунікаціям та  інклюзивним послугам, а також  ознайомились із досягненнями з протидії поширенню інфекції Тростянецької ОТГ, що на Сумщині.

В цілому, за словами спікерів зустрічі,  важливими умовами успішного подолання пандемії, з практичної точки зору, є відповідальність, соціальна згуртованість та комунікація на рівні влади і громади.

«Закордонний досвід – це цікаво і важливо, але варто розуміти, що у нас є своя специфіка – певні  ментальні особливості, фінанси,  нам  би такі бюджети…. Разом з тим, ми теж маємо стратегію реагування та виходу із ситуації. У перші дні пандемії ми створили Штаб з протидії розповсюдженню коронавірусу, до якого долучились представники бізнесу, громадськості, депутати.  Організували логістику дезинфекції, закупили засоби захисту: маски, костюми, безконтактні термометри, задіяли всі служби. Варто сказати, що у надзвичайній ситуації створюється Штаб з ліквідації наслідків, але ж зараз ми працюємо у напрямку запобігання, тому  більше роботи на упередження. По нашій ОТГ маємо одну особу із захворюванням, чоловік вже одужав. У нас забезпечено засобами захисту заклади охорони здоров’я первинного, вторинного рівнів, допомогли також і  бригаді екстреної медицини. Коли є потужна команда, розум та ефективні підходи – все можна вирішити і з невеликими фінансами. Головне, ми отримали досвід, маємо оснащення, далі – будемо готуватись до виходу з карантину», – прокоментував ситуацію на локальному рівні з протидії розповсюдженню коронавірусу Володимир Кулєшов, голова Гніванської ОТГ, учасник онлайн-форуму.

Віталій Швець – керівник Вінницького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», повідомив, що у  майбутньому, мери з Італії, Німеччини, Іспанії та Естонії також проведуть онлайн обговорення з українськими колегами щодо досвіду боротьби з COVID-19.

«Криза, пов’язана із поширенням коронавірусу охопила весь світ і Україну також. Досвід  муніципалітетів, що вже мають успішні результати є надзвичайно корисним для громад Вінниччини. Представники ОТГ області  взяли участь у кількох таких онлайн-форумах та дізналися про кращі практики управління територіями від західних колег, поділились досвідом та обговорили дієві механізми боротьби із пандемією на локальному рівні. Спілкування у такому форматі  продовжиться й надалі і ми сподіваємось на гарні результати», – зазначив Віталій Швець.

 

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

У Вінниці запрацював прокат електросамокатів
Новини

У Вінниці запрацював прокат електросамокатів

Вчора, 16:32

Сервіс оренди самокатів розпочав цьогорічний сезон роботи. Взяти двоколісного на прокат можна з 18 березня.  Як це повідомляють на сторінці Департаменту транспорту ….

Вінничанин намагався втекти до Румунії через крижану річку
Люди

Вінничанин намагався втекти до Румунії через крижану річку

Вчора, 14:42

На Закарпатті затримали жителя Вінниччини, який в гідрокостюмі планував втекти за кордон крижану річку Тису. Про повідомили в Державній прикордонній службі. Чоловіка ….

38-річний чоловік жорстоко вбив гостя та заховав тіло під шифером
Люди

38-річний чоловік жорстоко вбив гостя та заховав тіло під шифером

Вчора, 14:18

Між чоловіками виник конфлікт. На Вінниччині 38-річний чоловік жорстоко вбив товариша, якого запросив у гості. Після цього він заховав його ….

Пішла з дому і не повернулася: у Вінниці розшукують 15-річну Вікторію Верецьку
Важливе

Пішла з дому і не повернулася: у Вінниці розшукують 15-річну Вікторію Верецьку

Вчора, 11:46

Поліцейські розшукують 15-річну Вікторію Верецьку із Вінниці. 18 березня дівчина пішла з дому та не повернулася. Про це повідомили на Facebook-сторінці Національної поліції ….