Від ідеї до реалізції проєкту: представники громад Вінниччини вивчали проєктний менеджмент на прикладах сфери культури

28.05.2020
Від ідеї до реалізції проєкту: представники громад Вінниччини вивчали проєктний менеджмент на прикладах сфери культури

Про управління проєктами та втілення інноваційних рішень на прикладі сфери культури говорили представники ОТГ Вінниччини під час онлайн-семінару, який організували фахівці Вінницького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

До дистанційного навчального заходу доєдналися проєктні менеджери, працівники закладів культури – сільських клубів, бібліотек, працівники органів місцевого самоврядування, старости, представники депутатського корпусу громад області. Учасників привітав Віталій Швець, керівник Вінницького регіонального офсіу U-LEAD. Він наголосив, що управління проєктами є надзвичайно важливим навиком для кожного посадовця органу місцевого самоврядування.

«В усіх сферах повноважень ОТГ: регіональний розвиток, освіта, культура, охорона здоров’я, тощо –  необхідно вміти розробляти проєкти, залучати кошти та реалізовувати заходи. Сьогодні під час онлайн-семінару учасники навчаться механізмам розробки та управління проєктами в різних сферах, а також ознайомляться з успішними практиками від своїх колег», – повідомив Віталій Швець.

Юрій Войціцький, експерт з регіонального та місцевого розвитку Програми «U-LEAD з Європою» розповів учасникам, як здобути та покращити навички з підготовки проєктів, ефективно використовувати проєктний підхід в роботі посадових осіб ОМС, а також ознайомив представників ОТГ із інструментами підвищення промоційного і культурного потенціалу громад для залучення інвестицій.

Впродовж онлайн-семінару учасники дізнались про проєктний підхід у сфері маркетингу та PR  у сфері культури, обговорили питання управління культурними проєктами, а також вивчили досвід  реалізації інноваційних проєктів в ОТГ Вінниччини. Зокрема, на прикладі інформаційної бібліотеки КЗ «Центр дозвілля і культурного розвитку» Краснопільської ОТГ. Про це розповіла Наталя Стрижавська – начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Краснопільської сільської ради.

«Інформаційна бібліотека, як осередок дозвілля жителів – це ідея голови громади, Катерини Романенко. На початку ніхто не вірив у реалізацію задуму, щоб створити такий Центр у віддаленому селі, а сьогодні  такий заклад функціонує єдиний на район. Центр дозвілля і культурного розвитку розташований у с. Нараївка, що входить до складу ОТГ. Працівники Краснопільської ОТГ написали проєкт та подали заявку на XVI  обласний конкурс проєктів розвитку і отримали частину коштів на умовах співфінансування. Вартість робіт склала 550 тис грн, з них майже 150 тис грн – кошти обласного бюджету та спонсорів, решту – профінансувала громада. Ми повністю відремонтували і зонували приміщення, осучаснили книжковий фонд, закупили оргтехніку, обладнали швидкісний інтернет. Сьогодні  – це справжній осередок спілкування і розвитку для всіх категорій жителів, від дітей до бабусь», – розповіла Наталя Стрижавська.

Під час семінару учасники виконали ряд практичних вправ, отримали відповіді на запитання, а також  поділились враженнями та розповіли про свої плани.

«В Якушинецькій ОТГ  функціонує КЗ «Центр культури і дозвілля» та 3 сільських клуби – філії у населених пунктах громади. Ми розпочали ремонтувати приміщення, осучаснили велику залу бібліотеки, глядацьку залу, оновили книжковий фонд. Сьогодні ремонтні роботи продовжуються, планується вдосконалити систему опалення будівель. У нас працюють всі гуртки, додатково введені посади працівників Центру. Плануємо  відкрити Молодіжний центр, медіа-центр, студію звукозапису, а також БібліоХАБ», – поділилась здобутками і планами з реалізації проєктів розвитку Віта Степанова, головний спеціаліст відділу освіти, культури та спорту Якушинецької сільської ради.

Марія Вонхольська, керівниця Жданівської бібілотеки, повідомила, що завдяки створеному   молодіжному центру громади, в основі якого також лежить інноваційний проєкт Жданівської ОТГ,  заклад отримав додаткову динаміку розвитку. Вона  відзначила інформативність семінару, з огляду на викладення послідовності  розробки проєктів.

Тетяна Шерстюк, начальник відділу освіти, культури, медицини, молоді, спорту та соціального захисту Тростянецьої селищної ради, звертає увагу на етапи підготовки проєктів, про які йшлося під час онлайн-зустрічі.

«Надзвичайно важливим, на мою думку, є розуміння місії, візії, мети та бачення проєкту. Адже в центрі проєктної  ідеї має бути людина, щоб враховувати потреби місцевого населення  та особливості локального характеру», –  прокоментувала учасниця семінару з Тростянецької ОТГ.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

На Вінниччині автівка злетіла з дороги в кювет: травмовані двоє людей
Люди

На Вінниччині автівка злетіла з дороги в кювет: травмовані двоє людей

Сьогодні, 16:47

Між населеними пунктами Берізки-Бершадські та Устя Гайсинського району 25 листопада сталася дорожньо-транспортна пригода. Автомобіль Hyndai опинився у кюветі. Двох людей ушпиталили ….

На фронті загинув боєць із Турбівської громади Микола Росподнюк
Люди

На фронті загинув боєць із Турбівської громади Микола Росподнюк

Сьогодні, 16:18

Обірвалося життя військового з Турбівської територіальної громади — Миколи Росподнюка. Завтра Героя привезуть додому. Просять зробити живий коридор. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці Турбівський ….

У Вінниці оприлюднили змінений графік відключень електроенергії
Важливе

У Вінниці оприлюднили змінений графік відключень електроенергії

Сьогодні, 13:00

По Вінницькій області 26 листопада впроваджено обмеження електроспоживання в обсязі 150% графіка погодинних вимкнень. Знеструмлення споживачів буде виконуватись з періодичністю 2 години. ….

Була зв’язана та побита: у Вінниці рятували жінку від розлюченого чоловіка
Люди

Була зв’язана та побита: у Вінниці рятували жінку від розлюченого чоловіка

Вчора, 16:51

У Вінниці 24 листопада поліцейські затримали чоловіка, який знущався та силоміць утримував співмешканку. Постраждала кричала, і її почув перехожий, який відразу ….