ОТГ Вінниччини вивчали досвід Франції, Словенії та України з підтримки малого бізнесу в умовах пандемії

25.05.2020
ОТГ Вінниччини вивчали досвід Франції, Словенії та України з підтримки малого бізнесу в умовах пандемії

VIII  Форум «Підтримка  місцевого бізнесу в період коронавірусу. Муніципалітет Отен, Франція»  відбувся 22 травня за участі керівників Літинської, Хмільницької, Оратівської та Райгородської  ОТГ Вінниччини. Це онлайн- майданчик для дискусії та обміну досвідом,  який  щотижнево організовують фахівці Програми «U-LEAD з Європою» в рамках циклу «Солідарність мерів: управління муніципалітетом під час пандемії».

На початку Форуму учасників привітали Шарль Матьє – представник  Посольства Франції в Україні, Бенедикт Херрманн, представник Представництва ЄС в Україні та Бастіан Файґель, Директор Програми від GIZ, «U-LEAD з Європою».

Цього разу, зустріч була присвячена  проблематиці підтримки місцевого бізнесу в часи кризи.

В онлайн-дискусії  взяли участь пан Венсан Шове, голова муніципалітету Отен, регіон Бургундія-Франш-Конте (Франція), пан Владімір Прєбіліч, мер муніципалітету Кочев’є (Словенія) та пан Сергій Мазур, міський голова м. Балта (Одеська область, Україна).

Про те, які механізми підтримки малого бізнесу  використали підчас пандемії у французському регіоні Бургундія-Франш-Конте  розповів Венсан Шове, голова муніципалітету Отен. За його словами у м.Отен, що  розташоване на схилах гір у сільськогосподарському регіоні, проживає 14 тис мешканців, муніципальний  бюджет складає 13 млн євро. Місто має історію, що веде початок із римських часів  і є природним парком, а тому бізнес тісно пов’язаний із туризмом.

За словами голови муніципалітету  Отен, місцевий бюджет, за законодавством Франції, не отримує доходу від податків з прибутків бізнесу, податки акумулюються на регіональному рівні, тож тут використали  всі пільги з оренди, плати за землю та місцевих зборів аби підтримати підприємництво на період пандемії.

 «У центрі Отена зосереджено більшість малого бізнесу – це магазини, ресторани, заклади послуг. Разом з тим, місто має великі торгові центри, що розташовані на околицях і дають близько 800 робочих місць. Вони  працювали під час карантину,який був запроваджений з 11 березня по  15 травня. Головні виклики регіону – це зниження активності малого бізнесу та старіння населення. Муніципалітет Отена розробив Стратегію підтримки підприємництва у кілька етапів: поліпшення житлових умов для запобігання виїзду молоді, збалансування умов ведення великого і малого бізнесу, доступність, транспорт, робота із культурною спадщиною та дозвілля. Ми зонували територію із пріоритетом розвитку  «серця міста» та скасували орендну плату для більшості магазинів у центрі. Також запровадили безкоштовне паркування, незважаючи на те, що місцевий бюджет від цього втратив значні кошти. Крім того, муніципалітет  створив онлайн-платформу  «Купуй в Отені»  для стимулювання торгівлі та послуг онлайн. Варто сказати, що цей майданчик став місцевим міні-аналогом  Amazon  і ефективно підтримав продажі на локальному рівні.  Ми надали всі можливості  безкоштовної реклами для місцевого бізнесу – це різноманітні акції, розпродажі, аудіореклама,інше. Окремі пільги та  контроль з боку муніципалітету був наданий ринкам, адже регіон має сільське господарство і це важливо для  підтримки підприємців», – повідомив  Венсан Шове і додав, що програма з підтимки місцевого бізнесу буде діяти на території муніципалітету ще кілька місцяів до повного виходу із локдауну.

На субвенціях та перспективах інвестицій зосередились  словенські колеги учасників форму. Про це розповів голова муніципалітету Кочев’є, Владімір Пребіліч. Він повідомив, що Кочев’є – це велика територія з порівняно невеликою кількістю населення та з перспективами розвитку туристичної інфраструктури.

«Ми проаналізували ситуацію із економікою на локальному рівні. 165 тис євро було витрачено на субвенції дя малого бізнесу, 7 євро на 1 м кв площі бізнесу або 1500 євро для одного власника бізнесу. Єдина умова  для отримання  такої субвенції полягала у відсутності боргів по сплаті муніципальних платежів. За кожне нове робоче місце було запроваджено пільгу –  у вигляді сплати податкових зобов’язань до 4000 євро за кошти  муніципального бюджету. Крім того, було знижено на 70% ставку сплати комунальних платежів для малого бізнесу  на період карантину. Ми розуміємо, що відновити  економіку після кризи непросто, тому зосередимось на державно-приватному партнерстві. Наприклад – у сфері ТПВ, послуг, а також аутсорисингу», –  зазначив під час форуму  Владімір Пребіліч.

Близьким і подібним до власного досвіду вінничан став  досвід  мера Балти Одеської області – Сергія Мазура. Він ознайомив учасників онлайн-зустрічі із заходами  підтримки підприємництва, які полягали в зниженні ставок орендної плати, запровадженні податових канікул. Сергій Мазур зазначив, що втрати планових прибутків місцевого бюджету за період карантину  склали 12%, адже бізнес тут пов’язаний із експортними операціями. Балтська міська рада тісно співпрацює із Асоціаціями підприємців. Тут розробили систему  виходу із карантину з дотриманням санітарних норм і  сподіваються на успішний перезапуск економічного напрямку розвитку громади.

Варто зазначити, що  ОТГ Вінниччини  також відзначаються активністю щодо співпраці з місцевим бізнесом в умовах карантину та впроваджують заходи з підтримки підприємництва. Це стосується перегляду ставок орендної плати, місцевих зборів, а також розвитку партнерства під час реалізації розвиткових проектів. Так, Тульчинська  міська ОТГ, нещодавно, прийняла ряд рішень на підтримку підприємництва. Зокрема, на 49 сесії Тульчинської міської ради, яка відбулася 22 травня 2020 року, прийнято рішення про зменшення ставок єдиного податку для платників 2 групи із 20% до 15% мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року на всі види діяльності згідно з КВЕД.

Як повідомляє Тульчинська міська рада, зменшені ставки податку будуть застосовуватися із 1 червня  до кінця 2020 року і такі  зміни сприятимуть підтримці платників податків, дадуть можливість їм швидше відновити комерційну діяльність, що в подальшому позитивно вплине на бюджет громади.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Вінничанин Олександр Гончарук прикрив побратимів ціною власного життя
Люди

Вінничанин Олександр Гончарук прикрив побратимів ціною власного життя

Сьогодні, 20:07

За два тижні Олександру Гончаруку мало виповнитися 39 років. «Українці москалям не здаються», – такими були останні слова українського захисника Олександра Гончарука, який ….

На вигляд 40-45 років: поліція шукає чоловіка, який міг стати свідком злочину
Люди

На вигляд 40-45 років: поліція шукає чоловіка, який міг стати свідком злочину

Сьогодні, 19:01

Правоохоронці просять допомогти встановити особу чоловіка, який може володіти інформацією про крадіжку, що була вчинена у одному в одному барів Вінниці. Про ….

У Вінниці прощаються із молодим льотчиком. Над містом кружляли винищувачі
Люди

У Вінниці прощаються із молодим льотчиком. Над містом кружляли винищувачі

Сьогодні, 15:16

Сьогодні, 18 травня, над Вінницею кружляли літаки – таким чином віддають останню шану загиблому в бою капітану Сергію Пархоменку. Про це ….

Пакунок канабісу на 150 тисяч гривень виявили у 27-річного вінничанина
Люди

Пакунок канабісу на 150 тисяч гривень виявили у 27-річного вінничанина

Вчора, 15:53

Вінничанин купив в інтернеті наркотики на суму майже 150 000 гривень і попався поліцїї. Інцидент стався на вулиці Київській.  Про ….