ОТГ Вінниччини ознайомились із новаціями законодавства у сфері публічних закупівель та системи Prozorro

19.05.2020
ОТГ Вінниччини ознайомились із новаціями законодавства у сфері публічних закупівель та системи Prozorro

«Використання системи Prozorro. Новації законодавства в сфері публічних закупівель» – тема навчального вебінару, що відбувся за участі представників ОТГ Вінниччини. Організаційну підтримку надала Програма «U-LEАD з Європою» та Вінницький регіональний офіс U-LEAD. Спікерами зустрічі виступили експерти ГО «Transparency International Ukraine», ГО «Філософія серця», а також Інна Святна – радниця з муніципальних фінансів та управління регіонального Офісу Програми. До дискусії долучились близько 40 учасників з 20 ОТГ Вінницької області. Це представники фінансових підрозділів виконавчих органів, уповноважені особи, члени тендерних комітетів, фахівці з публічних закупівель місцевих рад.

В ході вебінару учасники ознайомились із кількома навчальними кейсами у сфері публічних закупівель, зокрема:

  • організація закупівельної діяльності Замовника;
  • планування закупівель;
  • практичні аспекти: особливості проведення публічних закупівель та оприлюднення інформації;
  • ключові зміни у законодавстві щодо процесу проведення закупівель та визначення переможця

Експертка ГО «Transparency International Ukraine» Альона Береза та Юлія Грига – ГО «Філософія серця» детально розповіли представникам ОТГ Вінниччини про  функції та повноваження відповідальних осіб, розробку, затвердження та внесення змін до річних планів  публічних закупівель, про здіснення допорогових закупівель, звітування, а також пояснили особливості використання електронних каталогів «Prozorro.Market». Під час вебінару учасники отримали можливість для дискусії у форматі  запитання – відповідь.

«Зміни до законодавства  щодо  здійснення публічних закупівель прийняті у 2019 році і набули чинності  з квітня поточного року.  Новації полягають в  організації кваліфікованого підходу  в процесі проведення закупівель.  Наприклад,  суми закупівель від 50 тис грн  відтепер повинні здійснюватись також  із застосуванням  системи  Prozorro. Це так звані спрощені закупівлі  і проводити їх може лише уповноважена особа замовника товарів чи послуг. Такі  уповноважені особи можуть призначатися із числа працівників  установи, організації, підприємства, або може вводитись додаткова посада. Є певна вимога до  уповноважених для здійснення публічних закупівель осіб, це  – відповідна кваліфікаця , вища освіта, адже саме на них  і буде відповідальність за дотримання всіх законодавчих вимог  в процесі закупівель. Чому ця норма важлива? Справа в тому, що з 2022 року припинять свою діяльність  тендерні комітети і актуальною стає відповідна кадрова підготовка спеціалістів з даного напрямку. Крім того, закупівлі  від 1 копійки до 50 тис грн будуть оприлюднюватись у системі Prozorro, тобто,  використання бюджетних коштів  буде максимально прозорим», –  прокоментувала Інна Святна.

Серед проблем імплементації новацій законодавства про публічні закупівлі на місцях, експертка називає відсутність висококваліфікованих спеціалістів,  існує певний кадровий «голод» в ОТГ з даної сфери. Інна Святна рекомендує громадам залучати відповідних фахівців за трудовим договором  і звертає увагу на те, що такі спеціалісти можуть виконувати роботу для декількох  ОТГ, або для декількох установ у межах однієї громади.

«Корисним інструментом є і «Prozorro.Market». Громади отримали  новий  варіант здійснення закупівель  через даний портал, він простий  у користуванні, фахівці ОТГ лише у два кліка зможуть купити необхідні товари», – повідомила Інна Святна.

Андрій Марчук, заступник Брацлавського селищного голови – учасник вебінару повідомив, що  Брацлавська ОТГ з 2016 року створила відповідний тендерний комітет, провела реєстрацію  у системі Prozorro і активно проводить закупівлі.

«Більшість закупівель стосувалось інфраструктурних проектів – це потреби на будівництво доріг, упорядкування системи поводження з ТПВ, ми купили власний сміттєвоз. Комунальні підприємства Брацлавської ОТГ є відокремленими юридичними особами і закупівлі для власних потреб проводять самостійно. Переважно здійснюються допорогові закупівлі, до 50 тис грн. За новим законом, без уповноваженої особи проводити закупівлі  буде неможливо. Це певна проблема для невеликих громад, адже потрібно знайти кваліфікованого спеціаліста. Ми не можемо залучити фахівця органу місцевого самоврядування, адже це не співвідноситься із законодавством про запобігання корупції та приводить до порушення певних норм. Тут законодавці дещо не враховують ситуацію на місцях. Кваліфікованих спеціалістів вкрай мало, особливо у сільських радах, де працює 3-4 особи. Разом з тим, час до 1 січня 2022 року ще є, тож  будемо вирішувати питання і зосередимось на кадровому забезпеченні громади у сфері публічних закупівель», – прокоментував  Андрій Марчук.

Дарина Комісарчук, головна спеціалістка відділу економіки та інвестицій Глуховецької селищної ради – учасниця вебінару, високо оцінила  змістовне наповнення онлайн-зустрічі, спікерів  та  практичну користь отриманої   інформації  для  проведення публічних закупівель в ОТГ.

На завершення вебінару, Віталій Швець – керівник Вінницього регіонального офісу Програми U-LEAD, подякував представникам  ОТГ області, спікерам і повідомив, що за запитом громад, 20.05.2020 року відбудеться ще  одна  навчальна онлайн-зустріч з питань публічних закупівель для ОТГ Вінниччини.

 

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Двоє вінницьких хірургів отримали Національну премію імені Бориса Патона
Люди

Двоє вінницьких хірургів отримали Національну премію імені Бориса Патона

Сьогодні, 18:23

Двоє військових медиків з Вінниччини стали лауреатами Національної премії України імені Бориса Патона. Про це йдеться на Facebook-сторінці очільника Вінницької ….

Бійка під час похорону загиблого військового: священника УПЦ МП судитимуть
Люди

Бійка під час похорону загиблого військового: священника УПЦ МП судитимуть

Сьогодні, 16:14

Поліцейські скерували до суду справу щодо священника УПЦ МП з Вінниччини, який в липні під час жалобного мітингу за загиблим захисником ….

У Вінниці затримали поліцейського, який стріляв по людях. Що відомо
Важливе

У Вінниці затримали поліцейського, який стріляв по людях. Що відомо

Сьогодні, 15:46

Поліцейський у Вінниці відкрив вогонь по людях після того, як ті запропонували йому та його колезі допомогу. Про це повідомляє прокуратура Вінницької ….

Трагедія на залізниці: у Жмеринському районі чоловік загинув під колесами потягу
Важливе

Трагедія на залізниці: у Жмеринському районі чоловік загинув під колесами потягу

Сьогодні, 15:15

У Жмеринському районі під колеса поїзда потрапив чоловік. Уникнути трагедії не вдалося. Причини та обставини події з’ясовують слідчі. Як розповіли у поліції Вінниччини, ….